9:07
26/4/2016

Uwaga na nową falę scamu. W okresie rozliczeń “kontrola skarbowa” może niektórym wyłączyć myślenie.

Od: Urząd Skarbowy <m.jakubowski@mpmofnet.y0.pl>
Data: 25 kwietnia 2016 12:45
Temat: INFORMACJA O ZAMIARZE WSZCZĘCIA KONTROLI SKARBOWEJ
Do: bok@xxx.pl

Urząd Skarbowy doręczył zawiadomienie o zamiarze wszczęcia kontroli w dniu 18.04.2016r. Wobec braku możliwości nawiązania kontaktu telefonicznego w dniach 4-7.04.2016r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 6.04.2016r. w celu ustalenia terminu wszczęcia kontroli. Urząd Skarbowy wyznacza termin wszczęcia kontroli na 29.04.2016r. o godz. 9.00.

Jednocześnie Urząd Skarbowy informuje, że zgodnie z art. 92a ustawy z dnia 13 października 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z późn. zm.) w związku art. 80 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r., Nr 155, poz. 1095 z późn. zm.) czynności kontrolnych dokonuje się w obecności kontrolowanego lub osoby przez niego upoważnionej. Oznacza to że w wyżej wymienionym terminie jest Pani/Pan zobowiązana/y do obecności w siedzibie swojej Firmy i współpracy z inspektorem kontroli. Ponadto zgodnie z art. 80 ust. 3 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej jest Pani/Pan zobowiązany do pisemnego wskazania osoby upoważnionej do reprezentowania Pani/Pana w trakcie kontroli, w szczególności w czasie Pani/Pana nieobecności.

Jest Pani/Pan zobowiązana/y do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentów związanych z prowadzoną przez Panią/Pana Firmą wymienionych w załączniku.

Załącznik do pobrania

Nieobecność Pani/Pana może zostać uznana za stan wyczerpujący znamiona wykroczenia określonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 października 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z późn. zm.).

———————————–

INSPEKTOR KONTROLI
Urząd Skarbowy
mgr Tomasz Bartkowski

Link we wszystkich próbkach, które jak na razie pozyskaliśmy prowadził do (nieaktywnej już) strony:
hxxp://www.urzad-skarbowy-inspektor.c0.pl/kontrola_skarbowa.rar

W załączniku złośliwy .pif.

Cechy wspólne z archiwalnymi próbkami wskazują na kontynuację wcześniejszej kampanii “na komornika”.

Dziękujemy czytelnikom, którzy podesłali nam informacje w tej sprawie.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. darmowy hosting </3

 2. Potwierdzam. Lipa straszna i faktycznie wyłącza myślenie. Gdyby nie księgowa, która stwierdziła ze nikt taki w skarbówce nie pracuje, to bym się nabrał :) Na szczęście smartfon nie pobrał pliku z linka.

 3. .pif – wiki
  Microsoft Windows handles all files with (pseudo-)executables’ extensions in the same manner: all .COMs, .EXEs, and .PIFs are analyzed by the ShellExecute function and will run accordingly to their content
  Kocham ten system.

  • ciekawostka, nie spotkałem się wcześniej z tym rozszerzeniem a wygląda na plan idealny :D

  • Linuksy, Uniksy i OS X są pod tym względem o niebo lepsze – uruchomić da się tylko pliki z atrybutem X, który trzeba nadać ręcznie dla pliku pobranego z sieci. Przy instalacji programów dostajemy okno z managera pakietów czy innego tego typu – więc od razu widać, że coś się próbuje zainstalować…

   Ciekawe kiedy twórcy Windowsa wpadną na taki pomysł…

  • > Linuksy, Uniksy i OS X są pod tym względem o niebo lepsze […]
   tar?

 4. Ale tytuł to dajcie taki, żeby dało się udostępnić jakoś bezstresowo

 5. Treść listu zawiera jeden błąd merytoryczny. Urząd skarbowy nie użyje określenia “Firma” tylko “Działalność Gospodarcza”. Po drugie, zawsze podają numer telefonu do osoby prowadzącej sprawę. W mailu brak jest również informacji jaki podmiot ma być kontrolowany. O problemach natury technicznej, jak dziwny adresat nie wspominam, bo to na pewno inni wskażą. ;)

 6. Również otrzymałem taką wiadomość. Zgłosiłem sprawę w Urzędzie Skarbowym, Urzędzie Kontroli Skarbowej i na policji. Mieli już kilka takich zgłoszeń.

 7. Ktoś kto regularnie koresponduje ze skarbówką od razu widzi, że to fejk

  Kilka uwag:
  1) mejle były dostarczane także w niedziele (24.04) co jest niespotykaną praktyką w administracji;
  2) jednostki podległe ministerstwu finansów mają adres w domenie gov.pl. Adresy są zbudowane na zasadzie:
  – literki przed małpą (od nazwiska pracownika) np. dsz lub mię i nazwisko np. marian.kowalski ;)
  – po małpie symbol województwa np. wp (wielkopolska), mz (mazowieckie) itd
  – po kropce mofnet.gov.pl

  Czyli dla zawodnika ze scamu “m.jakubowski@mpmofnet.y0.pl” już śmierdzi

  3) kolejny błąd to “kontrola skarbowa”. Nieuchwytne dla nie specjalistów. Urzędy skarbowe nie prowadzą kontroli skarbowej, tylko kontrolę podatkową. Kontrolę skarbową mogą prowadzić tylko urzędy kontroli skarbowej (tzw. UKSy). Z urzędu skarbowej w sprawie kontroli skarbowej nie może pisać

  4) jeśliby nawet urzędnik skarbowy mejlowałby do podatnika to podałby nazwę i dokładny adres urzędu oraz numery telefonów do kontaktu. Tu tego nie ma

  5) pismo o zamiarze kontroli musi być doręczone od “rąk” i na nim kontrolerzy muszą uzyskać podpis kontrolowanego. Dokonują też szeregu innych czynności więc czynność ta nie może być dokonana mejlowo. Wzór “zawiadomienia o zamiarze wszczęcia kontroli podatkowej” określa rozporządzenie i można się z nim zapoznać pod linkiem [url]http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/komunikaty-prawne/-/asset_publisher/qqR2/content/id/5168043 [url/]

 8. Dziękuję użytkownikom za wszystkie cenne, merytoryczne uwagi. Treść szablonu zostanie już wkrótce uaktualniona.

  Pzdr, :-*

 9. Pif – plan idealny fiskusa

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.