10:27
27/10/2011

Nawet pracownikom Google zdarzają się podstawowe pomyłki — 500 adresów e-mail w polu To: zamiast Bcc:

Google Analytics fail

Google Analytics fail

Miło, że przeprosili. Screenshota podesłał Krzysztof L., który po otrzymaniu oryginalnego e-maila zapowiadającego usługę Real Time Analytics był tak zaskoczony sytuacją, że w pierwszej chwili podejrzewał spam, spoofing, phishing i rzucił się do badania nagłówków :-) Poprawna reakcja!

Na marginesie, zobaczcie do czego można wykorzystać zebrane w ten sposób e-maile, jeśli błąd popełni rekruter — na przykładzie rekrutacji do firmy “ZjemMięso” :-)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Dobrze że tylko 500;)

  • Tylko 500 bo pewnie taki limit mają SMTP – poszło tak zapewne do wszytkich tylko w paczkach ;)

 2. Coś mała ta grupa jak na Google, spodziewałbym się 500k ;)

 3. Ja się na szczęście załapałem na Real Time już jakiś czas temu, więc do mnie teraz nic nie pisali ;)

 4. Gdy widzę takie epickie porażki coraz bardziej upewniam się w zdaniu, że w takich systemach pole “To” powinno zostać usunięte ;-)

  • Ewentualnie powinno zostać nałożone ograniczenie do maksymalnie jednego adresu w tym polu :)

 5. Podobny fail zaliczył Helion jakiś czas temu :)

 6. Helion kto tam coś kupuje:P

 7. Najbardziej wkurzające w tego typu wypowiedziach jest We want to apologize… Przepraszamy w imieniu firmy itp.DO jasnej ch*olery, przecież to nie firma wysłała tego maila tylko konkretny pracownik, w tym wypadku Mayur Deshpande.To on powinien przepraszać i ponieść konsekwencje, a zapewnienia że to się już nie powtórzy wcale nie brzmią wiarygodnie.

  • Firma przeprasza, bo go zatrudniła.

  • @doctor security: właściwie to failowego maila wysłał Joseph Middleswart; Mayur wysłał tylko drugiego maila z przeprosinami.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: