15:58
31/12/2011

Hackowanie monitora

Oto ciekawy sposób na ochronę danych wyświetlanych na monitorze…

Niewidzialny monitor

Ochrona danych to chyba za dużo powiedziane — chodzi bowiem o utrudnienie osobom postronnym zobaczenia tego, co jest wyświetlane na naszym monitorze. My widzimy wszystko wyraźnie, inni widzą nas gapiących się w biały ekran:

Privacy Screen

Ciekawy efekt uzyskano usuwając z monitora warstwę polaryzującą i przenosząc ja na szkła okularów.

Sztuczka polega na usunięciu z monitora warstwy polaryzującej i zrobieniu z niej okularów. Wszystko w szczegółach zostało opisane tutaj. Jeśli natomiast użycie rozpuszczalników i noży na swoim monitorze was przeraża, zawsze możecie skorzystać z innego sposobu na ochronę danych wyświetlanych na monitorze. Powodzenia!


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

17 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ależ ten rynek pornograficzny szybko się rozwija…

 2. Swietny pomysł..:D Mina patrzących na nas.. bezcenna;D

 3. Ciekawy bajer, ale raczej większego zastosowania nie będzie miał, aczkolwiek jak dorwę jakiś stary LCD, pewnie się pobawię.

 4. Czy o tym nie pisaliście już jakiś czas temu?

 5. Gdyby tak zamiast białego ekranu ustawić spadające zielone znaczki jak w matriksie… :)

 6. Magia filtru polaryzacyjnego ktorej nawet Photoshop nie umie odtworzyc ;)

  • jesteś pewien?
   Ja jestem pewny, ale że PS da radę!

 7. a każdy może mieć okulary polaryzacyjne ?

 8. A nie lepiej zamiast białego ekranu zasymulować np. worda lub excela? Już w pierwszej wersji tetrisa pod koniec lat 80-tych (jeszcze pod DOSem) był taki trick, że po naciśnięciu w trakcie gry klawisza “b” (od boss) pojawiały się jakieś tabelki z wyliczeniami.

 9. Ja bym tam zamiast okularów wolał szkła kontaktowe. :)

 10. Jest taka fajna przeglądarka Ghostzilla 1.0.1 maskuje wszystko jednym kliknieciem.

 11. Jeszcze o folii aluminiowej na okolo nas zapomnieliscie.. w koncu obok moze stac ktos z uzadzeniem przechwytujacym promieniowanie monitora i dekodujacym obraz :p

 12. Za dzieciaka miałem taki zegarek. W ten sam sposób uzyskany – zwykły tani chinol z oskalpowanym wyświetlaczem oraz polaryzator wklejony w szkło ciemnych okularów.

 13. A co jak przechylę głowę o 90 stopni?

  • Piksele wyleją się obiżonym uchem!

 14. Ostatnio popularne są zwykłe ciemne okulary z filtrem polaryzacyjnym i wiele osób je ma. To dodatkowo wpływa na obniżenie wartości takiego zabezpieczenia. Jak w okularach przechylam głowę w lewo to mi wszystkie wyświetlacze w samochodzie gasną :)

 15. A jakość jest taka sama? Szkoda że wydałem LCD.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: