7:11
17/5/2011

Hardware fingerprinting ma zostać rozwiązaniem, które pomoże wykrywać obce urządzenia w naszych sieciach. Plan działania jest prosty:

  • Stwórz sprzętową sygnaturę dla każdego urządzenia, studiując jak generuje ono pakiety
  • Na podstawie sprzętowych sygnatur, ułóż sygnatury IDS/IPS

Więcej tutaj.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. Tak po prawdzie jest to pomysł typu “nie masz co robić – stwórz sobie problem”. Rozwiązanie fajne, ale co najwyżej do sieci domowej. W sieci firmowej, gdzie co chwila pojawia się nowa drukarka, ludzie podłączają się z komórkami po wifi, wymieniają laptopy itp – studiowanie sygnatur dla każdego urządzenia to syzyfowa praca. Poza tym -podejrzewam, iż po zmianie firmware czy aktualizacji systemu sygnatura się zmieni. Whoa!

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: