16:37
30/3/2013

GIODO wystosował prośbę do Komisji Nadzoru Finansowego o zbadanie bezpieczeństwa i prywatności transakcji wykonywanych kartami płatniczymi z funkcją zbliżeniową. Nieprawidłowości w tym zakresie pod kątem ochrony danych osobowych odnotowano m.in. w Niemczech. Tu artykuł, a tu do pobrania pełne pismo GIODO.

PS. KNF sam z siebie informowała o ryzyku związanym z płatnościami zbliżeniowymi już w grudniu 2012.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. A KNF komu to zleci?

  2. Ktoś tu nie czyta własnych artykułów. Błąd na błędzie – “prosi o KNF” – co tu robi o, byk w tytule(!), “KNF sam z siebie informowała…” najpierw rodzaj męski, potem już jednak żeński.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: