11:46
12/1/2013

Atakujący użył opublikowanego przedwczoraj exploita na Ruby on Rails aby wytransferować Bitcoiny z giełdy Vircurex. Właściciel zapowiada zwrot BTC z własnej kieszeni.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. to ktoś jeszcze używa buttcoinów?

  • cena idzie w górę ;)

  • “jeszcze”? To ktoś w ogóle kiedykolwiek tego poważnie używał?

  • Nie ma dokładnych danych o ilości użytkownikach, ale patrząc na stale rosnące zainteresowanie (https://www.google.com/trends/explore#q=bitcoin) można przypuszczać, że mamy do czynienia z regularnym wzrostem, a nie “podupadaniem” bitcoina (bo zakładam, że to sugerowałeś).

  • bitcoin nie upadnie zbyt prędko, sam fakt, że silk road go używa (a ich obroty raczej nie maleją :) ), zapewni mu jeszcze wiele lat życia.

 2. podoba mi sie postawa właściciela

 3. Jeśli właściciel trzymał wszystko w jednym portfelu dostępnym na serwerze, to sam jest sobie winien. Jeśli nie, to pewnie stracił co najwyżej kilkadziesiąt bitcoinów.

 4. aktualnie i vircurex i wypłaty działają już normalnie :)

 5. ‘Czy ktos jeszcze uzywa buttcoinów” – trzeba miec wodogłowie, żeby nie widziec jasnej przyszłosci BTC. Przeciez nawet ECB wydało raport w połowie poswiecony wlacnie BTC

  • To samo mówili o tulipanach, zarabianiu w internecie,
   cukrze i cenach dysków twardych. Jak wyszło, widać.

  • uu… jaki masz 1337 nick…

  • każda waluta jest tak silna jak przywiązanie do niej….
   przecież PLN,USD i cała reszta to tylko papierki i teoretycznie są warte tyle co ich wydrukowanie, a jednak jest inaczej więc wszystko zależy od tego czy ludzie dalej będą używać tej waluty.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: