9:41
6/8/2012

Neutrina, giełda, milisekundy i strata 440 mln w tydzień… Miłej lektury.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. tl;dr; ktoś może jednym zdaniem opisać? ;)

  • ja to przeczytałem w 2 minuty, popijając kawkę

 2. Takie podejście do instrumentów finansowych jest przyczyną kryzysu. Spekulacja w czystej postaci.

  • Wydaje mi się, że przyczyną kryzysu jest raczej ignorowanie/bycie nieświadomym ryzyka spekulacji, a nie spekulacja sama w sobie.

 3. tak to jest jak się daje komputer księgowym, chyba nikt nie wyciągnął wniosków z COBOLa

 4. Na giełdach w dużej mierze grają algorytmy z algorytmami. Jeśli pojawi się Osobliwość Technologiczna i jej posunięcia i ekspansja będą równie szybkie jak “przejmowanie” giełd przez superkomputery, to po 10 latach Osobliwości będziemy w rezerwatach.

  • Na pojawienie się “Osobliwości technologicznej” w sensie proponowanej przez Kurzweila IMHO nie ma raczej szans w przewidywalnej przyszłości. Ale i tak komplikacja algorytmów, oraz rozwój “słabej” AI może nam narobić niezłego bigosu.

   Jeśli z czasem system finansowy, systemy wojskowe i produkcyjne (np. planowanie produkcji) będzie w “rękach” programów to kryzysy będą przychodzić i odchodzić szybciej niż będziemy w stanie zareagować. Już sobie wyobrażam “Fakt” za 15 lat: “Dziś w nocy Grecja zbankrutowała 3 razy, dwa razy przyjmując nową walutę. O 7:00 jednak wyszła na prostą”.

   Coż pozostanie nam tylko przeglądanie logów. ;]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: