9:00
3/4/2012

Kolejny trojan na Maca. Wykorzstuje dziurę w Javie (CVE-2012-0507), która została w lutym załatana przez Oracle. Patch jest jednak na Windows a nie ma na OS X — korzystają z tego przestępcy.

Firma Dr Web twierdzi, że zainfekowanych jest 550 000 maców na całym świecie.

Flashbacka najlepiej uniknąć wyłączając Javę całkowicie w opcjach przeglądarki internetowej – spróbujcie, może nie będziecie mieli potrzeby włączyć jej ponownie ;)

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Jak tak dalej pójdzie, to Apple swoją polityką wywali Jave z OS X mówiąc “po co komu java?!”

    • No właśnie, po co komu Java?

    • Nikt nie wie ;P Od ostatniej instalacji systemu to nawet flasha nie chciało mi się ściągać (HTML5 jest wystarczający dla wideo), a tym bardziej czegoś tak masakrycznego jak Java.

  2. […] dzieli się spostrzeżeniami na temat OSX/Flashbacka — czyli półmilionowego (!!!) botnetu, zbudowanego w oparciu o komputery firmy Apple z […]

  3. Javy już standardowo nie ma

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: