20:32
22/1/2014

Gazeta donosi o tajemniczym SMS-ie o treści “Drogi abonencie, zostałeś zarejestrowany jako uczestnik zamieszek”, jaki mają otrzymywać uczestnicy protestów w Kijowie. Operatorzy zaprzeczają, że to oni. Pozostają więc służby albo hackerzy-hobbiści.

O stosowaniu IMSI Catcherów więcej pisaliśmy tutaj

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Nie jest potrzebny IMSI-catcher, wystarczy prosta lokalizacja za pomocą telef. komórkowego.

  • W takim wypadku musisz chyba wiedzieć kogo szukać, albo kontaktować się z usługodawcami. IMSI catcher możesz kupić prywatnie i wyskanować wszystkie osoby w pobliżu.

 2. Prościej po SS7 odpytać MSC i tymże samym kanałem wysłać SMS.

  • Możesz rozwinąć?

  • Użycie takiego sprzętu do wysłania broadcastu SS7 tylko do tego celu byłoby ostrzeżeniem, że jeśli nie wahają się użyć takiego sprzętu do wysłania kilkuset smsów do protestujących, to czym jeszcze dysponują?

 3. Hackerów hobbytów nie stać na taki sprzęt.

  • wszystko można zrobić z części ze starego Rubina.

 4. “Takim sprzętem”? Za ok 100 USD? Np. Digium TE110P Single Port T1 E1 PCI Asterisk Card Support SS7,ISDN-PRI,R2

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: