20:43
27/4/2010

FuzzDB to obszerny zbiór ciągów, wyrażeń wykorzystywanych w atakach na aplikację. Oprócz nich, baza zawiera także nazwy często wykorzystywanych ścieżek i treść popularnych komunikatów o błędach. Wzorce zawarte w bazie z pewnością przydadzą się pentesterom do znalezienia podatności w aplikacjach.

Informacje umieszczone w bazie fuzzdb zostały podzielone pod kątem typów ataków, platformy i aplikacji. I tak, mamy w niej wyrażenia wykorzystywane w atakach typu:

 • xss
 • sql-injection
 • fortmat strings
 • integer overflow
 • path traversal

Baza jest darmowa i z pewnością przyda się przy atakach typu brute-force. Dzięki niej można szybciej odnaleźć “interesujące” z punktu widzenia atakującego pliki (ataki typu forced-browsing) oraz lepiej zinterpretować komunikaty pochodzące od serwera w trakcie zalewania go testowymi danymi (fuzzingu).

FuzzDB w wersji 1.06 można pobrać stąd lub skorzystać z svn (zalecane):

svn checkout http://fuzzdb.googlecode.com/svn/trunk/ fuzzdb-read-only


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Panda wykrywa trojana w archiwum .tgz

 2. Wszystko ładnie, wszystko fajnie, a Kaspersky czuje trojana ;)

 3. Prze Pana, a co to są “kunikaty”?

 4. Zapewne słownika zabrakło autorowi,
  powinien wpierw “svn co svn://addons.mozilla.org” zrobić na swoim słowniku ;)

 5. antywirusy nie lubią fuzzdb.googlecode.com/files/fuzzdb-1.06.tgz

  3/4 ma wątpliwości: http://www.virustotal.com/analisis/421b9b2d38349086474fe605a145e7ce0541ab3f14e76e684ef8dda4b1717a11-1272399474

  ;D

 6. Hehe, bezpiecznik powinien wiedzieć, kiedy antywirus przesadza ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: