21:15
3/7/2016

Ciekawy artykuł (oraz towarzyszące mu materiały audio-video) poświęcone historii lockpickingu, czyli otwierania zamków wytrychami.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Piękny artykuł, ale jest pewna modyfikacja która hmm jest nie do pokonania. Zamienienie pinów stalowych czy jakie tam chcemy na…neomagnesy. Kiedy próbuje się podważyć jeden pin, w tedy oddziałowy-wuje on na sąsiednie. Bez sposobu na unieruchomienie “zrobionych” pinów, nie da się takiego zamka pokonać. https://www.youtube.com/watch?v=npEdjzGDt-c
  Twórca tej modyfikacji jeśli sobie uświadomi potęge tego rozwiązania, pewnie sporo zarobi. Na pytania “no dobra” a gdzie klucz.Jak to wspomniano w komentarzach, stalowy klucz powinien spokojnie dać tutaj.

 2. Nie wiem czy wiecie ale w ubekistanie nie wolno posiadać wytrychów nawet na własne potrzeby nawet gdybyś chciał otworzyć kłódkę do własnego garażu itp. Ale urżnięcie skobla szlifierką jest OK. Złamanie śrubokrętem zamka w drzwiach samochodu też jest OK. Byle obywatel nie miał wytrycha.

  • W ubekistanie nie można również kupić trawy na skręta, ale można się urżnąć wódą i rozjechać kogoś na drodze. W ubekistanie nie wolno grać w pokera, ale wolno oddawać rentę na czarownika (lokalnego lub toruńskiego). W ubekistanie nie ma adresu w podstawowym dokumencie tożsamości, mimo wciąż ciążącego obowiązku meldunkowego, ale trzeba rejestrować prepaida.

  • Można, jeśli prowadzi się działalność w której posiadanie wytrychów jest uzasadnione (ślusarz) – nie wiem, jak na tym tle wypada pentester – w sumie też nie powinno być problemów z pomilicją…

  • tutaj:
   Art. 129. Kodeksu Wykroczeń:
   § 1. Kto:
   1) wyrabia, posiada lub nabywa wytrychy, jeżeli nie trudni się zawodem, w którym są one potrzebne;
   2) dostarcza wytrychów osobie nie trudniącej się takim zawodem;
   3) wyrabia, posiada lub nabywa klucze do cudzego domu, mieszkania lub innego pomieszczenia albo schowania bez zezwolenia osoby uprawnionej lub organu administracji, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
   § 2. Tej samej karze podlega, kto wyrabia, posiada lub nabywa narzędzia przeznaczone do dokonywania kradzieży albo kto dostarcza takich narzędzi innym osobom.
   § 3. Wytrychy, klucze lub narzędzia podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: