7:11
17/5/2011

Hardware fingerprinting ma zostać rozwiązaniem, które pomoże wykrywać obce urządzenia w naszych sieciach. Plan działania jest prosty:

  • Stwórz sprzętową sygnaturę dla każdego urządzenia, studiując jak generuje ono pakiety
  • Na podstawie sprzętowych sygnatur, ułóż sygnatury IDS/IPS

Więcej tutaj.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. Tak po prawdzie jest to pomysł typu “nie masz co robić – stwórz sobie problem”. Rozwiązanie fajne, ale co najwyżej do sieci domowej. W sieci firmowej, gdzie co chwila pojawia się nowa drukarka, ludzie podłączają się z komórkami po wifi, wymieniają laptopy itp – studiowanie sygnatur dla każdego urządzenia to syzyfowa praca. Poza tym -podejrzewam, iż po zmianie firmware czy aktualizacji systemu sygnatura się zmieni. Whoa!

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: