21:32
10/7/2010

Od tygodnia dostępne jest trzecie wydanie mocno technicznego magazynu Hack In The Box. W tym numerze znajdziecie sporo artykułów naszych rodaków.

 • Reserve Objects in Windows 7 autorstwa j00ru Artykuł o nowych obiektach “reserve” obecnych w Windows 7 i m.in. możliwościach umieszczania shellcode’u w pamięci za ich pomocą.
 • IAT and VMT Hooking Techniques (autorzy: Paweł Kałuża, Mateusz Krzywicki) Tekst przyda się osobom stawiającym swoje kroki w temacie reverse engineeringu.
 • Recenzja ModSecurity HandbookGynvael Zdecydowanie na plus dla książki :-) Od tegopoprzedniego wydania Gyn został również Technical Advisorem HITB, a z innych wieści, niebawem zaczyna pracę w Google — gratulujemy! :-)

Spis treści

…czyli reszta artykułów, zagranicznych autorów:

 • Chinese Malware Factory — Aditya K. Sood
 • URL Shorteners Made My Day! — Saumil Shan
 • Non-Invasive Invasion – Making the Process Come to You — Shawn Wilcoxen
 • A Brief Overview on Satellite Hacking — Anchises Moraes Guimaraes de Paula
 • Circumventing Signature-Based Detection of Javascript Exploits with Forced Timeouts — Sven Taute
 • Using Kojonet Open Source Low Interaction Honeypot — Justin C. Klein Keane

Jak widać, zestawienie idealne do poczytania gdzieś nad wodą w ten upalny weekend ;)
Magazyn do pobrania za darmo stąd.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. pobrać nie można ..

 2. Wejdź z tego adresu http://magazine.hitb.org/ i pobierz

 3. U mnie działa Panowie :)

 4. U mnie też działa :) ale ta strona albo ma “kaprysy” albo dział download jest przeciążony.

 5. Pobrać wtyczke pdf do ff i wejsc na http://magazine.hitb.org/issues/HITB-Ezine-Issue-003.pdf potem ewentualnie dac zapisz kopie i jest.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: