21:32
10/7/2010

Od tygodnia dostępne jest trzecie wydanie mocno technicznego magazynu Hack In The Box. W tym numerze znajdziecie sporo artykułów naszych rodaków.

 • Reserve Objects in Windows 7 autorstwa j00ru Artykuł o nowych obiektach “reserve” obecnych w Windows 7 i m.in. możliwościach umieszczania shellcode’u w pamięci za ich pomocą.
 • IAT and VMT Hooking Techniques (autorzy: Paweł Kałuża, Mateusz Krzywicki) Tekst przyda się osobom stawiającym swoje kroki w temacie reverse engineeringu.
 • Recenzja ModSecurity HandbookGynvael Zdecydowanie na plus dla książki :-) Od tegopoprzedniego wydania Gyn został również Technical Advisorem HITB, a z innych wieści, niebawem zaczyna pracę w Google — gratulujemy! :-)

Spis treści

…czyli reszta artykułów, zagranicznych autorów:

 • Chinese Malware Factory — Aditya K. Sood
 • URL Shorteners Made My Day! — Saumil Shan
 • Non-Invasive Invasion – Making the Process Come to You — Shawn Wilcoxen
 • A Brief Overview on Satellite Hacking — Anchises Moraes Guimaraes de Paula
 • Circumventing Signature-Based Detection of Javascript Exploits with Forced Timeouts — Sven Taute
 • Using Kojonet Open Source Low Interaction Honeypot — Justin C. Klein Keane

Jak widać, zestawienie idealne do poczytania gdzieś nad wodą w ten upalny weekend ;)
Magazyn do pobrania za darmo stąd.

Przeczytaj także:

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. pobrać nie można ..

 2. Wejdź z tego adresu http://magazine.hitb.org/ i pobierz

 3. U mnie działa Panowie :)

 4. U mnie też działa :) ale ta strona albo ma “kaprysy” albo dział download jest przeciążony.

 5. Pobrać wtyczke pdf do ff i wejsc na http://magazine.hitb.org/issues/HITB-Ezine-Issue-003.pdf potem ewentualnie dac zapisz kopie i jest.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: