9:41
6/8/2012

Neutrina, giełda, milisekundy i strata 440 mln w tydzień… Miłej lektury.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. tl;dr; ktoś może jednym zdaniem opisać? ;)

  • ja to przeczytałem w 2 minuty, popijając kawkę

 2. Takie podejście do instrumentów finansowych jest przyczyną kryzysu. Spekulacja w czystej postaci.

  • Wydaje mi się, że przyczyną kryzysu jest raczej ignorowanie/bycie nieświadomym ryzyka spekulacji, a nie spekulacja sama w sobie.

 3. tak to jest jak się daje komputer księgowym, chyba nikt nie wyciągnął wniosków z COBOLa

 4. Na giełdach w dużej mierze grają algorytmy z algorytmami. Jeśli pojawi się Osobliwość Technologiczna i jej posunięcia i ekspansja będą równie szybkie jak “przejmowanie” giełd przez superkomputery, to po 10 latach Osobliwości będziemy w rezerwatach.

  • Na pojawienie się “Osobliwości technologicznej” w sensie proponowanej przez Kurzweila IMHO nie ma raczej szans w przewidywalnej przyszłości. Ale i tak komplikacja algorytmów, oraz rozwój “słabej” AI może nam narobić niezłego bigosu.

   Jeśli z czasem system finansowy, systemy wojskowe i produkcyjne (np. planowanie produkcji) będzie w “rękach” programów to kryzysy będą przychodzić i odchodzić szybciej niż będziemy w stanie zareagować. Już sobie wyobrażam “Fakt” za 15 lat: “Dziś w nocy Grecja zbankrutowała 3 razy, dwa razy przyjmując nową walutę. O 7:00 jednak wyszła na prostą”.

   Coż pozostanie nam tylko przeglądanie logów. ;]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: