9:00
3/4/2012

Kolejny trojan na Maca. Wykorzstuje dziurę w Javie (CVE-2012-0507), która została w lutym załatana przez Oracle. Patch jest jednak na Windows a nie ma na OS X — korzystają z tego przestępcy.

Firma Dr Web twierdzi, że zainfekowanych jest 550 000 maców na całym świecie.

Flashbacka najlepiej uniknąć wyłączając Javę całkowicie w opcjach przeglądarki internetowej – spróbujcie, może nie będziecie mieli potrzeby włączyć jej ponownie ;)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Jak tak dalej pójdzie, to Apple swoją polityką wywali Jave z OS X mówiąc “po co komu java?!”

    • No właśnie, po co komu Java?

    • Nikt nie wie ;P Od ostatniej instalacji systemu to nawet flasha nie chciało mi się ściągać (HTML5 jest wystarczający dla wideo), a tym bardziej czegoś tak masakrycznego jak Java.

  2. […] dzieli się spostrzeżeniami na temat OSX/Flashbacka — czyli półmilionowego (!!!) botnetu, zbudowanego w oparciu o komputery firmy Apple z […]

  3. Javy już standardowo nie ma

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: