8/10/2018
Każdy, kto korzysta z komputera, smartfona i internetu powinien wiedzieć jak robić to bezpiecznie. Do tej pory tego jak “nie dać się cyberprzestępcom” uczyliśmy tylko i wyłącznie pracowników największych polskich firm na szkoleniach zamkniętych odbywających się w ich siedzibach. Jeśli Twoja firma nie zakupiła u nas takiego szkolenia, nie miałeś możliwości wzięcia udziału w naszym 3 godzinnym, pełnym praktycznych porad i widowiskowych pokazów wykładzie. Zmieniliśmy to na początku roku, kiedy testowo wystartowaliśmy z cyklem “cyberwykładów”, w których udział wziąć mógł każdy. I wzięło kilka tysięcy osób :-)
Dlatego miło jest nam poinformować, że ze względu na bardzo pozytywny odbiór naszych wykładów w pierwszej połówce roku, w najbliższych tygodniach ponownie odwiedzimy największe polskie miasta z cyklem otwartych wykładów w największych polskich miastach. Na pierwszy ogień idzie Gdańsk, potem Katowice, Kraków, Warszawa i Wrocław. Zapisy są już otwarte — przekaż informację swoim rodzicom, dziadkom i nietechnicznym znajomym. Wiedza którą przekazujemy w ramach wykładu “Jak nie dać się zhackować?” to wiedza obowiązkowa dla każdego użytkownika komputera i smartfona podłączonego do internetu.

Na naszych wykładach często brakuje miejsc. Uczestnicy muszą stać, więc nie zwlekaj z rejestracją :)
W niektórych firmach po organizacji jednego “próbnego” szkolenia, bardzo szybko proszeni byliśmy o przeszkolenie wszystkich pozostałych pracowników. I praktycznie zawsze, niezależnie od profilu firmy, po każdym szkoleniu podchodzili do nas pracownicy i pytali, czy robimy takie szkolenia dla zwykłych ludzi, bo chcieliby na nie wysłać członków swoich rodzin, rodziców, dzieci, dziadków albo znajomych.
Zapytań tego typu było tak dużo, że w styczniu 2018 roku postanowiliśmy zorganizować otwarty wykład pt. “Jak nie dać się zhackować” na który przyjść mógł każdy. Terminy w Warszawie i Krakowie zebrały ponad 600 osób, a potem odwiedziliśmy Poznań, Wrocław, Gdańsk i Łódź. Po każdym z wykładów, uczestnicy pytali kiedy będziemy kolejny raz, bo chcieli na wykład wysłać swoich znajomych i rodzinę… No więc teraz już wiemy kiedy i gdzie będziemy ponownie :)
Tematyka wykładu “Jak nie dać się zhackować?”
W ramach trwającego łącznie ok. 3,5h godziny wykładu (z 15 minutową przerwą w środku) pokażemy Ci:
- Jak poprawnie zabezpieczyć komputer i smartfona, aby nie zostały one zhackowane przez cyberprzestępców
- Jak nie paść ofiarą popularnych w Polsce oszustw internetowych, scamów i przekrętów
- Jak chronić swoją prywatność w trakcie korzystania z e-maila i serwisów społecznościowych
- Jak zabezpieczyć swoje dane i komunikację z bliskimi, aby nie zostały one przez nikogo przechwycone
- Jak bezpiecznie robić zakupy w internecie
- Jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej
Powyższe zagadnienia zilustrujemy prawdziwymi przykładami ataków, jakie w ostatnich miesiącach dotknęły Polaków, a dodatkowo sami, na żywo, pokażemy jak atakują cyberprzestępcy:
- Podszyjemy się pod Pana prezydenta
- Wykradniemy dane z telefonu komórkowego
- Pokażemy jak szybko łamane są hasła Polaków
- Zainfekujemy laptopa ofiary i będziemy ją podglądali przez wbudowaną w laptopa kamerkę
- Przejmiemy kontrolę nad komputerem przy pomocy złośliwego pendrive’a
Wierzcie nam, że w trakcie tych pokazów szczęka opadnie Wam nie raz… Gwarantujemy, że nikt, kto weźmie udział w tym wykładzie, już nigdy nie będzie tym samym człowiekiem :) Opinie uczestników poprzednich wykładów możecie poznać tutaj.
Wykład poprowadzi Piotr Konieczny, ekspert ds. bezpieczeństwa i wielokrotny zdobywca nagród za najlepsze prelekcje na największych polskich konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT. Piotr od 13 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu ich sieci. Absolwent Glasgow Caledonian University. Założyciel Niebezpiecznik.pl, firmy doradczej konsultującej projekty informatyczne pod kątem bezpieczeństwa. W ramach Niebezpiecznik.pl Piotr zarządza zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemów teleinformatycznych oraz prowadzi szkolenia zarówno dla administratorów i programistów jak i dla zwykłych pracowników polskich firm, którzy w ramach swoich służbowych obowiązków korzystają z komputerów i internetu.
Kiedy i gdzie?
Startujemy już w tym tygodniu! Miasta i daty wykładów znajdziecie poniżej. Start zawsze o 18:00:
Zapisy i wejściówki
Miejsce zarezerwujesz klikając poniżej:
Inne miasta?
Jeśli chcielibyście być poinformowani o kolejnych planowanych terminach wykładu “Jak nie dać się zhackować” (także w innych miastach), to wpiszcie swój adres e-mail w polu poniżej. W momencie ustalenia nowych terminów wykładu, wyślemy Wam wiadomość zawierającą termin i lokalizację wykładu.
Byłem na wykładzie unknowa w Aon i polecam – teraz czas zobaczyć Piotra w akcji.
Nareszcie się załapałem :)
Przepraszam, że komentarz pod komentarzem, ale czy gadżety są dostępnie jedynie przy zakupie biletu, czy stacjonarnie też się pojawią?
A Poznań to nie łaska :) ?
A kiedy Szczecin? Jest jakaś szansa…?
Dołączam się do pytania
Kiedy rozeslecie materiały ze szkolenia?
Wczoraj zostały rozesłane – jeśli nie dostałeś, napisz maila na szkolenia@niebezpiecznik.pl – może twój adres email został źle przepisany.
Hej, a co z trójmiastem? Nie ma takiej pozycji.
Wykład odbył się w czwartek
A RAdom?
Najbliżej ma do Warszawy
Mam już opłaconą wejściówkę ale bez gadżetów.
Chciałbym otrzymać gadżety. Co robić, jak żyć?
napisać na szkolenia@niebezpiecznik.pl :)
Witam,
Coś z innej beczki, ale nurtuje mnie jeden temat związany z autoryzacją w Deutsche Bank.
Chodzi o to, że w procesie autoryzacji należy podawać 3 wskazane cyfry hasła dostępowego do bankowości elektronicznej. Coś tu chyba nie gra. W jaki sposób sprawdzają prawidłowość podanych cyfr ? Czy to znaczy, że moje hasło jest przechowywane w formie otwartego tekstu ? Bo przecież hasło nie powinno być przechowywane w ten sposób, tylko chociażby w formie skrótu md5, sha a to jest funkcja jednokierunkowa więc…. ?. Jeśli ktoś potrafi mi to wytłumaczyć to bardzo proszę…
Ułatw sobie i innym zadawanie pytania, napisz gdzieś tam na skrzynkę mailową a nie w randomowym miejscu pod artykułem na inny temat.
A nawiązując do Twojego pytania – hasło na pewno nie jest przechowywane plaintextem. Ot pierwszy pomysł z brzegu – obliczają kilka hashy, dla kilku kombinacji znaków: np. znak 1,5,8 oraz 2,3,4 oraz 1,8,10 i zadają pytanie o jedną z kilku kombinacji. Bruteforce nie zadziała bo bank po 3 próbach blokuje dostęp kanałem internetowym. Dziękuję.
Macie opis po angielsku? Szefa chcę poprosić o postawienie wejściówki. :)
Macie –
Napisz na szkolenia@niebezpiecznik.pl
A ten kubek to jaki ma procesor ? :-)
Istnieje taka możliwość — napisz nam maila na szkolenia@n… z informacją jakich danych potrzebujesz na certyfikacie.
Czy po tym wykładzie otrzymuje się jakiś certyfikat uczestnictwa? W pracy by mi się przydał.
Możesz takie coś od nas otrzymać. Napisz na szkolenia@niebezpiecznik.pl
Zastanawiam się nad wybraniem na taki wykład. Czy użytkownicy urządzeń Apple też znajdą praktyczne porady dla siebie w takiej ilości jak użytkownicy Windowsa czy lepiej wybrać się na inny rodzaj szkolenia?
Tak, znajdą.
Drogi Niebezpieczniku
Czy jest rozważana opcja dystrybucji tego wykładu w formie webcastu? Ewentualnie dołączenie na żywo przez streaming?
Nie mamy tego w planach.
Wczoraj byłym na konferencji Qnap, i jako wisienka na torcie był wykład Piotrka. Dowiedziałem się po 20 latach pracy w IT jak mało wiem;(. Bardzo fajny, rzeczowy, dający do myślenia wykład. Dzięki za sprowadzenie mego Ego na ziemię. Pzdr B.
Cieszę się, ze wykład Ci się podobał. Kilka slajdów i zagadnień, które przedstawiłem na tym spotkaniu znajduje się w wykładzie “Jak nie dać się zhackować?” :)
Czy jest szansa nabyć Wasze gadżety bez uczestnictwa w szkoleniu? Torba jest kozacka i chętnie bym ją kupił. Kubek pewnie też :)
Dziękuję,
Marcin
Niebawem :) Napisz na sklep@niebezpiecznik.pl