9:02
19/1/2015

Świetny dokument, który pokazuje jak pod kątem maksymalnego bezpieczeństwa powinny zostać skonfigurowane parametry systemu związane z IPv6. Dokument tylko dla Linuksa i trzeba przyznać, że wskazówki nie dla kadżego; raz że jak to bywa, bezpieczeństwo utrudnia “automagiczność” z jaką normalnie działa IPv6, a dwa, że np. po rekompilacji nowego jajka sugerowana konfiguracja znów wymaga sporo pracy. Tak czy inaczej, wartościowa lektura.

PS. Przy okazji, slajdy tej samej osoby dot. bezpiecznego projektowania środowisk IPv6

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Hmm, linki nie dzialaja?

  • Mi oba działają

  • .. to chyba wina corpo-neta

  • bo nie masz ipv6 xP

 2. A tam. Jak infrastruktura będzie niezabezpieczona to nawet najlepsze zabezpieczenia koncowek nie będą wystarczające. Do ipv6 powinno używać sie dobrze skonfigurowanych switchy. Do ipv4 zreszta tez, tylko nikt sie tym nie przejmuje. I każdy tnie koszty.

 3. A tak szczerze – ktoś z Was używa ip6? Mówię o praco-użyciu, nie o “a, se w domu zestawiłem”.
  Bo z mojego doświadczenia, 90% (wyjęte prosto z mojej szanownej d.) to się odgraża “tak, tak, używamy albo zaraz będziemy”… i na tym się kończy.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: