14:41
18/4/2018

W sprawie Homepay pojawiło się kilka nowych faktów, o których chcemy was poinformować. Partnerzy spółki nie dostali jeszcze obiecanych pieniędzy, ale dostali faktury (np. za usługi finansowe pośrednictwo paysafecard).

Na fakturach widnieje nazwisko Stanisława Filipa Wyganowskiego, który niby jest prezesem spółki, ale na korespondencję e-mailową nie odpowiada i nie mamy pewności, czy ktokolwiek w firmie go widział. Nie mamy też 100% pewności czy Wyganowski jest prezesem bo w KRS jako prezes Homepay ciągle figuruje Paweł Wachnik. Pan Wyganowski odpowiadał na nasze pytania, ale tylko mailowo.

Co ciekawe, Paweł Wachnik figuruje także w czeskim rejestrze działalności gospodarczej i to we wpisie dotyczącym spółki o nazwie… Homepay.

Ta czeska spółka została zarejestrowana w roku 2016 przez sąd w Pradze pod nazwą Christy style s.r.o (s.r.o to odpowiednik polskiej spółki z o.o.). Dopiero w lutym tego roku Christy style zmieniła nazwę na Homepay s.r.o i najwyraźniej wtedy przejął ją Paweł Wachnik. O przejęciu polskiego Homepay dowiedzieliśmy się w marcu. Wygląda to wszystko dość dziwnie, choć oczywiście nikt nikomu nie zabrania pozbywania się jednej firmy, kupowania drugiej i zmieniania nazwy tej drugiej w taki sposób, aby kojarzyła się z pierwszą. Możliwe, że Paweł Wachnik jeszcze nam to wyjaśni.

Rozmawialiśmy też z osobami, które twierdzą, że rozmawiały z prezesem Stanisławem Filipem Wyganowskim. Te osoby mówią, że Wyganowski nie uważa się za prezesa i miał jedynie dostać propozycję, której nie przyjął (inna wersja jest taka, że był prezesem bardzo krótko i zrezygnował). Podkreślamy, że są to informacje nieoficjalne, niepotwierdzone i z drugiej ręki, ale przewijają się one w różnych internetowych dyskusjach i z tego powodu nie sposób całkowicie ich pominąć. Próbujemy się skontaktować z panem Wyganowskim i podkreślamy, że do tej pory ktoś podający się za Wyganowskiego kontaktował się z nami jedynie przez e-mail. Nie dostaliśmy żadnych odpowiedzi na prośbę o kontakt telefoniczny. We własnym zakresie próbujemy skontaktować się z panem Wyganowskim innymi kanałami.

Wiemy też, że do Homepay przestała docierać poczta, przynajmniej ta wysłana na adres korespondencyjny firmy (ul. Żeromskiego 27 lok. 5, 96-500 Sochaczew). Listy wracają do nadawców z adnotacją “Wyprowadził się”.

Ten tekst jest dziewiątą aktualizacją naszego tekstu o problemach Homepay.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Skarbówka nie upomni się o żadne “nieotrzymane przychody” (kto to pisał, gimnazjalista?), tylko o VAT. I zrobi to na pewno, bo JPK obowiązuje już wszystkich – nie da się faktury wyrzucić do śmietnika. Co więcej, ten VAT jest nie do odzyskania, bo warunkiem (po półrocznej procedurze) jest to, aby strona, która faktury nie zapłaciła, była w momencie ubiegania się o zwrot czynnym płatnikiem VAT.

  Aczkolwiek równie niezrozumiałe jest dla mnie, że to parnerzy dostali faktury od Homepay – wtedy są podatkowo na plus, ale to chyba Homepay miał płacić partnerom, a nie odwrotnie. Znowu podejrzewam zwyczajne dyletanctwo autora.

  Jeżeli chodzi o podatek dochodowy od nieopłaconej faktury, to jego się odzyskuje łatwo.

 2. Nie śledzę całej sytuacji z Homepay, natomiast mogę się wypowiedzieć z pozycji kogoś, kto m.in. tworzył kilka biur rachunkowych. Otóż handel istniejącymi spółkami (nie działającymi firmami, ale samymi spółkami, wyczyszczonymi z dotychczasowej działalności) to całkowicie i powszechnie normalna rzecz.

  Najczęściej chodzi o różne okresy przejściowe – tj. nowo zakładana spółka musi już dzisiaj spełniać jakieś tam prawo, ale istniejąca ma czas np. jeszcze 3 lata na dostosowanie się.

  Inne motywy to np. handel różnymi koncesjami i zezwoleniami udzielanymi per podmiot, czy nawet zawartymi prywatnymi umowami firma-firma. Czy wręcz zakup pustej spółki po prostu po to, aby zaoszczędzić czas (bo cała procedura zakładania trochę trwa, a kupujący potrzebuje od ręki np. prawo do rejestracji domeny czy numeru telefonu w danym kraju).

  • A co to ma wspolnego z tym artykulem?

  • Lomasz, jak nie kumasz, to po co komentujesz?

  • “Wygląda to wszystko dość dziwnie, choć oczywiście nikt nikomu nie zabrania”

   “Możliwe, że jeszcze nam to wyjaśni.”

   Odniosłem się do wydźwięku artykułu, w szczególności do zacytowanych fragmentów. Handel spółkami kapitałowymi to całkowicie normalna praktyka biznesowa i nie ma tu nic do wyjaśniania (w sensie tłumaczenia się).

 3. Ten cykl dotyczący Homepay powinien już mieć swój temat przewodni, nawiązujący do Dynastii albo Klanu.

 4. Ze strony zniknął również chat z konsultantem nieaktywny zresztą odkąd zacząłem śledzić sprawę.

 5. Witam

  Współpracowałem z ta firmą i dopiero po dniu wczorajszym przecyztałem ten artykuł gdy dostałem zwrot listu z dopiskiem “Wyprowadził się” Co teraz? W prawdzie są mi dłużni niewielką kwotę bo raptem 60 zł no ale…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: