10:48
23/7/2015

Jeśli pamiętasz czasy Windows 3.1, to pewnie teraz cyberslackujesz w pracy ;-) A poważniej, oto historia, której mogłeś nie być świadomy. Kiedy aplikacja w Windows 3.1 napotkała “general protection fault”, w pewnych sytuacjach (gdy problem nie dotyczył kernela lub managera okien) otrzymywało się komunikat błędu z przyciskami “Zamknij” oraz “Ignoruj”. Co robiło ignoruj i czym różniło się od “zamknij”? O tym dowiecie się w świetnym poście na stronie oldnewthing :)

/via sniegol

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Wolę i tak Windowsa XP który karze mi 2x wpisywać hasło do WiFi – a nóż jeden raz trafi się przypadkowo….

  • „każe”, „a nuż”;
   plus za pauzę zamiast minusa i prawie udany wielokropek :)

  • Za co Cię tak mógł windows pokarać? Może masz w haśle [caps lock], np: “pas[caps lock]sword”? ;-) Wtedy nie dziwota, że pasuje dopiero przy drugim wpisaniu. ^.^

  • słucham? Poszukaj sobie jak wygląda w WindowsXP okno do wpisywania hasła do WiFi ;)

 2. Halo autokorekta nie działa, dwa razy błąd w słowie “ignoruj”. To że w treści to pal licho ale w tytule ??? :)

 3. Funkcja była całkiem sensowna i przydatna. A wykonalna była, ponieważ po pierwsze, jak wymieniono w artykule, ówczesne procesory miały na tyle mało rejestrów, że to rzeczywiście w większości przypadków mogło działać, po drugie to były “stare dobre” czasy, zanim jeszcze zorientowano się, że komputery to jest coś, co trzeba chronić, wprowadzać jakieś tryby chronione procesora, jakąś izolację pamięci poszczególnych procesów, konta użytkowników itp.

  Swoją drogą to były bardzo fajne czasy…

  • Fajne? One były zajebiste.

 4. Nostalgia, nostalgią, Ręka do góry komu udało się 4.11 zainstalować za pierwszym, razem (:

 5. Pamiętacie ten skecz z Wójcikiem, Górskim i Zamachowskim? “Kiedyś to było…” ;)

 6. Błąd ?? Dobrze jest napisane ;)

 7. W 95 nie było ignoruj, ale można sobie było okienko błedu przesunąć gdzieś poza ekran i działało dalej…

  • I tak najlepsze było “wpisz hasło” przy logowaniu: Esc.

 8. Dziwnie jest czytać o ‘kernelu’ w windows 3.1, w systemie okien który był graficzną nakładką na ms-dos. MS-DOS kernel. :)

  Dyskietki które w książkach się nosiło 5’25 MMmmmmm ;) Dobre czasy.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: