19:55
20/1/2015

Ciekawy poradnik dotyczący pentestu (audytu) systemu AIX. Część rad oczywiście dotyczy nie tylko AIX-a.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. 1. Zaoraj AIXa i postaw Ubuntu/Debiana.
  2. Ciesz się życie, czytaj książki, chodź do kina i teatru, poznaj fajną dziewczynę, jedźcie na wycieczkę do odległych krajów, jedz egzotyczne rzeczy, pij drogie wina, jeżdzij sportowymi autami, zrealizuj swoje marzenia!
  3. Jeśli punkt 2 Ci nie wyszedł, sprawdź czy na pewno dobrze zrealizowałeś punkt 1 :)

  • Damian: spróbuj na takim Ubuntu zmniejszyć filesystem online (bez odmontowywania) to poczujesz różnicę.

 2. Dajesz głowę, że Oracle supportuje 11g2 na Ubuntu/Debianie, albo może Asseco/DefBank? Albo SAS? Może opowiesz coś o doświadczeniach w mirrorowaniu Ubuntowego lvm i multipathingu po Fiber Channelu? Generalnie nie masz pojęcia i skasuj konto(tm).

 3. Aha, i gdzie chesz zaorać tego AIX-a? Chyba nie u swojego pracodawcy z sektora finansownego, no i raczej nie trzymasz P6 z HMC pod biurkiem w swojej norze, więc?

 4. PowerVM januszu ;-)

  • true, true …

  • Co PowerVM? Na Ubuntu czy pod biurkiem? Skasuj to konto ;-)

 5. Czy znacie / istnieje podobny dokument dla SunOS?

  • może NIST | CIS | NSA + hardening w Google coś zwróci? :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: