9:02
19/1/2015

Świetny dokument, który pokazuje jak pod kątem maksymalnego bezpieczeństwa powinny zostać skonfigurowane parametry systemu związane z IPv6. Dokument tylko dla Linuksa i trzeba przyznać, że wskazówki nie dla kadżego; raz że jak to bywa, bezpieczeństwo utrudnia “automagiczność” z jaką normalnie działa IPv6, a dwa, że np. po rekompilacji nowego jajka sugerowana konfiguracja znów wymaga sporo pracy. Tak czy inaczej, wartościowa lektura.

PS. Przy okazji, slajdy tej samej osoby dot. bezpiecznego projektowania środowisk IPv6

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Hmm, linki nie dzialaja?

  • Mi oba działają

  • .. to chyba wina corpo-neta

  • bo nie masz ipv6 xP

 2. A tam. Jak infrastruktura będzie niezabezpieczona to nawet najlepsze zabezpieczenia koncowek nie będą wystarczające. Do ipv6 powinno używać sie dobrze skonfigurowanych switchy. Do ipv4 zreszta tez, tylko nikt sie tym nie przejmuje. I każdy tnie koszty.

 3. A tak szczerze – ktoś z Was używa ip6? Mówię o praco-użyciu, nie o “a, se w domu zestawiłem”.
  Bo z mojego doświadczenia, 90% (wyjęte prosto z mojej szanownej d.) to się odgraża “tak, tak, używamy albo zaraz będziemy”… i na tym się kończy.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: