18:26
11/11/2009

Gry na Facebooku robią się coraz popularniejsze. Głównie dlatego, że gra się w nie za darmo (a raczej tak wydaje się graczom). Uzyskiwanie różnego rodzaju dóbr w grze wymaga posiadania wirtualnych pieniędzy. Te można zdobyć wymieniając prawdziwe pieniądze (płatność kartą kredytową) lub korzystając z innych “promocyjnych” ofert typu wypełnienie ankiety, zarejestrowanie się w serwisie X. TechCrunch opublikował ostatnio artykuł ilustrujący najpopularniejsze zagrożenia:

Wirtualne pieniądze za wypełnienie testu IQ

Przy ostatnim pytaniu trzeba podać nr. telefonu, na który przyjdzie PIN służący do sprawdzenia wyniku testu. Wpisując jednak PIN potwierdza się chęć zasubskrybowania płatnego newslettera. Jego koszt to 10 USD za miesiąc (ukradkiem dodawane do rachunku telefonicznego). Sprytne głównie dlatego, że większość osób nie przegląda dokładnie swojego billingu.

Darmowe CD

Wirtualna gotówka w zamian za otrzymanie darmowego CD. Użytkownikom mówi się, że nie płacą nic, oprócz 10 USD kosztów przesyłki. Niestety, płyta przychodzi z instrukcja, która każe ją odesłać, albo zapłacić 190 USD — jak się zapewne domyślacie, większość nawet nie otwiera przesyłki z promocyjnym CD…

Czytelników, którzy udzielają się w serwisach społecznościowych zachęcamy do przeczytania pełnego tekstu dot. przekrętów w grach na portalach społecznościowych.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Prawo powinno zakazac takiego “oszukiwania”!
  Kazdy dodatkowy koszt powinnien byc opisany WIELKIMI literami!
  Tak jak ja wkrecilem sie w emotikonki do gg za sms za 20 zl (pisalo tylko o karcie kredytowej za 60 groszy)…

 2. Racja, prawo powinno tego zabronić, ale ludzie też powinni pomyśleć i przeczytać regulamin. Kiedyś nabrałem się na filmy za złotówkę. Po odebraniu filmu zostałem zapisany do comiesięcznej wysyłki po 50zł.

 3. buahahah!!!! dopiero odkrylem wpis…
  ale skoro PISALO do tego gg i aktywacja sms!
  LOL! NAUKA KOSZTUJE!

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: