10:30
3/9/2020

Co powiesz na:

 • dostęp do kilkudziesięciu godzin materiału uczącego najbardziej przydatnych technik OSINT-owych, które możesz wykorzystać do pozyskiwania informacji na temat osób i firm (nie tylko z internetowych źródeł)
 • dziesiątki wideo-poradników tłumaczących jak krok-po-kroku korzystać z mnóstwa najskuteczniejszych aplikacji i narzędzi przyśpieszających pracę OSINT-owca
 • praktyczne ćwiczenia na bazie realnych scenariuszy, które usystematyzują Twoją wiedzę
 • dostęp do zamkniętej, największej w Polsce grupy osób stosujących OSINT na co dzień w pracy, gdzie na Twoje pytanie czasem odpowie funkcjonariusz trzyliterowych służb, czasem komornik, a czasem osoba, która zarządza systemem z którego potrzebujesz konkretnych danych

 
A to wszystko w superatrakcyjnej cenie 997 zł… Zainteresowany? To nie czekaj i już dziś dołącz do grona uczestników naszego Internetowego Kursu OSINT-owego. Nie ma co zwlekać, bo cena za chwilę mocno pójdzie w górę.

Zapisz się dziś, bo taniej nigdy nie będzie!

Ruszamy w Niebezpieczniku z Internetowym Kursem OSINT-u! Dziś startuje ograniczona czasowo przedsprzedaż, dzięki której dostęp do kursu możesz zgarnąć w specjalnej, obniżonej o 75% cenie, za jedyne 997 PLN. Taniej nigdy nie będzie a przedsprzedaż kończy się punktualnie w piątek, 11 września o 22:00. Nie ma na co czekać, już teraz zarejestruj się na kurs:

Kupując Kurs OSINT w przedsprzedaży w cenie 997 PLN otrzymujesz:

✅ dostęp do naszej platformy szkoleniowej i kursu opartego o sprawdzoną, poszerzoną agendę niebezpiecznikowego szkolenia z OSINT-u, w którym udział wzięło już 3000 zadowolonych osób. To łącznie ponad 20 godzin profesjonalnie przygotowanego materiału!

[tylko w przedsprzedaży!] wieczysty dostęp do naszej platformy z kursem z dziesiątkami nagrań i dodatkowymi materiałami edukacyjnymi. Kolejne osoby otrzymują dostęp na rok, a Ty masz go na zawsze! :)

✅ dostęp do zamkniętej grupy uczestników kursu, na której trenerzy i inni uczestnicy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Czasem odpowie Ci funkcjonariusz trzyliterowych służb, czasem od komornik, a czasem osoba, która zarządza systemem z którego potrzebujesz konkretnych danych…

✅ udział w zamkniętym lajwie (webinarze) z trenerami. Być może zrobimy więcej lajwów…

certyfikat potwierdzający udział w kursie

[tylko w przedsprzedaży!] gwarancję najniższej ceny — po zakończeniu przedsprzedaży będzie drożej

[tylko w przedsprzedaży i tylko dla osób prywatnych!] wliczony w cenę dodatkowy rabat dla osób, które kurs finansują samodzielnie na własny, niekomercyjny użytek. Standardowy koszt dostępu w przedsprzedaży dla pozostałych uczestników to 1226zł, zyskujesz więc dodatkowe 220 PLN!

🚨 UWAGA! 🚨
Przedsprzedaż kończy się o 22:00 w piątek 11 września. Po tym terminie cena idzie mocno w górę. Kolejni kupujący nie będą mieli szansy na wieczysty dostęp materiałów szkoleniowych, otrzymają dostęp na rok w dużo wyższej, standardowej 4 razy wyższej cenie 3 899 PLN. Warto więc kupić Kurs OSINT w przedsprzedaży bo można sporo zaoszczędzić!

Kiedy start?

Obecnie nagrywamy ostatnie lekcje i zaraz rusza finalny montaż tych już nagranych. Liczymy na to, że wszystko będzie gotowe przed świętami (może na Mikołajki?). Wtedy zaczniemy przekazywać Wam dostępy do naszej platformy edukacyjnej i co tydzień będziemy udostępniać na niej zestawy kolejnych lekcji i ćwiczeń.

Ale kurs rozpoczynamy wcześniej, a w zasadzie teraz. Już w przyszłym tygodniu planujemy pierwszego live’a z pokazami dla osób, które kupiły kurs w przedsprzedaży. Lada chwila ruszy też zamknięta grupa uczestników, na której jeszcze przed startem kursu będziemy się wymieniać wiedzą i odpowiadać na pytania.

Dla kogo jest ten kurs?

Ta wiedza jest przydatna dla każdego, kogo praca polega na wyszukiwaniu i pozyskiwaniu informacji, czyli dla:

 • headhunterów, rekruterów i sourcerów,
 • komorników,
 • prawników,
 • prywatnych detektywów,
 • pracowników służb,
 • ubezpieczycieli,
 • sprzedawców i handlowców,
 • pentesterów,
 • dziennikarzy

…a także miłośników prywatności, aby wiedzieli jakich błędów nie popełniać korzystając z internetu, i poza nim, np. kupując dom. Tak, nawet zakup mieszkania może spowodować spore szkody w obszarach prywatności. Dziś wiele informacji o sobie każdy z nas zostawia w internecie, a my w trakcie kursu pokażemy Ci jak większość z nich znaleźć i jak domyślić się reszty.

Agenda

Poniżej znajdziesz proponowaną agendę w wersji skróconej. Coś jeszcze może się w niej zmienić do grudnia, ale dobrze nakreśla zagadnienia, które chcemy przedstawić w trakcie kursu. Każdy z poniższych modułów to jedna lub więcej lekcji, w tym także (gdzie to możliwe) ćwiczenia utrwalające wiedzę. Dla czytelności nie wymieniamy listy każdego omawianego narzędzia i techniki, ale wierz nam — jest tego sporo!

 1. Aspekty etyczno-formalno-prawne, na które musisz uważać podczas OSINT-owania
 2. Jak stworzyć bezpieczne środowisko pracy analityka chroniące jego prywatność podczas zbierania informacji
  — Przydatne narzędzia: sprzęt i oprogramowanie
  — Przegląd wtyczek do przeglądarek
  — Maszyny wirtualne (tworzenie i zarządzanie)
 3. Jak tworzyć “lewe” konta w serwisach na potrzeby akwizycji danych, tak aby nie zostały usunięte
  — Jak anonimowo płacić w internecie za konta operacyjne
  — Jak poprawnie budować fałszywe profile i tożsamości
 4. Techniki ustalania informacji na temat figuranta:
  — ustalanie adresów zamieszkania
  — ustalanie numeru telefonu i danych abonenta
  — ustalanie aktualnego wizerunku
  — ustalanie pseudonimów
  — ustalanie bliskich znajomych
  — ustalanie faktycznego czasu zdarzenia
  — ustalanie istotnych dla figuranta lokalizacji
  — ustalanie aktualnej lokalizacji figuranta
  — ustalanie zasobów internetowych (kont w serwisach, adresów e-mail, adresów IP. etc.)
 5. Techniki wyszukiwania informacji
  — wyszukiwarki internetowe
  — wyszukiwanie treści nietekstowych
 6. Usługi lokalizacyjne komercyjne, państwowe i społecznościowe
 7. Pozyskiwanie danych z serwisów społecznościowych
  — Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn i inne
 8. Przeszukiwanie zasobów Deepwebu i Darkwebu
 9. Pozyskiwanie informacji z serwisów (rejestrów) rządowych
 10. Pozyskiwanie danych z pozainternetowych źrodeł informacji
 11. Przegląd przydatnych narzędzi do zbierania informacji ręcznie i automatycznie
 12. Analiza metadanych
 13. Zaawansowane techniki wykrywania manipulacji (wykrywanie retuszu/dezinformacji)
 14. Analiza przepływów finansowych
  — Ustalanie faktycznych beneficjentów
  — Analiza transkacji kryptowalutowych
 15. OSINT techniczny: analiza i rekonesans infrastruktury IT (zasobów sieciowych)
  — domeny, adresy IP, adresy e-mail, strony WWW,
  — inne ślady i pozostałe identyfikatory internetowe
  — odkrywanie “ukrytych” danych pozostawionych na serwerach
 16. Gdzie i jak gromadzić zbierane dane w zależności od ich typu?
  — Wydajna analiza i przeszukiwanie dużych zbiorów danych
  — Prosta i efektowna wizualizacja wyników
 17. Wzbogacanie danych o celu na podstawie informacji dodatkowych z wycieków danych
  — wyszukiwanie i analiza wykradzionych baz danych
 18. Budowanie prowokacji pozwalających na poszerzenie wiedzy na temat celu z wykorzystaniem socjotechniki
  — spoofowanie tożsamości (e-maile, numery telefonów, identyfikatory, dokumenty)
  — budowanie scenariusza i pretekstów do kontaktu
 19. Przegląd dziesiątek narzędzi ułatwiających pracę OSINT-owcom
Wciąż masz wpływ na agendę!
Dość dobrze wiemy, co powinni wiedzieć ludzie zajmujący się OSINT-em w Polsce, bo szkolenie z OSINT-u realizujemy od 14 miesięcy po kilka razy w tygodniu… ;) Ale zawsze jesteśmy otwarci na sugestie! Dlatego jeśli masz jakieś konkretne potrzeby i chciałbyś zobaczyć w tym kursie coś, czego nie ma w naszej agendzie to wypełnij tę ankietę. Te informacje weźmiemy pod uwagę przy nagrywaniu ostatnich lekcji.

Dlaczego warto wziąć udział w naszym Kursie OSINT-u?

Kiedy rok temu wystartowaliśmy ze szkoleniem z OSINT-u, nie sądziliśmy, że stanie się takim bestsellerem. Przez rok przeszkoliliśmy prawie 3000 osób, a przytłaczająca większość w ankiecie poszkoleniowej napisała, że chce więcej. Bardzo nas to ucieszyło, bo mamy dużo więcej do pokazania, ale też i zasmuciło, bo w 8h po prostu nie jesteśmy w stanie już nic więcej zmieścić. Już teraz nasze jednodniowe szkolenie z OSINT jest tak napakowane wiedzą, że często kończymy mocno “po czasie”. Jednym to odpowiada, bo mają wolny wieczór, innym mniej, bo przy takiej gęstości materiału i żwawym tempie przekazywania wiedzy, niektórym po lunchu przegrzewają się obwody w głowie.

Internetowy Kurs OSINT-u jest rozwiązaniem tego problemu, bo:

 • Nie jesteśmy ograniczeni czasem. Ty możesz przyswajać wiedzę w swoim tempie, wieczorem, rano, kiedy Ci pasuje, a bardziej skomplikowane fragmenty możesz zatrzymać i przejrzeć kilka razy. My z kolei dzięki internetowej formule możemy przekazać Ci więcej niż 8 godzin materiału. Dużo, dużo więcej :)
 • Nie jesteśmy ograniczeni miejscem. Ty nie musisz dojeżdżać do Warszawy albo Krakowa i siedzieć na szkoleniu w maseczce. A my, ponieważ też nie musimy się nigdzie ruszać, to zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć na odpowiedzi na pytania Twoje i innych kursantów zadawane na zamkniętej grupie.
Jeśli jednak wolisz bezpośredni, osobisty kontakt z trenerem, magię delegacji, wizytę w innym mieście i nocleg w hotelu na koszt pracodawcy — żaden problem. Wciąż możesz wziąć udział w naszym tradycyjnym, jednodniowym szkoleniu z OSINT-u, które dalej będziemy realizować, zarówno stacjonarnie w największych miastach, jak i w formie zdalnych zajęć przez Zooma (spis najbliższych terminów znajdziesz tutaj).

Rozumiemy, że różni ludzie mają różne potrzeby. Jeśli nie jesteś pewien, czy lepiej dla Ciebie będzie wziąć udział w naszym jednodniowym szkoleniu stacjonarnym z OSINT-u, czy może lepiej zapisać się na Internetowy Kurs OSINT-u, napisz do nas (osint@niebezpiecznik.pl) lub zadzwoń (12-44-202-44), a z chęcią Ci doradzimy.

Jeśli jednak wiesz, że Internetowy Kurs OSINT to jest to i chcesz skorzystać z promocyjnej, przedsprzedażowej ceny, zanim wzrośnie, to zarejestruj się klikając na przycisk poniżej!

Kupując Kurs OSINT w przedsprzedaży w cenie 997 PLN otrzymujesz:

✅ dostęp do naszej platformy szkoleniowej i kursu opartego o sprawdzoną, poszerzoną agendę niebezpiecznikowego szkolenia z OSINT-u, w którym udział wzięło już 3000 zadowolonych osób. To łącznie ponad 20 godzin profesjonalnie przygotowanego materiału!

[tylko w przedsprzedaży!] wieczysty dostęp do naszej platformy z kursem z dziesiątkami nagrań i dodatkowymi materiałami edukacyjnymi. Kolejne osoby otrzymują dostęp na rok, a Ty masz go na zawsze! :)

✅ dostęp do zamkniętej grupy uczestników kursu, na której trenerzy i inni uczestnicy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Czasem odpowie Ci funkcjonariusz trzyliterowych służb, czasem od komornik, a czasem osoba, która zarządza systemem z którego potrzebujesz konkretnych danych…

✅ udział w zamkniętym lajwie (webinarze) z trenerami. Być może zrobimy więcej lajwów…

certyfikat potwierdzający udział w kursie

[tylko w przedsprzedaży!] gwarancję najniższej ceny — po zakończeniu przedsprzedaży będzie drożej

[tylko w przedsprzedaży i tylko dla osób prywatnych!] wliczony w cenę dodatkowy rabat dla osób, które kurs finansują samodzielnie na własny, niekomercyjny użytek. Standardowy koszt dostępu w przedsprzedaży dla pozostałych uczestników to 1226zł, zyskujesz więc dodatkowe 220 PLN!

Kto jest trenerem?

Kurs OSINT prowadzi Marcin Maj, dziennikarz i redaktor prowadzący Niebezpiecznik.pl oraz Piotr Konieczny, założyciel Niebezpiecznika i szef niebezpiecznikowego zespołu bezpieczeństwa.

Obaj panowie od ponad 10 lat używają technik i narzędzi OSINT-owych zarówno przy prowadzeniu dziennikarskich śledztw jak i podczas wykonywania testów penetracyjnych i innych analiz dla klientów Niebezpiecznika. Obaj są utalentowanymi prelegentami zdobywającymi nagrody na największych polskich konferencjach i obaj, od ponad roku, regularnie prowadzą niebezpiecznikowe szkolenie z OSINT-u zarówno w jego wersji stacjonarnej otwartej dla każdego, jak i w wydaniu poszerzonym, dedykowanym pracownikom służb.

Zapisz się na Internetowy Kurs OSINT-u, aby chłonąć wiedzę od od topowych praktyków, którzy wiedzą co działa i którędy najsprawniej zdobyć konkretne informacje, a przy tym chętnie dzielą się swoimi zebranymi przez lata skryptami i narzędziami. Te nazwiska to gwarancja, że poznasz sporo tricków i nieznane szerszej publiczności techniki pozyskiwania informacji o ludziach i firmach.

Co o szkoleniu z OSINT prowadzonym przez Marcina i Piotra mówią jego uczestnicy? Oto kilka opinii:

Na prawdę warto, najlepsze szkolenie w jakim brałem udział. Każdy kto chodź trochę jest zainteresowany OSINT-em powinien wziąć udział w tym szkoleniu. Każdy dział był rozbudowany, a nie robiony po “łebkach”. Masa stron/informacji nieznanych i przydatnych podana. Od razu podawane były odpowiedzi na pytania przez prowadzącego, a nie na sam koniec szkolenia.
— Maciej

Mimo, że szkolenie było online i było długie – nie czuło się znudzenia.
— Krzysiek

Konkretna, bez zbednego owijania wiedza przekazana na faktycznych dzialaniach. Naprawde warto!
— Marek

Tak kompleksowego podejścia do tematu nie znalazłem w żadnym innym szkoleniu. Brawo! — Wojtek

Brałem udział w innych technicznych szkoleniach, jednak do tej pory żadne nie dorównało poziomowi tym od ekipy Niebezpiecznika. Tam, gdzie u innych jest akademicki wykład, u Niebezpiecznika jest praktyka podparta pasją.
— Krzysztof

Pytania?

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz w FAQ, z którego dowiesz się m.in.

 • Co muszę umieć, aby wziąć udział w kursie?
 • Jakie są wymagania sprzętowe?
 • Jak wygląda przykładowa lekcja?
 • Czym kurs OSINT różni się od naszego jednodniowego szkolenia z OSINT?
 • Czy mogę za kurs zapłacić kartą / przelewem?
 • Jak otrzymać fakturę?
 • Co zrobić, jeśli potrzebujesz faktury pro-forma dla firmy
 • Co zrobić, jeśli chcesz kupić więcej dostępów?

Jeśli masz inne pytanie, napisz do nas na adres osint@niebezpiecznik.pl lub dzwoń pod 12 44-202-44.

Wszystkich zapraszamy na darmowego OSINT lajwa!

Niebawem planujemy zrobić webinar/live poświęcony tematyce OSINT-u i temu kursowi. Będzie dostępny dla wszystkich, ale wymagana będzie darmowa rejestracja. Aby go nie przegapić, zostaw nam adres e-mail poniżej, a my poinformujemy Cię, kiedy już ustalimy datę i godzinę webinara/lajwa:

Rejestracja zamknięta

Dołącz do uczestników Kursu OSINT

No i to wszystko, co chcieliśmy Ci przekazać. Teraz ruch należy do Ciebie!

Kupując Kurs OSINT w przedsprzedaży w cenie 997 PLN otrzymujesz:

✅ dostęp do naszej platformy szkoleniowej i kursu opartego o sprawdzoną, poszerzoną agendę niebezpiecznikowego szkolenia z OSINT-u, w którym udział wzięło już 3000 zadowolonych osób. To łącznie ponad 20 godzin profesjonalnie przygotowanego materiału!

[tylko w przedsprzedaży!] wieczysty dostęp do naszej platformy z kursem z dziesiątkami nagrań i dodatkowymi materiałami edukacyjnymi. Kolejne osoby otrzymują dostęp na rok, a Ty masz go na zawsze! :)

✅ dostęp do zamkniętej grupy uczestników kursu, na której trenerzy i inni uczestnicy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Czasem odpowie Ci funkcjonariusz trzyliterowych służb, czasem od komornik, a czasem osoba, która zarządza systemem z którego potrzebujesz konkretnych danych…

✅ udział w zamkniętym lajwie (webinarze) z trenerami. Być może zrobimy więcej lajwów…

certyfikat potwierdzający udział w kursie

[tylko w przedsprzedaży!] gwarancję najniższej ceny — po zakończeniu przedsprzedaży będzie drożej

[tylko w przedsprzedaży i tylko dla osób prywatnych!] wliczony w cenę dodatkowy rabat dla osób, które kurs finansują samodzielnie na własny, niekomercyjny użytek. Standardowy koszt dostępu w przedsprzedaży dla pozostałych uczestników to 1226zł, zyskujesz więc dodatkowe 220 PLN!


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Czy dla osób prywatnych jest możliwość płatności w ratach?

  • Niestety nie przewidujemy takiej możliwości w przedsprzedaży. Być może w grudniu, ale wtedy cena będzie już sporo wyższa.

 2. Przecież do tej pory ten kurs OSINT u was kosztował 1199zł, więc gdzie ta zniżka 75%?

  • Nie mógł tyle kosztować bo nigdy go jeszcze nie sprzedawaliśmy. Kurs (~20 godzin materiału) choć dotyczy OSINTu to nie jest tym samym co nasze szkolenie z OSINTu (tylko 8 godzin), do którego się odnosisz. Przeczytaj cały artykuł, który skomentowałeś, to znajdziesz pełen opis różnic.

 3. Czy mozna zaplacic przelewem pocztowym?

  • Wspieramy wszystkie płatności oferowane przez Przelewy24.

 4. Czy jest szansa na przedłużenie promocji o kilka dni?

  • Nie. Kończymy dziś punkt 22:00. Jeśli Twoja firma nie jest w stanie wyrobić się z płatnością, poproś nas na sklep@niebezpiecznik.pl o fakturę pro forma. Czas rejestracji (i cena) będzie wtedy z dziś, a termin płatności jak na proformie (7 lub 14 dni)

 5. I kiedy z ruszacie z tym kursem?

  • Wszystko wskazuje na to, że zgodnie z planem, w grudniu.

 6. I kiedy z ruszacie z tym kursem?

  • Aktualna rozpiskę masz na grupie. Obecnie trwa zapraszanie i aktywowanie kont na platformie edu. Ok. 7 dni to jeszcze zajmie. A potem wjeżdża 1 moduł z lekcjami.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: