15:58
31/12/2011

Hackowanie monitora

Oto ciekawy sposób na ochronę danych wyświetlanych na monitorze…

Niewidzialny monitor

Ochrona danych to chyba za dużo powiedziane — chodzi bowiem o utrudnienie osobom postronnym zobaczenia tego, co jest wyświetlane na naszym monitorze. My widzimy wszystko wyraźnie, inni widzą nas gapiących się w biały ekran:

Privacy Screen

Ciekawy efekt uzyskano usuwając z monitora warstwę polaryzującą i przenosząc ja na szkła okularów.

Sztuczka polega na usunięciu z monitora warstwy polaryzującej i zrobieniu z niej okularów. Wszystko w szczegółach zostało opisane tutaj. Jeśli natomiast użycie rozpuszczalników i noży na swoim monitorze was przeraża, zawsze możecie skorzystać z innego sposobu na ochronę danych wyświetlanych na monitorze. Powodzenia!

Przeczytaj także:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

17 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ależ ten rynek pornograficzny szybko się rozwija…

 2. Swietny pomysł..:D Mina patrzących na nas.. bezcenna;D

 3. Ciekawy bajer, ale raczej większego zastosowania nie będzie miał, aczkolwiek jak dorwę jakiś stary LCD, pewnie się pobawię.

 4. Czy o tym nie pisaliście już jakiś czas temu?

 5. Gdyby tak zamiast białego ekranu ustawić spadające zielone znaczki jak w matriksie… :)

 6. Magia filtru polaryzacyjnego ktorej nawet Photoshop nie umie odtworzyc ;)

  • jesteś pewien?
   Ja jestem pewny, ale że PS da radę!

 7. a każdy może mieć okulary polaryzacyjne ?

 8. A nie lepiej zamiast białego ekranu zasymulować np. worda lub excela? Już w pierwszej wersji tetrisa pod koniec lat 80-tych (jeszcze pod DOSem) był taki trick, że po naciśnięciu w trakcie gry klawisza “b” (od boss) pojawiały się jakieś tabelki z wyliczeniami.

 9. Ja bym tam zamiast okularów wolał szkła kontaktowe. :)

 10. Jest taka fajna przeglądarka Ghostzilla 1.0.1 maskuje wszystko jednym kliknieciem.

 11. Jeszcze o folii aluminiowej na okolo nas zapomnieliscie.. w koncu obok moze stac ktos z uzadzeniem przechwytujacym promieniowanie monitora i dekodujacym obraz :p

 12. Za dzieciaka miałem taki zegarek. W ten sam sposób uzyskany – zwykły tani chinol z oskalpowanym wyświetlaczem oraz polaryzator wklejony w szkło ciemnych okularów.

 13. A co jak przechylę głowę o 90 stopni?

  • Piksele wyleją się obiżonym uchem!

 14. Ostatnio popularne są zwykłe ciemne okulary z filtrem polaryzacyjnym i wiele osób je ma. To dodatkowo wpływa na obniżenie wartości takiego zabezpieczenia. Jak w okularach przechylam głowę w lewo to mi wszystkie wyświetlacze w samochodzie gasną :)

 15. A jakość jest taka sama? Szkoda że wydałem LCD.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: