20:44
8/12/2013

Naprawdę tanio. Mikko ironizuje, że ta strona na pewno powstała dla tych z was, którym przetarł się oryginalny hologram…

Hologramy do kart kredytowych na sprzedaż

Hologramy do kart kredytowych na sprzedaż

Ale szczerze mówiąc, warto zauważyć, że w dzisiejszych czasach mało kto podrabia karty kredytowe 1:1 (tzn. klonując dane i wygląd z oryginału). Raz, że drukarki do kart kredytowych to droga zabawa, dwa, że większość fraudów i tak odbywa się w sieci, gdzie karty (a raczej wykradzionych danych) nikomu nie trzeba pokazywać, bo liczą się dane i kod CVV2 znajdujący się na karcie, a nie hologram.

Z kolei skimmerzy, którzy zdobędą wasz pasek i PIN przy pomocy swoich nakładek na bankomaty także nie robią podróbek z hologramami – a nagrywają paski na byle-co, byle tylko dojść do bankomatu i wybrać z niego pieniądze. Bankomat hologramów nie sprawdza…

Przeczytaj także:

16 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Niech lepiej sprzedają lakier do malowania wypukłych cyferek bo te faktycznie szybko się wycierają.

  • Popieram.

  • wpisz w google lakier spirytusowy, powinno pomoc.

  • Wytarte cyferki mają jednak tę zaletę, że są mało widoczne dla postronnych oczu.

 2. Ale może potrzebne są karty “na okaziciela” – np. realizując jakąś bardziej złożoną operację gdzie trzeba wykorzystać plastik i nie zostawić śladów. Karty bez danych osobowych wyglądają czasem podejrzanie.

  • Przecież karty prepaid na okaziciela istnieją od lat. Na Allegro można kupić kartę prepaid mBanku (dawnego BRE) z danymi, ale karta prepaid bez danych jest jednak nieco bardziej anonimowa (nie ma 100% anonimowości).

 3. https://twitter.com/NeedADebitCard

  dziękuję, dobranoc…

  • lol.
   Kody CCV też publikują?

  • dobre :D

 4. Swoją drogą mnie zawsze interesowało od strony technicznej jak takie hologramy się robi. Podejrzewam, że potrzebny jest jakiś sprzęt trudno dostępny w domowych warunkach, żeby ciężko było skopiować, ale jednak chciałbym wiedzieć.

 5. Można kupić i kleić na kasety magnetofonowe i VHS. Pamiętacie holoyec na tych sprzętach? :D

 6. @Lacky: http://www.hlhologram.com/How_is_hologram_made.html

 7. No brawa dla sprzedawcy, ktory zauwazy brak hologramu na karcie klienta, i z tej okazji nie dokona sprzedazy.

 8. A ja mam inne pytanie. Czy złodziej bez kodu CVV2 może wiele zrobić mając pozostałe dane karty z pierwszej strony?

  • Podobno w stanach idzie czasem kupić bez kodu CVV. Zresztą ten kod to tylko 3 cyfry (1000 możliwości) Nie pamiętam po ilu próbach paypal nie przyjmuje karty, ale kilka idzie wpisać. szansa na odgadnięcie mała, ale zawsze coś.

 9. Po 3-5 nieudanych próbach niektóre banki dzwonią do właścicieli kart. Po 10 chyba je nawet blokują ;) ja raz się tak załatwiłem i nie zjadlem chrupek ze Spoołemu ;d

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: