19:06
31/10/2014

Z racji 5 urodzin, przymierzamy się do lekkiego odświeżenia wyglądu. Dziś testowo włączamy nową skórkę (powisi do niedzieli). Trochę jeszcze zostało do poprawy — pewne błędy widzimy, innych pewnie nie. Dlatego jeśli macie jakieś uwagi, będziemy wdzięczni za przekazanie ich pod tym postem — postaramy się wszystko naprawić (wiemy, że są problemy przy różnych dziwnych rozdzielczościach — pracujemy nad tym).

Aha, zajrzyjcie na główną — dodatkiem są 3 boksy, wyróżniające pewne newsy.

Z góry dzięki za wszelkie uwagi.

TODO, zgodnie z Waszymi sugestiami z komentarzy:
— dopracowanie komentarzy (separacja, kwadratowe avatary, placeholdery pod avatary)
— poprawa widzialności tekstu w boxach na głównej
— usunięcie grafik z zajawek artykułów na głównej
— poprawienie RWD aby się nie “rozjeżdżało” na niższych rozdzielczościach (i tabletach).


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

172 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Nieźle. Już myślałem, że was zchakierowali. Toście mnie nastraszyli na Halloween ;)

 2. Nadal jest “Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 – echo date (”Y”);”

  • A tego easteregga zostawimy – bardzo nam się podoba :-)

 3. Bardzo mi się podoba! Jedynym mankamentem, który znalazłem jest to, że gdy się najedzie na jeden z boksów na stronie głównej, tekstu nie widać przez jasny obrazek i trochę brzydko to wygląda. Przydałby się jakiś cień pod tekstem :)

  • Shadow wleciał już na todo. Dzięki!

 4. Ciulowo to wygląda. Starsza skórka była czytelniejsza, szczególnie na głównej. Teraz nie wiadomo który news najnowszy.

  • Newsy jak zawsze po kolei. Do boxow maja trafiac te wazniejsze, ktore chcemy w pewien sposob wyroznich. (Dalej chronologicznie sie pojawiaja ponizej) moze opisa te trzy boxy “wyroznione” np. Dla jasnosci ?

  • Dobry pomysł, choć wolałbym aby wyróżnione były pod najnowszym newsem. No i taka sprawa, przy powiększeniu strony (ctrl+kółko) się zaczyna ona rozjeżdżać (głównie te wyróżnione). A literki są małe na niebezpieczniku, szczególnie przy rozdzielczości 4k więc trzeba powiększać.

  • Zapomniałem dodać: Stary layout się nie rozjeżdżał.

  • RSS-a Ci ukradli?

  • RSS durny jest. Nie zamierzam instalować czytnika tylko dla jednego serwisu, który sprawdzam zresztą raz na tydzień, a ten wbudowany w FF (dynamiczne zakładki czy jakoś tam) jest niewygodny.

 5. Te szare znaczki w tle… zlewają się w jeden pasek i powstaje wrażenie takiej “szaro-burej” zebry. Proponowałbym raczej tło (jeśli już mają być znaczki) bardziej a’la Matrix – tzn. niektóre litery/znaczki większe (bliżej nas), inne mniejsze. Nie byłoby wtedy efektu “zebry”.

  • Od biedy można by było jeszcze umieścić jakiś pasek albo taki box z największą liczbą komentarzy powiedzmy w ciągu ostatnich trzech dni albo tygodnia.

 6. Przy szerokości <1180 najbliższe szkolenia się nieładnie ucinają. Poza tym ładnie, minimalistycznie, czytelnie. 10/10.

 7. Czy jest jakiś powód, dla którego lang dla został ustawiony na angielski, czy to przeoczenie? :)

  • W ktorym miejscu?

  • Hm, WP wyciął cały tag.
   html lang=”en-US

 8. “Najbliższe szkolenia” za bardzo rzucają się w oczy. Jakaś przezroczystość może? :>

  • Jestem za, rozprasza gdy skroluje lub czytam artykul.

  • Mi już nie przeszkadza, po mojej wcześniejszej prośbie o zrobienie coś z tym, żeby nie przysłaniało tekstu artykułu na zwężonym oknie przeglądarki teraz mam ładnie przykrytą belkę ze szkoleniami tekstem:)

 9. Przydałaby się jakaś “belka” oddzielająca od siebie komentarze.

  Pozdrawiam,
  Główny Designer NSA Polska, sp. z.o.o.

 10. Skórka bardzo ładna, ale komentarze są mało czytelne. Pod tym względem wcześniej było znacznie lepiej. Teraz to się jakoś tak zlewa.

 11. Tekst w boksie wyjeżdża poza obramowanie, a ikonki w “Zalajkuj, zaobserwuj…” nie są dokładnie wyśrodkowane. Poza tym wszystko wydaje się być ok.
  Windows XP, Firefox 32, 1280×1024

  • Hmmm, ja nawet nie widzę tych ikonek
   http://zapodaj.net/b25f33b0f6dce.png.html
   1980X1080 (Firefox 32)
   Dodatkowo czasem czcionka w “najblisze szkolenia” traci pogrubienie
   http://zapodaj.net/db92816c17724.png.html

  • Ja ze względu na słabszy wzrok mam ustawione powiększenie stron na 125% i w głównych, jak sądzę topowych 3 newsach z obrazkami (tych poniżej głównego menu) część tekstu wychodzi poza owe obrazki.

  • Dziurawy windows, dziurawa przeglądarka. Polecam zacząć czytać niebezpiecznika. A, już czytasz? To stosować ich rady.=]

 12. Stoo lat ;)

 13. Przy mniejszych rozdzielczościach tekst w tych polecanych wpisach wyjeżdża poza box.

 14. Pod linkiem ’10 porad …’ przekierowuje do google docs. Czy moglibyście przepisać to ładnie na stronę albo dać info, o przekierowaniu, albo niech się otwiera w nowym oknie.

 15. No dobra, to ja powtórzę — jak dla mnie porażka… Szczególna porażka za nieczytelny format komentarzy, nieczytelne pogrubienia, rozmiar/krój czcionek… Czytanie N. w tej formie to nieprzyjemne brnięcie przez nieczytelny tekst, odpadam.

  • Tak mnie ten layout rozprasza, że nie dodałem: walące po oczach kontrasty.

  • Hmmm kolorystyka zostala taka sama jak na poprzedniej skorce… :)

  • Daj screenshot – moze ci sie cos nie wczytalo ?

  • Potwierdzam, do tego wszystko jest takie duuuże… szczególnie czcionka :/

  • Dobra, wysłałem screenshota. Prawdę powiedziawszy kluczowy byłby jednak screenshot starego layoutu – do porównania dlaczego był tak kompletnie „przezroczysty”, niezauważalny podczas czytania, zupełnie nieobciążający tego procesu.

   Dopiero przez porównanie możnaby ocenić, z jakich powodów nagle zrobiło się aż tak źle.

   Tak jak już podano w innych komentarzach:

   1. 100% biała czcionka tak wali po oczach, że człowiek nie może się powstrzymać od przymusu zdejmowania wzroku.

   2. Obła bezszeryfowa czcionka w grubości ponadpodstawowej jest ciężka w odcyfrowywaniu.

   3. Komentarze są nieczytelnie zblokowane.

   4. „Szyfrowane” tło – nieczytelne, a migające w oczach w reakcji na… (taksje? tak się to nazywa?) – kolejny element obniżania usability – człowiek chce czytać, ale organizm odmawia.

   5.Dodam, że faktycznie okrągłe avatary to szok antyestetyki – nawet nie macie pojęcia ilu byłych użytkowników Flickra wciąż je wspomina jako koszmar.

   6. Mix wyróżnień użytkowników zalogowanych i gości jeszcze bardziej zamula odróżnianie I. komentujących od subkomentarzy. Dobry pomysł z zastępczym avatarem – choćby czysta szarość, czy choćby szaro-bure logo Niebezpiecznika.

   Wszystkie moje komentarze dotyczą layoutu notki – w ogóle nie używam SG, więc jej moja ocena zupełnie nie dotyczy.

   Powodzenia! (bo nie chciałbym stracić Niebezpiecznika z tak błahego powodu… :)

  • Moje pierwsze wrażenie – albo mi ostrość w oczach siadła, albo jakoś mało czytelnie się zrobiło.

  • @Piotr Konieczny:
   Tak jak myślałem – cienkość czcionki łagodziła problem kontrastu (BTW: biały tekst na czarnym jest trudniejszy w czytaniu, niż czarny na białym, trzeba się więc bardziej postarać).

   Brak widoku na stare komentarze (a podany screen jest pogorszony resamplingiem) — żeby zobaczyć, dlaczego miały oddech, nie były jedną bryłą zbiorowych myśli, jak w halloweenowej wersji…

  • A niech tam — z kompletnych drobiazgów dodam najniższe piętro niekonsekwencji — zalogowani userzy mają avatar (czym tylko rozwalają systemową spójność), ale także pomarańczowe podświetlenie nicku. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie ten sam pomarańczowy użyty do innych elementów komentarzy. „Dzięki temu” wychodzi jeszcze większe optyczne pomieszanie z poplątaniem… Jak wyróżniać, to wyróżniać — konsekwentnie.

   Rozwiązaniem byłoby zastosować pomarańczowy WYŁĄCZNIE do nicków, przy czym goście — wyraźnie zgaszony pomarańcz, zalogowani — żywy pomarańcz. Wtedy zostaje zachowania spójność nicków i wyróżnienie zalogowanych, obecnie mamy pomieszanie jabłek z żarówkami. ;-)

 16. Moglibyście dać znacznie mniejsze grafiki tak aby nie trzeba było przewiać strony żeby zobaczyć najnowszy wpis.

  • Nie czytasz przez rss?

  • Kolorystyka ta sama, ale w innym layoucie. Zróbcie sobie test przymrużonych oczu, to zobaczycie dlaczego połączenie tego pomarańczowego na tym szarym bez boxów strukturyzujących komentarze wygląda jakby to była sieczka.

 17. Irytujące są tylko kafelkowe newsy. Myślę, że większość czytelników Niebezpiecznika to mimo wszystko Inteligencja, która nie potrzebuje obrazkowego elementarza :-)

  • … żeby nie było nieporozumienia chodzi o ten ‘hot news bar’ :-)

 18. Przy niektórych szerokościach ikonka RSS wyjeżdża poza box.
  Najbliższe szkolenia chowają się pod tekstem (są praktycznie niewidoczne)
  Całe menu przeskakuje pod logo

  Pola formularza komentowania są za wąskie w wersji mobilnej – nie widać co się wpisało w mailu i URL. Lepiej jakby były w oddzielnych wierszach.

 19. może od począku : http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fniebezpiecznik.pl&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0 a tak wgle to mnie ten layout wgle nie przyciąga lecz odrzuca, lubie czytać Wasze artykuły ale nie ukrywam że idziecie w złą strone , ta strona jest dużo bardziej nei czytelna oraz mniej zarobicie na adense:)

 20. Komentarze się zlewają w całość — w poprzedniej skórce było więcej oddechu w układzie komentarzy, a tu jest Wall of Text.

 21. Nowa skórka jak najbardziej na +.
  “Zalajkuj, zaobserwuj…”
  Rozjeżdża się box (RSS się nie mieści) + czarny na :hover słabo widoczny

  • Dzieki. Jaka rozdzialka?

  • 2560×1600

 22. Może jednak Disqus? Lepiej śledzić odpowiedzi chociażby…

  • Disqus bazuje na js… A u nas sporo osob nie ma js wlaczonego… Do sledzenia jest rss i mail – lepiej to objasnimy. Dzieki za uwagi.

 23. Po prawej gdzie jest Polecamy te serwery jest coś takiego:
  [zdjecie ]
  [ oferty]
  [vps ] *Do
  potwierdzenia rejestracji […]

  Rozumiecie ;-p klepnijcie tam kilka razy spacje by cały txt wlazl POD zdjecie…

 24. Coś ta wasza strona kiepsko na tabletach wygląda.

  • Screenshot? Na ipadzie mini prawie daje rade :)

 25. Fajne dość, tylko tak troche sucho wygląda i za gładko, komentarze się zlewają przydałoby się jakoś wyróżnić, ramki tło czy cuś.

 26. Przydał by się też jakiś delikatny border-bottom dla komentarzy bo zlewają sie w jeden blok tekstu

 27. Komentarze przywroccie tak jak byly bo te nowe sa nieczytelne, albo jakas separacje zrobcie w budkach, lub naprzemienne kolory tła.

  Zrezygnowałbym tez z wyswietlania na liscie newsow fotek do artykulu – to nie pudelek, zdjecia sa malo istotne, a powoduja ze lista newsow jest mniej czytelna.

  W tych wyroznionych newsach fota moze byc ale ich umiejscowienie na samym poczatku jest slabym pomyslem bo moze sugerowac ze sa to najswiezsze wpisy.

  Reszta całkiem fajna. Ale te obrazki z listy newsów naprawde bym wyrzucil, bo tragedia.

 28. Przy węższym ekranie informacje o szkoleniach z lewej strony chowają się pod głowną treść i nie widać ich.

 29. Całkiem fajnie to wygląda i nowocześnie ale trzeba się będzie przyzwyczaić.
  Jeśli chodzi o sugestie to czy moglibyście dodać jakąś przeglądarkę zdjęć, żeby zdjęcia w pełnym rozmiarze nie otwierały się w nowym oknie?

 30. wczesniej bylo duzo bardziej czytelne, przy wylaczonych skryptach wyglada jak psu z d..y wyjete

  • Skryptow w ogole nie ma…

  • myslalem ze to przez wylaczone skrypty (faktem jest ze nie probowalem ich wlaczac ani nie patrzylem na zrodlo).

 31. Poprzednia wersja była bardziej czytelna :)

 32. Uwaga #1: czytanie tekstów pisanych fontem bezszeryfowym jest męczące.
  Uwaga #2: na głównej obrazki przy artykułach mogłyby być ze 4x mniejsze; przy rozdzielczości mniejszej niż 4096×4096 na ekranie mieści się tylko jedna zajawka artykułu
  Uwaga #3: w ogóle mam wrażenie, jakbym na onecie się znalazł; wszystko na pół ekranu, obrazków więcej niż tekstu… na lapku z 1280×800 tylko mnie głowa rozbolała od patrzenia :-(

  • Sprobujemy pomniejszyc obrazki – a bezszeryfowa byla tez na starym theme…

 33. Pamiętajcie o rozdzielczości 1024 x 768.

 34. Każdy wpis na głównej to teraz wielkie bydlę ze zdjęciem na pół ekranu. To mi się nie podoba. Poprzednio było przejrzyście, na dużych ekranach widać było kilka pierwszych wpisów bez potrzeby scrollowania. Komentarze są zlepione, przydałby się jakiś separator między nimi (coś w stylu ) lub w ogóle osobny “prostokąt” dla każdego.

  • …(coś w stylu html-owego tagu “HR”)…
   poprzednio ucięło bo wpisałem < i >

 35. Jak sie przeglada przez aplikacje fb na iOS to przycisk “Reply” w komentarzach czesto zlewa sie z ostatnia linijka tekstu.

 36. Gdy stosuje się powiększenie strony w operze, to ramka po lewej stronie (ta z najbliższym szkoleniem) chowa się pod treścią notki, co wygląda do niczego.

  • Najbliższe szkolenia na netbooku n150 były “zawsze na wierzchu” i elegancko zasłaniały artykuł teraz są pod “boxem” z artykułem i widac tylko po 4 pierwsze litery od prawej. Ogólnie jest o niebo gorzej ilość formatowania i opisu strony w kodzie i waga “kodu” jest ZA DUŻA. Samsung N150 czyli “gratis do modemu GSM” nie daje rady tego przemielić, klawisze nawigacji wtedy nie reagują a cała przeglądarka “szarzeje” (nie odpowiada) na jakiś czas i dopiero po chwili pozwala przeglądać. Panie Piotrze proszę pamiętać, że szewc bez butów chodzi, tj informatyk często ma najgorszy sprzęt.

   PS Czyjeś spoztrzeżenie było bardzo trafne, troszkę zaczyna się robić z tego onet czy wp z tymi kaflami.. ps czcionke na segoe ui i bedzie jak m$.

 37. Pamiętajcie o użytkownikach starszego sprzętu. Rozjeżdza się troche na rozdziałce 1024×600.

 38. Mi się bardzo podoba nowy wygląd i oby został na stałe :) Muszę też pochwalić pomysł z ładną widoczną listą szkoleń po lewej stronie :)

  Chyba znowu wrócę do stałego czytania niebezpiecznika :D

 39. Kolumienka ze skoleniami jest na innej warstwie i dziwnie zachowuje się przy skalowaniu ctrl + kółko myszy.

 40. Normalnie RWD pelna geba :D
  Ja bym dal glownakolumne odrobine wezsza, mniejszy odstep miedzy lewa i prawa kolumna i miedzy elementami w prawej kolumnie.
  – W komentarza pod postem dalbym jakis separator delikatny zeby szlo odroznic od siebie posty.
  – Wyroznione posty na glownej maja nieczytelny font. Albo bym dawal zawsze ciemniejsza miniaturke albo dal jakis podcien pod tekst czy cos.
  – Textarea, selecty i checkboxy sa nieostylizowane, przez co strasznie szpeca.
  – Po kliknieciu w pole zapisu na newsletter nie znika placeholder. Guzik obok tego pola nie ma tekstu (jest pomoaranczowa plama :P )
  – gorne menu ma niepotrzebnie pogrubiony font, albo bym zostawil normal albo zmienil caly kroj
  – okragle avatary przy kanciatym designie pasuja jak piesc do oka.
  – na stronie kontaktu i audytow formualrze sa nieostylizowane
  That’s all folks :)

 41. Wspiera mobile, ale przy szerokości 1024 nie jest dobrze http://www.zimagez.com/zimage/screenshot-31102014-211458.php

  Skoro używacie media queries, to można by z “najbliższe szkolenia” zrobić normalny box na końcu strony dopóki ekran nie ma szerokości wystarczającej na wrzucenie kolumn po bokach.

 42. Sugerowałbym zmianę koloru czcionki z białego, na lekko szarawy, żeby nie raziła w oczy. Poza tym, jest ok.

 43. Na iPadzie sie rozsypuje – zarowno portrait, jak i landscape

 44. Czsem brak https. A czasem sie pojawia.

  • bgpzjjtqtqpbygmm.onion/forum/viewtopic.php?f=26&t=76&sid=0dbfb9f5a1499d4935fcccc0e448fa65#p544

 45. Fajnie fajnie, wszystko mi się podoba za wyjątkiem komentarzy – starszy wygląd był zdecydowanie w kwestii komenatrzy lepszy i czytelniejszy. Temu brakuje “czegoś”,, jakiś detali i pisząc “detale” mam na myśłi lekkie upodobnienie do poprzedniech ? Ale to nie moja piakownica i nie moje zabawki :P

 46. czcionka bezszeryfowa była też w starej skórce, ale czytała się nieco lepiej. Może dlatego, że tło było cieminiejsze i kontrast nieco większy? Ta nowa czcionka (o ile została zmieniona) jest bardzo przyjemna, ale czyta się nieco trudniej (może to ten kontrast). A skoro o kontraście mówię ;) to może tam gdzie tekst lepiej dać nieco ciemniejsze tło a tło całości nieco (ciut tylko) jaśniejsze? (podobnie jak było wcześniej)

  tekst zajmuje mniej niż połowę szerokości ekranu (przy FullHD i 100% zoomu). Może trzebaby więcej kolumn, albo (lepiej) trochę szerzej tę główną.

  że komentarze się zlewają to już wiecie…

  https nie bangla na Wasz serwer. Jakieś niespodziewane przekierowania do Google docs i rss

  zaszyfrowane tło to fajny pomysł, ale trzeba (mówię za siebie tylko) się z bliska przyglądać, żeby zobaczyć co to. Może troszkę większe te literki? większy zoomik obrazka?

  Ogólne wrażenie jest niezłe. 1100100 lat :)

 47. Te obrazki na głównej są niepotrzebne, a jak już muszą być, to 10x mniejsze, bo teraz wygląda to źle.

 48. – Bez javy nie wyświetlają się ikonki przy dacie wpisu etc. (po co tam w ogóle JS? oO)
  – Tradycyjnie już, za duże to. Wielkie boxy na elementy strony, wielkie zdjęcia w spisie artykułów, ale niestety w dobie idiotophonów pewnie już się tego nie da uniknąć :( Może w ramach kompromisu możliwość wyświetlania strony głównej w stylu takim jak archiwum? (bez obrazków)
  – W artykułach “wyróżnionych” zamiast podświetlenia powinno być raczej przyciemnienie jak w reszcie, tekst staje się niewidoczny.
  – “lang=en-US”?
  – Banner najbliższe szkolenia po zwężeniu okna i/lub powiększeniu tekstu wreszcie wsuwa się pod treść artykułu zamiast wisieć nad nim (Nareszcie! Nie zmieńcie tego przypadkiem ;) ), prawe boxy też się pięknie chowają.
  PS: Tradycyjnie: “echo date” wam wyciekło :P

 49. Jak Onet… a lubiłem Was za prosty i przejrzysty interfejs.

  • O właśnie. Dokładnie to samo mi przyszło do głowy.
   Wchodzę i na dzień dobry dostaję po oczach trzema boxami z grafiką. Odruchowo zjeżdżam w dół, bo w takiej formie To zazwyczaj się reklamy wciska. A niżej groch z kapustą. Raz na całą szerokość, raz dwukolumnowo a wszystko grubo przefastrygowane monstrualnymi grafikami. I po co? Przecież nie wchodzę na niebezpiecznik żeby obrazki oglądać. Do przeczytania artykułu nie zachęci mnie zajmująca pół ekranu stockowa grafika.

   Krótko mówiąc: nope, nope, nope.
   Jeśli tylko istnieje taka możliwość, dajcie ludziom wybór.

 50. Będę się powtarzał, ale powtórzenie to głos +1 :
  1. April 1666 można chyba skasować ;p
  2. Kurdę, Piotrze, marnujecie miejsce z prawej (tak – wiem że to nie nowość, ale kurde prawie pół ekranu szaro).
  3. Czcionka jest zdecydowanie nieczytelna. Chęci były dobre, ale niestety…
  4. Engine (stary, nowy to jeszcze nie wiem) kiepsko zapamiętuje “Imię” i “Email” – nie da rady dorobić dynksa coby pamiętał (np. przedłużał np. cookie z czasem < 1day o kolejny 1day) …

  • 1. Linki – niektóre linki po najechaniu zmieniają kolor (np. na biały lub na pomarańczowy). Inne nie reagują w ogóle na najechanie zmianą koloru, a jeszcze inne (np. “Więcej…” na głównej) zmieniają się w podkreślone. To jest PRZEKOMBINOWANIE.
   Dobrym sposobem, wg. mnie, są linki w LEKKO innym kolorze (już powiedzmy że zostawicie ten pomarańcz) które po najechaniu się zmieniają na jaśniejsze/ciemniejsze – ale w tej samej barwie.

   2. Tak samo komentarze (niby ciąg dalszy linków) – osoby ze stroną www i bez strony www – jedni mają Nick biały, ci drudzy pomarańczowy – przekombinowane. Ja rozumiem że tu są linki pod nickami, ale kogo to interesi tak na prawdę że ktoś sobie reklamuje strone www – nikogo ;) Dajcie proszę jeden kolor, bo robi się dyskoteka z kolorami.

   3. Tło przekombinowane. Poziome grube krechy a’la phosphor-interlace ;d Przekombinowane. Kolor tła jednolity jaki jest, zapewne byłby wizualnie lepszy.

   4. Komentarze (układ komenta) dałbym:

   # | BloodMan 31-10-2014 22:29
   [tu miejsce na odstęp, taki jak teraz jest – jest OK]
   Ble ble ble, sobie tutaj blablam ile chce.
   Mój komentarz nie mieści się w granicach pojmowania.
   ………………………to tabulowanie………………………od prawej -> Odpowiedz
   [i jeszcze jedna linia wolna, coby oddzielić mnie od następnego komenta]

   … zwizualizowałbym w fotoszkapie, ale człowiek zarobiony jest…

 51. 1. Gdy przy wypełnianiu formularza komentowania zawartość pola wybiorę z listy zapamiętanej przez przeglądarkę, to tło pola jest jasne. Na tym zrzucie imię jest wybrane z listy, URL wpisany z palca: http://imgur.com/FRC4sc4

  2. W głównej części strony macie „odwróconą” zmianę kolorystyki przy hoverze. Obrazki normalnie są jasne, ale przy hoverze stają się ciemniejsze. Ikonki social media są pomarańczowe, ale po najechaniu stają się czarne. Raczej powinno być odwrotnie — coś jest szare/czarne i w tle dopóki nie najadę na to myszką, kiedy „ożywa”.

  2a. Akurat w przypadku ikonek robienie ich czarnymi i zamiana na pomarańczowy przy hoverze to kiepski pomysł, bo ikonki będą słabo widoczne. Jeżeli już koniecznie chcecie mieć akcję przy hoverze ikonki, to może niech to będzie ruch? Pełny obrót, potrząśnięcie czy coś.

  2b. obrazki niusów na górze zachowują się odwrotnie niż wszystko co niżej — normalnie są ciemne, a przy hoverze się rozjaśniają. Jeżeli zdecydujecie się zostać przy aktualnym efekcie przyciemniania przy hoverze, to chociaż uspójnijcie to w obrębie całej strony.

  Więcej grzechów nie pamiętam.

  • Ad 1 – zapomniałem napisać, że Chromium 38.0.2125.101 na Debianie.

 52. Dajcie jakiś domyślny avatar w komentarzach dla osób bez niego, będą znacznie czytelniejsze.

 53. 1) Pomysł na tło fajny aczkolwiek mogłoby być lepiej np. mieszane rozmieszczenie cyfr – tak by nie były one linia po linie. Tło dałbym również ciemniejsze by nie odciągało tak uwagi od tekstu .
  2) Tak jak już się inni wypowiadali – słaba czytelność komentarzy, z typografią mogłoby być lepiej…
  3) W boxie “Zapisz się do naszego newslettera” brak “value” w button (chyba, że to celowo ??).
  Pozdrawiam

 54. Przydałoby się zmienić kolor czcionki na trochę ciemniejszy. Bo białym na ciemnoszarym zostaje powidok i już po kilku liniach się ciężko czyta…

 55. Mnie RWD bardzo się podoba. Tylko w tych trzech promowanych boksach na głównej dodałbym ciemny text-shadow, bo biały tekst na jasnym zdjęciu jest słabo czytelny.

  To nieprawda, że stara wersja była czytelniejsza. Wiadome jest, że stali użytkownicy nie lubią zmian w layoucie, do którego byli przyzywyczajeni.

 56. Ten konkurs jest do d**y. Jepiej pomyślmy, nad tym czy Bóg jest analogowy czy cyfrowy…
  http://127.0.0.1/forum/viewtopic.php?f=26&t=76&sid=0dbfb9f5a1499d4935fcccc0e448fa65#p544

  • Prowadzisz dialog wewnętrzny na forum?
   Nie spodziewałem się, że są ludzie zakładający forum dla własnych myśli na localhost.=]

 57. Zepsuliscie mi ustawienia Stylusa… a tak ladnie blokowal reklame “Najblizsze szkolenia” ;)…

  Pozdrawiam.

  Andrzej

  • Dobra ;) adblockplus niebezpiecznik.pl##div.fixed-banner poradzil sobie niezle.

   Formatowanie komentarzy nie wyglada za dobrze.

   Pozdrawiam.

   Andrzej

 58. z przegladarki wbudowanej z aplikacje fb nie laduja sie css’y

 59. Na iPadzie z retiną tekst zasłania informacje o najbliższych szkoleniach -wystaje tylko kawałek. Niezbyt ładnie to wyglada.

  • I jeszcze strona główna w trybie poziomym. Napisy na obrazkach wyróżnionych postów wychodzą poza ich obręb. To samo z ikonami na prawej belce.

 60. Jednak kolor tła czy bloków nie pasuje za bardzo, chodzi mi o to, że bloki z newsami i innymi info odcinają się jakoś tak topornie od tła i być może dlatego dość chaotycznie to wszystko wygląda.

 61. Po najechaniu na środkowy box tekst staje się nieczytelny, polecam dodać cień do tekstu lub manipulować tłem po stronie serwera. Ja u siebie rozwiązałem to obydwoma sposobami. Dodałem ciemny kolor tła i półprzezroczysty obrazek i złożyłem je do jednego przyciemnionego w ten sposób obrazka.

  https://www.dropbox.com/s/w3u2i2vn28rlpmd/Screenshot%202014-11-01%2009.16.41.png?dl=0

 62. Na moim starszym netbooku (1024x600px) latające linki po lewej (dot. szkoleń) wchodzą pod każdy element strony i są przycięte w połowie. Jeśli natomiast linki w nagłówku miały być na równej wysokości z logotypem, to są pod.

  Polecane artykuły posiadają tekst który wychodzi poza obrazek mający być ich tłem, a przeplatająca się z listą artykułów reklama nie jest wyświetlona obok listy “Top 5 miesiąca”, lecz ponad nią. I po co było outsourcować pracę do hindusów? ;)

  http://i.imgur.com/Sdbt3m6.png

 63. Ten box z najważniejszymi newsami bym zmienił. Zmniejszył toto w ogóle i usunął tekst, dopiero po najechaniu by się on pojawiał. No i oczywista sprawa, to tekst na tym, teraz po najechaniu nic nie widać, bo się zlewa.

 64. A ja ponarzekam sobie na obecne trendy. Wiem że chcecie być współcześni, ale w dobie HD, amoledów i reszty bajerów graficznych po prostu pomarańczowe, jednokolorowe ikony bez choćby najprostszego gradienta to badziew rodem z MetroUI na który wylewam litry znanej herbaty.
  Spójrzcie proszę np na grę The Settlers, tę z 1993 roku; tam każdy pixel żył własnym życiem, hipki miały powierzchnie 8px^2, a jednak aż miło się patrzyło na ich spacery po wydeptanych ścieżkach :). Pomarańczowo-szara szata jest bardzo okej, ale może tak ‘podpalić’ ikony, w stylu wyciętego w dyni tekstu?

  tl;dr: ikonki fuj.

 65. Do tej pory Niebezpiecznik miał swój charakter. I chociaż poprzedni layout miał już swoje lata to był czytelny i dopracowany. Teraz wygląda jak tysiące innych blogów :( Jest zbyt prosty patrząc np. na stopkę… Jak widać nie każde studio powinno się brać za projektowanie stron w nowoczesnym stylu. Po cichu liczę na powrót starej skórki lub całkowite przeprojektowanie obecnej.

 66. Może rozważycie możliwość oceniania komentarzy i wyróżnianie tych lepszych?

 67. Podpisuje się pod opiniami wyżej – oczy bolą po pięciu minutach obcowania z Niebezpiecznikiem :/

  • Możesz konstruktywniej? Od czego? Bo kolorystyka została dokładnie taka sama jak na poprzednim theme ;)

  • Prawdopodobnie chodzi o migotanie w oczach — no naprawdę bardzo się o to postaraliście… ;-) Tylko nie słuchajcie chwalących, zaczynających tekst od: — „Wpadłem po roku…” itp., bo my tu mówimy o naprawdę czytających, a nie oglądających. :)

   Oko wykonuje nieświadome ostre skoki (a już tym bardziej podczas czytania — ciągle „strzały” oczami, a Wy naprawdę się napracowaliście: tło robiące poziome powidoki, gruba, nieczytelna czcionka + ostre kontrasty robiące to samo, plus jeszcze ten pomarańcz co chwilę utrudniający czytanie bezwiednym przyciągnięciem wzroku, czyli załatwiający notoryczne gubienie miejsca czytania.

   Trochę to przypomina próbę czytania książki dla dzieci z dużymi literami, opartej o szybę pociągu… :))

  • Macie #FFF zamiast #CCC w kolorze czcionki. Bolą, już pisałem!

 68. 1. Te box’y to fajna sprawa, o ile serwis dostarcza codziennie dużej porcji informacji. Niebezpiecznik publikuje kilka wpisów na tydzień a wielu użytkowników zagląda tu codziennie, więc box’y będą tylko upierdliwym “zasłaniaczem” interesujących wiadomości. Najlepiej to zlikwidować, albo zmniejszyć kostki i dać w pionie na lewy panel, pod szkoleniami. Tym bardziej, że praktycznie tą samą funkcję pełni top 5 miesiąca.
  2. “Zalajkuj, zaobserwuj…” – brzmi nieładnie. “Zalajkuj” to ta sama kategoria nowotworów językowych co “psycholożka”, a “zaobserwować” można zjawisko a nie stronę. Proponuję zmianę na “Obserwuj nas”, “Subskrybuj”… ewentualnie coś podobnego. Równie dobrze można zostawić to pole bez podpisu. Obrazki są wystarczająco sugestywne.
  3. Tło z literkami to dobry pomysł, ale wszystko zlewa się w zebrę. Można spróbować powiększyć czcionkę, wybrać mniej tłustą, rozsypać tekst lub kombinować z kontrastami. Póki co widać głównie jasno-szare pasy.
  4. //czyli nasz linkblog – Moim zdaniem ten tekst powinien być tej samej wielkości co *ptr, tyle że bez bolda i może warto ustawić tu kolor pomarańczowy.
  5. W stopce tekst “Wszelkie prawa zastrzeżone…” rozjechał się nieładnie na prawo.
  6. Reklama pod pierwszym newsem (ta graficzna) powinna się dopasowywać do rozdzielczości. Na większych rozdzielczościach jest tam wielka dziura pustego miejsca pomiędzy grafiką a top 5 miesiąca. Nie wygląda to ładnie. (Ps. nie lubię reklam, ale rozumiem, że muszą być)
  7. Najbliższe szkolenia można dać wyżej. Równo z box’em lub w przypadku przeniesienia box’a równo z pierwszym newsem.
  8. Archiwum – select month. To drobiazg, ale skoro serwis jest po polsku, to warto zrobić i to po polsku.
  9. Polecamy te serwery: – “* Do” przerzucić do następnej linijki.
  10. Komentarze zlewają się ze sobą. Dobrze by było, gdyby była jakaś belka oddzielająca lub divy z wyróżniającym się tłem.

  Ps. To tylko moje subiektywne zdanie. Oczywiście nie każdy musi się z nim zgadzać. Proszę więc przede wszystkim sugerować się opinią większości czytelników oraz własnym poczuciem estetyki.

 69. Doceniam starania, ale dajcie ludziom wybór i niech będzie stara wersja ‘lite’ dla przejrzystości.

 70. Na iPadzie słabo to wygląda. Na chwilę obecną otwieram stronę i widzę 4 ogromne obrazki, które zajmują 80% powierzchni ekranu.

 71. Dla przeczytania tej samej ilości treści trzeba więcej przewijać… To się sprawdza na tabloidach, ale nie na stronie merytorycznie wartościowej ;) Czyli odstępy między liniami zdecydowanie do poprawy :)

 72. Nie jestem pewny, czy dobrze pisząc “poprawa widzialności tekstu w boxach na głównej” macie na myśli to samo, co ja.
  Po najechaniu kursorem na ten właśnie box, w którym jest jakaś jasna grafika, tekst staje się praktycznie niewidoczny. http://i.imgur.com/id4crx5.png
  Poprawiłbym również stopkę i wycentrowałbym menu z odnośnikami i informację o prawach autorskich. Teraz jedno jest wyrównane do lewej, a drugie do prawej i nie wygląda to zbyt estetycznie.

  btw. Przy wysyłaniu komentarza bez podania wymaganych danych (imię, email) przenosicie ludzi na białą stronę z komunikatem “ERROR: please fill the required fields (name, email).”, na pierwszy rzut oka wygląda to na jakiś straszny błąd. Tak ma być? :P

  Pozdrawiam,
  Główny Designer NSA Polska, sp. z.o.o.

 73. Strona rozjeżdża się po powiększeniu.

 74. Dla mnie lepszy layout. Rzeczy, które bym poprawił:
  – zmnieszył torszkę czcionkę i zmienił kolor na lekko szary
  – dodał separację komentarzy
  – zmiejszył prawą kolumnę
  – ikonki fB, RSS za duże i uciekają na prawo
  – obrazki newsów za duże na pierwszej stronie (po otwarciu newsa mogą być)
  – obrazki newsów kiepskiej jakości (po resizie mniejszych)
  – przy jasnych obrazkach w top boksie po najechaniu myszką tekst się gubi.

  Dlaczego teraz wzsędzie te okrągłe awatarki?

  Pozdrawiam

  • Wszystkie zasugerowane przez Ciebie zmiany już wciągnięte na todo. Awatarki też wrócą do kwadratów. Dzięki!

 75. komenty słabo rozdzielone. Niewygodnie się czyta. Czcionka Ubuntu jakaś taka bukwiasta.

 76. Całkiem, całkiem… Ale można by dodać ikonkę na przycisku dodawania do newsletter’a, poprawić przyciski od portali społecznościowych po najechaniu oraz animację pola wyszukiwania.

 77. https://docs.google.com/file/d/0B9nP1uubAJPURTltQ1d6SzYxeEE/
  U mnie na mobile całkiem się rozjechalo. Android, chrome, cache czysty.

 78. ehh ten trend. po co przechodzicie na wodotryski? tutaj raczej zagadają ludzie z branży. mnie odpychają. ostatni bastion normalności idzie w komerche.
  GG wprowadziło wodotryski…i przestałem używać. laików chcecie przyciągnąć?
  ważniejsza ilość wejść czy jakość?

 79. Trochę denerwuje “luz” pomiędzy linijkami tekstu sprawiający wrażenie jakby coś miało między nimi być, sprawdzałem na 1280×800 i 2048×1536. O ile pamiętam taki “luz” dawało się kiedyś po to, by w nim zmieścić atrybuty np. wyznaczniki pól czy podkreślenia, ale to epoka terminali z zielonymi ekranami i to na TTL’ach. Szybkim dostosowaniem jest zmniejszenie o “ząbek” całej strony.

 80. Dla mnie nowy layout jest dobry. Nie jest zły.

 81. Okrągłe avatary, dodają trochę nowoczesności więc powinny zostać.

 82. Nowy styl wygląda w porządku na QHD+ oprócz stopki, która się trochę rozjeżdża.
  http://i.imgur.com/KdgkohD.png?1

 83. Niestety trzeba krytycznie powiedzieć…. zje***aliście tą stronę. Layout straszny, strona nie jest przejrzysta, cięzko cokolwiek znaleść. Czytając artykuły dostaję oczopląsów… Dajcie starego niebezpiecznika

 84. Link do RSS kieruje w nicość ;)

 85. Znalazłem takie oto kwiatki w komentarzach – niezłamany tekst dodaje nieco szerokości stronie:

  https://drive.google.com/file/d/0B5lGpszRaUhGZEg4MGZCaXlWcEk/view?usp=sharing

  https://drive.google.com/file/d/0B5lGpszRaUhGbFVuUDh2Wk1kUlU/view?usp=sharing

 86. Nie widzę na fonie ikonek ”#” odpowiedzi do komentarzy, zdjęcia są zbyt wielkie, zamiast zakładek, mam chinskie znaczki. Przycisk ‘wyślij’ pod komentarzem jest nieczytelny – jasne litery na jeszcze jaśniejszym tle. Dynia w tym roku jest super :D kolory czcionek trochę za bardzo nasycone i brakuje mi tego stwora z góry, który czaił się na małego Niebezpiecznika.

 87. Przede wszystkim dajcie możliwość wybrania starego wyglądu (a przekonacie się, jak nieciekawy jest ten nowy :P).
  Teraz tło strony artykułu jest za jasne (częściowo przez te “zakodowane” znaki), przez co wydaje się, że kontast jest mniejszy (a te “zakodowane” znaki dodatkowo rozpraszają wzrok).
  Ogólne spostrzeżenie – na głónej stronie jest wszystko zbyt “roztrzelone”, za dużo jest wolnego miejsca (zmniejszcie marginesy “bloków” tekstu). Tak samo z nagłówkim (z logiem i menu) – zabiera on za dużo cennego miejsca! Niech będzie mniejsze logo i całość dużo węższa (połowę tego co teraz), a logo – jak chcecie go mieć i w dodatku takie duże – może być z boku, nieco poniżej (nad szkoleniami).
  Czcionka głównych tematów powinna się wyróżniać wielkością od pozostałych “dodatków” (m.in. linkbloga), które mogłby mieć tę czcionkę ciut mniejszą.
  Komentarze są sformatowane tragicznie – brak zaznaczenia, gdzie się kończy jeden a zaczyna drugi, poza tym te awarary są za duże (i niech nie będą okrągłe, bo teraz są “obrzydliwe”)
  Nie dawajcie na główną przy wypisanych artykułach żadnych zdjęć (z nich pochodzących) – to tylko przeszkadza w przeglądaniu/wybieraniu tematów nas interesujących.
  Boksy (tych 3 polecanych artykułów) są w obecnej postaci beznadziejne (mam wrażenie, że pomysł na ich umieszczenie jest “skopiowany” z dobreprogramy.pl) – jak już muszą być, to mniejsze i jakoś oddzielone od siebie (mały margines).
  I pamiętajcie – nas interesuje przede wszystkim TEKST, a nie “klocki ze zdjęciami”, więc nie przesadzajcie z ich ilością i wielkością (po kliknięciu na załączoną miniatrukę zdjęcia mogę sobie obejrzeć fotkę w całej okazałości).

 88. Najpierw mbank, poźniej wp, onet teraz niebezpiecznik. Źle to widzę. Zwłaszcza, że z pierwszych trzech zrezygnowałem.

 89. Przy “dodaj do obserwowanych” kiepsko wygląda “hover”, zamiast czarnego mógłby być inny odcień pomarańczowego koloru, jaśniejszy czy ciemniejszy – bez różnicy, ale nie czerń.

 90. co do komentarzy: proponuje przyjac rozwiazanie z rozwijanymi plusem, jak na trojmiasto.pl i zrezygnowac z awatarow. zarejestrowanych mozna oznaczyc pogrubiona czcionka.

  co do samej nowej wersji, to: dlaczego mimo wymuszenia na telefonie wersji desktop, nadal mam wersje mobile? cytujac klasyka: ‘nie podoba mi sie’ to.

 91. Przypomina trochę pewien loader do gier w nanjowszej wersji. :)

 92. Biały tekst na prawie czarnym tle to problem, http://craftedwebmaster.com/01/website-design-stay-away-from-white-text-on-black-backgrounds/ także dla zdrowych osób. Wiem, że czarny daje klimatu niebezpiecznikowi, ale to odbija się na wzroku czytelników. Dajcie przełącznik odwracający kolor tła z teksem.
  Te obrazkowe nagłówki postów nie pasują do całości. Wyglądają jakby dzieliły artykuły, a nie stanowiły ich nagłówków.

 93. Nie wiem czy było, ale na Ipad 2 mini “Najbliższe szkolenia” wchodzi pod content strony.

 94. Brzydka ta skóra, ja mam wrażenie chaosu. Starsza wersja była ładniejsza i bardziej pod oko i rękę

 95. Przeglądarka wbudowana we Flipboard na Androidzie gubi style -jest tylko goły tekst, awatary niektórych komentujących i przycisk Facebook share

 96. Piotrze, co to za hash na tle bg.png ?? Jakiś ukryty przekaz ? :P

 97. Lightbox by się przydał

 98. Myśleliście kiedyś o disqusie. Obecnie chyba to najwygodniejsza (dla komentującego
  ) usługa.

  • Wystarczy jak poprawnie będzie pamiętało usera w cookiesach coby co chwile nie wpisywać swojego nicku/maila ;)
   Disqs be!

  • Ja omijam disqusa i blokuje, sądzę że na tej stronie nie jestem sam który tak robi.

 99. Macie błąd w stopce tj. “Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 – echo date (”Y”);”
  Pozdrawiam

 100. Nieee. Poprzedni layout był o niebo lepszy.

 101. Proponowałbym dodanie do body strony background-attachment: fixed;
  Wtedy przesuwający się w tle tekst nie razi tak bardzo.

 102. 1. Font raczej średnio ładny – za duży i jakiś taki… nie wiem jak to nazwać… ściśnięty. Litery zlewają się jedną białą masę tak, że trudno coś przeczytać.
  Być może to moje oczy, ale poprzedni font był o wiele lepszy.

  2. Jak zobaczyłem obrazki, to odruchowo kliknąłem “Zablokuj zawartość” i dopiero blokowany adres uświadomił mi, że to nie reklamy tylko dekoracja. Nie robi się takich rzeczy na stronach dla “nerdów”. Jak ktoś ładnie zaważył” dla nas liczy się TEKST a nie kolorki i obrazki.

  3. Lewy margines jest istotnie węższy od prawego. Przy czym na lewym zostaje “na stałe” informacja o najbliższych szkoleniach, więc załóżmy że jest to jakoś wykorzystana przestrzeń, ale prawa strona po przewinięciu zostaje pusta. Na oko jest to jakieś 1/3 szerokości ekranu ziejąca czarną pustką. Oczywiście dobrze, że nie białą, ale wciąż jest to marnowanie miejsca.

  4. Ikonki FB, Twitter, itp. w kółkach mogą być, ale awatary w kółkach wyglądają jak ikony gier z gog’a, co daje trochę niepoważne wrażenie.

  5. Wujek dobra rada mówi: dajcie opcję wyboru skina.

  6. Druga myśl, jak już zrozumiałem że obrazki są zamierzone, to “Fuck beta”. Raczej nie chcecie iść tą drogą.

 103. Wszystko za duże, jak zawsze w tych „nowoczesnych” stronach. Po ustawieniu powiększenia na 50% jest znacznie czytelniej.

  • + Obrazki na głównej mogłyby być po lewej, żeby było widać chociaż dwa artykuły na raz.

 104. Proszę, dajcie chociaż możliwość wyboru między starym a nowym layoutem.

 105. Przy rozdzielczości 1024×768 dupa blada.

 106. A ja lubiłam wyróżnienie komentarzy sił wyższych ramką wokół. W ten sposób przy lawinie komentarzy (i braku czasu) wystarczyło przejrzeć na szybko stronę i zatrzymać się przy tych z ramką wokół tekstów Piotrka – w ten sposób można było całkiem sprawnie trafić na ciekawą dyskusję :)

 107. no tragedia… wcześniej miałem na jednym ekranie spis anjnowszych wiadomości, a teraz na 1 ekranie mieszczą się góra 2 wielkie kafle…. rzygam już tymi kaflami wszędzie, przestałem przez to na WP zaglądać… dokąd ten świat zmierza….

  Chyba trzeba przerobić sobie styl w Stylish albo coś bo to jest nie do zniesienia…

 108. Mieliście jedną z bardziej przejrzystych stron w internecie, nie rezygnujcie z niej. Zostawcie przynajmniej czarne tło i tamtą czcionkę w białym kolorze.

 109. Piotrek, podobało mi się jak wśród multum postów mogłem w szybki sposób wyodrębnić odpowiedzi pisane przez Ciebie lub ekipę niebezpiecznika (były wyróżnione kolorem). Przywróćcie proszę tę opcję.

  Większość była napisana, ale jeszcze jedno mi się rzuca. Wcześniej post był obramowany kolorem bardziej wyróżniającym się od tła – post był lepiej widoczny. Dodatkowo tło otaczające post nie było połączone (tak jak ma to miejsce teraz) co pomimo ikonek z lewej strony powoduje w moim odczuciu zlewanie tekstu. Przez to mam złudne wrażenie że wszystkie komentarze były napisane przez 1 osobę, co powoduje efekt “niechęci” do czytania komentarza – “bo jest za długi”

 110. Polecam wcisnąć skrót ctrl+shift+m na Firefoksie i pobawić się wielkością okna, piksel po pikselu.
  Z uwag odnośnie RWD:
  1. przy progu 1500-1501px szerokości strona ucieka w lewo, pewnie po to, by nie zakrywać najbliższych szkoleń, ale… header zostaje w miejscu przez co jest to brzydko względem niego przesunięte i możnaby po prostu zafixować od tej szerokości margines z lewej strony, zamiast dalej obliczać go procentowo.
  2. szerokość “sidebara” (tego z prawej) powinna być cały czas stała, a dostosowywać się powinna tylko szerokość treści, lepiej nad sidebarem wtedy zapanować bo w tym momencie guziory społecznościowe sobie czasem wyjdą poza box i ikona koperty na formularzu newslettera nie zawsze jest na środku (bo nie wiadomo po co szerokość guziora jest procentowa).
  3. Od 1800 w dół treść strony zakrywa najbliższe szkolenia… Ale nie do końca, bo literki wystają… Nie lepiej je ukryć całkowicie albo przenieść np na koniec sidebara z prawej?
  4. Margines między sidebarem, a treścią moim zdaniem przesadnie duży… Niepotrzebnie marnuje miejsce na małych ekranach.
  5. Moim zdaniem strona powinna być “rozwalona” na całą szerokość, no może do pewnej rozdzielczości (np 1280), a marginesy po bokach powinny być stałe… Nie lubię jak mi się przestrzeń na monitorze marnuje, a lubię mieć przeglądarkę na pełnym ekranie (na monitorze full HD). Sporo osób ma podobne odczucia, więc proponuję jednak nowy styl przystosować do tego :)

 111. Czy tylko mnie przeszkadza dziwne dzielenie wyrazów a właściwie ich obcinanie po literkach? FF 33.0.2 na Win7

 112. Porażka. Rano myślałem, że to przez proxy coś mi się kaszani, ale teraz to jest tragedia. Wszystko na siebie zachodzi… W komentarzach nie przenosi całych słów. Żeby zobaczyć lewe menu muszę tak zmniejszyć rozmiar strony, że liter nie widać…
  Zawsze miałem jak najgorsze zdanie o tych, którzy wystawiają nieprzetestowany produkt, i przerzucają testy na klientów.

 113. Halloween już się skończył!
  Zamierzacie zostać w tym przebraniu potworka do następnego?

 114. No teraz wygląda to znacznie lepiej.

  Gdyby jeszcze był na głównej stronie na górze zwięzły spis np ostatnich 10 newsów (same tytuły jeden pod drugim) – tak jak było poprzednio i wywalić te brzydkie awatarki a’la space invaders to już w ogóle przestanę się czepiać :)

  • To ciekawe co piszesz – bo wróciliśmy wczoraj wieczorem do starej skórki tymczasowo — i jak widać, niektórzy dalej narzekają. Eksperyment więc zakończony – wy po prostu narzekacie, nawet na to, co do tej pory akceptowaliście :D Ale żarty żartami – dziękujemy za feedback odnośnie nowego wyglądu, jest teraz “dopracowywany” i za tydzień-dwa wróci.

  • Ah chodziło mi o to top10 co jest :D
   Rzecz w tym, że stary layout jest po prostu zwięzły – więcej treści na powierzchni ekranu i to jest dobre. Po co komu wielkie kafle zdjęć do artykułów, co tylko marnują powierzchnię? MS wypuściło “pokaflowany” system operacyjny a wszyscy nawet za cenę czytelności wpadli w ten trend. Na WP przestałem zaglądać odkąd się takie zrobiło , Onet, to samo… ale rozumiem, że to dziennikarskie portale, no ale niebezpiecznik….? Najwyżej będę Was czytał tylko przez RSS czy coś, bo nie mam ochoty scrollować kilka minut ekranu, żeby przejrzeć artykuły na głównej…..

   Sorry za hejt, ale nie uważam ten trend za dobry, a i nie każdy jest fanem urządzeń dotykowych (bo intuicja podpowiada, że na dotykowych wszystko musi być duże, żeby paluchem trafić), ale sorry nie przeglądam internetu w tramwaju.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: