19:03
17/11/2012

11 listopada wykryto włamanie na serwery FreeBSD.org (które najprawdopodobniej nastąpiło 19 września). Analiza powłamaniowa nie wykazała aby użytkownicy końcowi tej dystrybucji mieli się o co obawiać — ale atakujący uzyskał możliwość modyfikowania paczek. Do włamania najprawdopodobniej doszło dzięki wyciekowi klucza SSH od jednego z developerów. Warto przeczytać pełen raport.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. “o co obawiać — ale atakujący możliwość modyfikowania paczek” brakuje miał

  2. To serve and protect … – No tak, nie wina systemu tylko człowieka.
    Co nie zmienia faktu że wygląda zabawnie. (w sensie włamanie)

  3. Ech :) Akurat wczoraj zachciało mi się na jednym systemie instalować paczki. Dobrze, że reszta kompilowana. Ciekawe czy ta sprawa ma związek z niedostępnością ich trackera, czy to tylko jakaś przeprowadzka. Warto wspomnieć w tej wiadomości, że paczki w FreeBSD nie składają się na system, tylko są dodatkami.

  4. Hehehe “analiza nie wykazała aby użytkownicy końcowi tej dystrybucji mieli się o co obawiać — ale atakujący uzyskał możliwość modyfikowania paczek” – to jak “gumka pękła, ale ryzyko znikome, nie ma czym się martwić”.

    Nie ma się co bać, ale niepokój zawsze zostaje ;-)

    • Chodzi o to, że system FreeBSD zawiera dużo więcej niż sam kernel. Możesz go używać bez instalacji pakietów, a one są w powyższej sytuacji wskazane jako niepewne. Sformułowanie w wiadomości jest trochę nieprecyzyjne ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: