22:01
2/1/2013

Jeden jailbreaknięty iPod Touch ($299), jeden wyświetlacz Myvu ($100), jedna kamera bluetooth Looxcie ($150). Mirrorowanie wyjścia z iPoda (niestety po kablu) na ekran przyczepiony do okularów — i już mamy własne Google Glass . Autor po ich założeniu czuł się dziwnie, ale szybko się przyzwyczaił i twierdzi, że po ich zdjęciu czuje się, jakby brakowału mu jednego ze zmysłów. Rozpoczęte zostały prace nad nową iteracją bazującą na Raspberry Pi.

Oficjalne Google Glass zaprezentowano w kwietniu 2012. Oficjalny preview Google Glass dla developerów ma kosztować 1500 USD…

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

14 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Koncepcja całkiem ciekawa, ale mimo to swoje kosztuje.

  btw. W kwietniu poprzedniego roku. :)

  • Tak może i kosztuje swoje jednak 550 vs 1500$ to jest różnica.pomijając różnice w funkcjonalności obu urządzeń oraz wygodę urzytkowania dostajemy całkiem fajne okularki :)

  • 1500 kosztuje wersja dla rannych ptaszkow. standardowa
   wersja bedzie kosztowac ~500 (za nyt).

 2. Na mapach Apple wolałbym nie polegac…;)

  • Australijczycy coś o tym wiedzą ;)

 3. Prawie jak Matrix… :D

 4. nowa jakość w kategorii POV

  • Widać, że kolega doświadczony w te klocki.

 5. A teraz puszczamy sobie na iPodzie jakiś pr0n…

 6. Warto byloby wspomniec, ze Steve Mann zajmuje sie tego typu
  okularami juz ponad 20 lat, kilka lat temu gdy sam myslalem nad
  zainspirowaniem sie nim i zbudowaniem czegos podobnego w sieci bylo
  juz kilka takich projektow.

 7. Okularki to już przeżytek ^.^ Czekam na obraz podawany bezpośrednio do mózgu w wyższej rozdzielczości, niż jest to możliwe obecnie, no i oczywiście wersję dla kowalskiego >;-þ.

  • To sobie jeszcze poczekamy troszke… prace pewnie trwają ale narazie to jest tak sobie. Wojskowi się zainteresują i medycyna (przywracanie wzroku -to by było coś ech ale ja się nie doczekam pewnie). Raczej będzie dostępne ale dla bogatego Kowalskiego…

  • Czekać, to potrafią, a kto ten świat do przodu ma pchać :)?
   Do lektury o BCI i działać.

 8. To ma tyle wspólnego z Google Glass, co 95% butów sportowych z firmą Adidas. Teraz wykorzystanie postępu technologi (m.in. miniaturyzacji) do zrobienia multimedialnych okularów już zawsze będzie podróbką “googlarów”? Wystarczy ludowi pokazać modelki na wybiegu w ww. okularach i już? . Google jest tak samo “wynalazcą” takich okularów, jak Apple “wynalazcą” tabletów – oczywiście jedno i drugie jest bzdurą.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: