10:05
10/2/2012

Rząd w swoich wytycznych dot. ochrony serwisów w domenie gov.pl zaleca blokować TOR-a i VPN-y. Więcej tutaj.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

15 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Mnie bardziej od tego, ze chca blokowac VPN, TOR, proxy, interesuje jak oni zamierzaja to zrobic. Serio, jest jakas skuteczna metoda?

 2. Dostawcy rozwiązań filtrujących maja regularnie aktualizowane listy IPków. Nawet jeśli lista nie pokrywa się w 100% z dostępnymi bramkami, to i tak szansa, że ktoś trafi akurat z tej jednej bramki, której aktualnie na liście nie ma, jest niewielka.

 3. no tora sie da, przeciez sa publikowane ip-ki poszczegolnych wezlow, wystarczy dynamiczna liste robic i tyle

 4. Wylewanie dziecka z kąpielą. Już nie będzie można anonimowo poinformować policji, czy też przejrzeć informacji z BIP bez możliwości przeprowadzenia późniejszej identyfikacji.

 5. Niech zablokują jeszcze wszystkich operatorów dających internet nie po kablu i ze zmiennym IP. Albo w ogóle niech strony zamkną :)

 6. Pewnie niebezpiecznik to wprowadzi za jakiś czas :x haha

 7. Przecież blokowanie dostępu do serwisów rządowych ludziom używającym VPN lub TOR jest występkiem. No bo proszę mi wskazać podstawę prawną dającą jakiemuś urzędasowi prawo do blokowania dostępu do informacji publicznej. Ja nie znam. Pozostałe znamiona czynu zabronionego z art.: 268 KK, 268a KK i 269 KK i 269a KK są spełnione.

  • Prawo prawem, a oni i tak robią i będą robić co im się podoba. Przykłady jawnego łamania prawa(bez kary) przez partyjne szczyty można by długo wymieniać.

 8. […] CERT zauważa, że większość ataków pochodziło z Polski (co kolejny raz podważa sens “wycinania TOR-a” na serwerach […]

  • Jakim programem robileś zdjęcie ?

  • lol!
   nie ma to jak profesjonalna fota na ubuntu…
   pewnie nie wiadomo jak screena zrobic, co ?

 9. Blokowanie TORa i VPNów nic nie da. W TORze jest mnóstwo tutków jak włamać się np. do wifi. Przeciętny “hakier” to zrobi. Ztoryfikuje laptopa bez dysku (liveCD), włamie się na wifi i przez owe wifi się włamie na rządowe serwery, jeśli tylko będzie chciał. nieRząd podjął walkę z wiatrakami.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: