13:29
15/2/2011

Telefony z Androidem mogą być zablokowane za pomocą PIN-u lub wzoru. A co jeśli nie pamiętamy ani wzoru, ani PIN-u? Nic strasznego — tę blokadę można łatwo obejść.

Zdjęcie blokady na Androidzie

Wszystko sprowadza się do zainstalowania specjalnej aplikacji z Android Marketu i jej zdalnym uruchomieniu. Teoretycznie, o ile da się zdalnie zainstalować aplikację, to nie da się jej zdalnie uruchomić, ale Thomas Cannon, autor aplikacji, wykorzystał pewną cechę Androida, polegającą na tym, iż instalowana aplikacja może podpiąć się pod systemowe zdarzenia, takie jak rozłączenie z siecią Wi-Fi czy otrzymanie SMS-a, a Android automatycznie uruchomi daną aplikację w chwili wystąpienia zdarzenia.

Zablokowany ekran - Android

Zablokowany ekran - Android

Stworzona przez Thomasa aplikacja Screen Lock Bypass nasłuchuje systemowej wiadomości (broadcast message) android.intent.action.PACKAGE_ADDED, a kiedy takową otrzyma (tj. zaraz po zainstalowaniu kolejnej, dowolnej aplikacji), uruchomi się i wywoła metodę disableKeyguard() z KeyguardManager. Metoda ta w założeniu miała pozwolić aplikacji na obsługę przychodzącego połączenia, kiedy telefon jest zablokowany. Atak wykorzystuje oficjalne API (od wersji 1).

Przypominamy, że aby zdalnie instalować aplikację na Androidze należy posiadać wersję Androida, która wspiera zdalną instalację i znać dane do konta Google, skojarzonego z telefonem — jest to więc metoda użyteczna głównie dla zapominalskich.

A jeśli powyższe nie zadziała…

…bo jak mówią tu i tam, Google ma niebawem zmodyfikować API? Potencjalnym złodziejom (czyli tym, którzy nie znają hasła do konta Google skojarzonego z Androidem) pozostanie wykorzystać inny atak na “kod blokujący” Androida… Wystarczy bystre spojrzenie na ekran dotykowy “pod światło” i analiza tłustych smug — to w większości przypadków pozwoli na odczytanie, które klawisze i w jakiej kolejności należy “posmyrać”…


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

137 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Następny niby-hack na androida. Żeby obejść blokadę telefonu należy mieć login i hasło albo fizyczny, nieograniczony do niego dostęp. Extra! Jak ktoś ma na telefonie z androidem ważne dane i wie jak je zabezpieczyć to żaden śmieszny programik w tym stylu nie pomoże.

  • Piotrek: Thank you, Mr. Obvious!

  • Pytanie po co w ogóle opisywać takie bzdury na niebezpieczniku? To jest smartfon, jeżeli ktoś będzie miał do niego fizyczny, nieskrępowany dostęp i/lub hasło google może zrobić co chce. Tak więc skoro mój komentarz jest oczywisty, to tym bardziej ten cały artykuł.

 2. Jak ktoś używa konta google apps w Markecie to jest bezpieczny ;). Na stronę Marketu nie da się zalogować używając takiego konta.

  • Da się, działa też już checkout

 3. True story: Bawiłem się kiedyś Androidem znajomego próbując zgadnąć jego szlaczek odblokowujący. Po kilku próbach system zapytał mnie czy czasem nie zapomniałem szlaczka. Wybrałem tak i zostałem poproszony o login i hasło konta google. Jednak jak się okazało chwilę potem system z jakiegoś powodu nie sprawdza tych danych z serwerami google. Na tym etapie telefon był zablokowany tak, że już byliśmy o krok od robienia factory reset, ale doczytaliśmy gdzieś, by zamiast hasła wpisać ciąg “null”. Wiem jak to brzmi, ale podziałało…

  • Piotr jak ma wyglądać ten ciąg null? chciałem zobaczyć czy u mnie to przejdzie

  • Dzięki Stary, jesteś moim mistrzem! ;) Też już się zastanawiałem nad zrobieniem factory reset, bo wpisywałem maila oraz hasło i mówiło mi, że nieprawidłowe( chociaż nawet tego nie sprawdzało i nie próbowało łączyć się z netem), a na kompie działało..-.-‘ Wpisałem jako hasło ‘null’ i poprosiło mnie o narysowanie wzoru… uff, jeszcze raz dzięki! :D

  • mam lg 7 nie wiem co zrobic wyskakuje mi (byt wiele prób narysowania wzoru) wpisuje wszystko e-mail i haslo nie przyjmuje mi cialge przychodza sms nie wiem co zrobic jak to odkręcić ?

  • witam mam podobny problem mój tablet MANTA po wpisaniu przez mojego kuzyna kulkukrotnie złego wzoru zarządał ode mnie emaill i hasło którego porpostu nie pamiętam:( proszę o pomoc

 4. Ym, wydaje mi się iż sposób ten jest mało praktyczny bo… wystarczy kilkanaście razy źle podać wzór odblokowania, poczekać 5 min do czasu następnej próby i telefon poprosi o hasło do Google … Po wpisaniu hasła można ustawić nowy wzór … Więc opisany tutaj program jest mało przydatny ;p I nie mówcie, że tak nie jest bo posiadam telefon z androidem (LG GT540) i przekonałem się na własnej skórze jak pewnego razu zapomniałem wzoru …

  • Kuku: twórca tej aplikacji twierdzi, że pomimo usilnych prób monit z prośbą o hasło do konta Google mu nie wyskoczył.

 5. Nie no, wszystko fajnie, tylko domyslnie telefony z androidem maja wylaczna opcje tzw. debugowania, ktora pozwala po wpiecu kabla w telefon puscic ‘adb install foo.apk’ i zainstalowac aplikacje o czym oczywiscie nie wspomniano w newsie.

  • Piotr: A po co miałoby to zostać opisane w newsie dot. instalowania aplikacji z Android Marketu? To raz, a dwa; po co o tym pisać skoro to jest domyslnie wyłączone?

 6. faktycznie naciągane – trzeba mieć najpierw dostęp do konta właściciela telefonu – w tej sytuacji właściciel i tak już ma przerąbane…

  Co do analizy tłustych smug – trzeba mieć na prawdę szczęście – bo jeśli ktoś używa ekranu dotykowego do czegoś więcej niż odblokowywania telefonu (np. do wszystkiego, w końcu to główny interfejs) to już sprawa jest znacznie trudniejsza. To samo jak trzymamy telefon w kieszeni spodni.

 7. widze ze nie uznajecie nic innego nic remot root expl :>

 8. @Piotr USB debugging, jak sam wspomniałeś, jest domyślnie wyłączony.

  Ja tam osobiście po updacie Android Market i uruchomieniu wersji via WWW czekam z rosnącą niecierpliwością na wprowadzenie 2factor auth w Google’u bo wcale mi się nie uśmiecha fakt, że znając moje hasło Google’a można z moim telefonem zrobić wszystko nie mając do niego dostępu fizycznego. Nie testowałem, ale obym się mylił :/

 9. @Piotr
  Nie chodzi o ADB, a o nową usługę od google – możesz wejść na market.android.com i z niej zdalnie instalować aplikacje na telefonach powiązanych z twoim kontem google.

  Swoją drogą nic odkrywczego.

 10. Przepraszam za offtopic, ale muszę się podzielić pewną refleksją… Z przykrością obserwuję, że wraz ze wzrostem popularności Niebezpiecznika (obecnie 800 tys. odsłon/mc) coraz więcej osób, które tu trafiają i dodają komentarze *nie czyta* artykułu i w konsekwencji w swoich komentarzach pisze o rzeczach które
  a) już zostały opisane w artykułe
  b) w ogóle nie dotyczą omawianego w artykule problemu.

  Niniejszym informuję, że zmieniamy politykę komentarzy i od dziś przez moderację nie będą przechodziły treści wtórne oraz takie, na które jedyną odpowiedzią jest RTFA!

 11. Zdecydowanie najwygodniej z włączonym debugowaniem po usb, jedno kliknięcie w eclipsie ;]

  ./kodzik:
  import android.app.KeyguardManager;
  //(…) w onCreate wrzucamy:
  KeyguardManager kg = (KeyguardManager) getSystemService(KEYGUARD_SERVICE);
  kg.newKeyguardLock(“x”).disableKeyguard();

  Ustawiamy ‘android.permission.DISABLE_KEYGUARD’ w manifest, CTRL-F11 i odblokowane (a nawet odblokowane na amen – aż do ubicia procesu)

 12. @Piotr Konieczny
  Dobra, zmusiłeś mnie do znalezienia aplikacji robiącej screeny i udokumentowania całej sprawy, a oto wynik mojej ciężkiej, pięciominutowej pracy:
  http://i52.tinypic.com/adzt4l.png
  Jak widać na załączonym obrazku, to co mówił autor programu jest lekką ściemą przynajmniej do wersji 2.1… Wcześniej miałem 1.6 i też tak było a obecnie mam wersję 2.1 (Tak, tak, specjalnie dla Ciebie ustawiłem na pulpit logo Niebezpieczika :D)

  PS. Jeśli ktoś nie wierzy w prawdziwość screenów niech popatrzy na godzinę ;)

  • Faktycznie, godzina to niesamowite potwierdzenie ; )

  • Teraz, kto powie co jest źle z jednym screenem? :> Nagrody niestety nie będzie.

  • kolega słabo zamalował swój adres email

 13. @pankuku: jak zamazujesz maila, to rób to dokładnie.

  • Wiem, wiem… Robiłem na szybko i dlatego dokładniej oglądałem jak już wysłałem komentarz i liczyłem że nikt nie zauważy … No ale w końcu jesteśmy na Niebezpieczniku ;)

 14. Tłuste smugi FTW!!

 15. Miałem ten problem ~ rok temu; nie działało nic – żadne zera, null’e czy ‘magiczne’ hasła.
  System chyba 1.5 Samsung GALAXY.
  Jedyne co pomogło to …
  wygaszenie ekranu / wł ekranu, po takiej czynności na sekundę albo nawet ułamek sekundy możemy BEZ PROBLEMU wykonywać wszystkie czynności na telefonie.
  Po 1.5 h klikania blokuj/odblokuj udało mi się dojść do opcji i zdalnie w ustawieniach wyłączyć blokadę.

  • Coś nie bardzo, bo nawet będąc na odblokowanym telefonie w opcjach trzeba podać wzór aby go wyłączyć …

  • Nie pamiętam czy musiałem podać wzór czy nie …może inna wersja
   ale mój problem polegał bardziej na tym, że ‘ktoś’ zablokował mi telefon próbując ‘złamać’ kod. Telefon już nie prosił o podanie kodu, lecz chciał hasło do googl’a uniemożliwiając mi permanentnie możliwość wprowadzenia wzoru.

   Bardzo możliwe, że wyłączyłem blokadę wraz z wprowadzeniem wzoru, gdyż go znałem ale nie mogłem wprowadzić.

   A więc podsumowując – mój sposób jest raczej dla tych którzy znają wzór ale telefon już o niego nie pyta.

 16. Wystarczy podać dane do konta google i już można odblokować.

  • ta jakos ja o wpisuje i gdy naciskam zaloguj o mi sie usuwa caly czas ;c

 17. a mam takie pytanie zrobiłem sobie ten wzór na odblokowanie i moj mały brat sie bawił i wł mi sie blokada ze musze wpisac email i hasło a ja je zapomniałem i co ja mam teraz zrobic? jest jakies wyjscie z tejk sytuacji?

 18. Siemasz, proszę o pomoc. Zablokowałem ekran wzorem. Żeby odzyskać dostęp do telefonu jest napisane, aby podać login i hasło do gmail. Tak robię i nic. Telefon nadal zablokowany. Co robić? co źle robię?

 19. hej ja też tak mam ,wpisuje gmaila ,hasło i nic . Nie mam już pomysłów jak to obejść.Nie jestem pewnA CZY NAPEWNO WPISUJĘ poprawnie. :(

  • mam ten sam problem.pomocy

 20. Ja niestety zrobiłem “twardy reset” – nie znalazłem rozwiązania na ten probem

  • A moim zdaniem dlatego wpisywanie adresu gmail-a nie pomogło ponieważ miałem wyłączony dostęp do internetu.

 21. a w trybie awaryjnym próbowaliście najpierw uruchomić internet bądź wyłączyć zabezpieczenie? ;-)

 22. kurcze, o trybie awaryjnym nawet nie pomyślałem i nikt wcześniej takiej opcji mi nie zaproponował. Na przyszłość się przyda – tylko pytanie jak wejść w tryb awaryjny? podobna metodą co do zrobienia :twardego resetu?

 23. […] Obejście blokady klawiatury Androida […]

 24. miałam wzór na moim androidzie , ale nie wiem dlaczego on teraz nie wchodzi . próbowałam wpisać setki razy , ale nic , jak to mogę obejśc , nie pyta mnie o żaden gmail . pooooomocy!

 25. ludzi pomocy .! brat mi się bawił telefonem (samsung galaxy 550) i zablokował mi klawiaturę . ;x zostałam poproszona o zalogowanie sie na konto google .. zapomniłam hasła wiec zalogowałam sie na komputerze i zmieniłam hasło .. no i probuje sie zalogować ale nic nie pomaga ; ((((((( POMOCY .!

 26. Mam ten sam problem tylko w dodatku nie mam hasła w kompie zapamiętanego (nie znam nicku ani hasła) Co robić
  To chyba jakaś klątwa bo mój telefon to galaxy I5500

 27. Androida można uruchomić w trybie awaryjnym ;-)

 28. czy kto potrafi zdjac blokade z galaxy SII. nie pamietam nic jezeli chodzi o konto gmail, a tego chce telefon… natomiast znam swoj symbol… prosze o pomoc.

 29. ja mam tablet z tym problemam a prubowalam wpisac -wmalowac kod moze 300 razy i mi google nie wyskoczylo tylko zawsze ze sprobowac ponownie za 30s . jak w tablecie zrobic twardy reset

 30. Witam. Czy jeżeli telefon jest zablokowany na to haslo to da sie go rozblokowac w serwisie ? prosze o odp.

 31. Widze tutaj te wsyztskie komentarze… i ok. Tylko jak uruchomic tego androida w trybie awaryjnym ? :( telefon mam nieczynny juz 3 dni ;/

 32. A co mam zrobić jeśli , miałam własnie coś takiego i moja koleżanka nie znała tego wzoru co tzreba bylo zrobić i za duzo razy zrobiła go źle i telefon sie ablkował i kaze wpisać e- mail i hasło do konta google ,a ja nie pamiętam e – maila ? prosze o pomoc.

 33. […] telefon jeśli był nim Motorola Droid, i wcisnąć przycisk Back). Z kolei rok temu podaliśmy 2 metody — “na tłustego palucha” (czyli ekran pod słońce i szukamy smug zdradzających […]

 34. ej a jak zrobic twardy reset

 35. Twardy reset robisz, twardym młotkiem ;-)
  A tak na poważnie miękki reset to wyjęcie baterii gdy tel jest włączony.
  A twardy to się robi kodem (kasuje całą pamięć)

 36. Witam.. mam taki problem ze zalozylem haslo do telefonu.. Samsung Galaxy Pro. I zapomnialem. Nie wiem jak go teraz odblokowac.. Macie jakis sposob? Nie dziala zadne przytrzymanie klawiszy power i vol czy cos tam. Doradzcie cos.. ; D

 37. blagam pomuzcie mi zapomnialam symbol i za duzo probowalam i mi sie calkowicie zablokowal mam wpisac jakasnazwe uztkownika (e-mail)i haslo tylkonie mam zielonego pojecia jakie co mam zrobic blagam pomuzcie mi bo potrzebuje pilnie tal a nie moge nic zrobic

 38. weś idz do jakiegoś serwisu lub punktu sprzedaży i mi odblokowali za 25 zł

 39. Witam. Jak obejść blokade klawiatury ? Musze podac e-mail i haslo gmail. A tego nie pamietam . Jest to LG Swift L5 ? Bardzo bylbym wam wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam.

 40. witam mam tableta adax model 7DR2 i zapomniałam kodu który nnarysowałam wpisałam już ponad 100 różnych kompinacji i nic nie zadziałało.. bardzo proszę o pomoc!!!

 41. ja mam ten sam proglem tylko że nie wiem czy trzeba wpisać adres ten co się podawało czy byle jaki

 42. Pomoże ktoś ?
  Szlaczek został źle namalowany i mam wpisać konto google i haslo
  Nie pamiętam nazwy i hasła ale przypomniał mi się szlaczek jak dojść znów do szlaczka ?

 43. Przepis na pozbycie się blokady :) dla adaxa 7dr2 Przy podpiętym zasilaniu i wyłączonym tablecie wciskamy przyciski włączania i podgłaszania, gdy pojawi się robocik puszczamy przyciski i wciskamy home, podgłaszaniem i ściszaniem wybieramy wipedata/factory reset i potwierdzamy krótkim wciśnięciem włącznika, potwierdzamy yes delete user data krótko włącznikiem i wybieramy podgłaszaniem reboot, póżniej czekamy po starcie na ekran kalibracji wyłączamy i włączamy ponownie tableta. Niestety wszystkie dane użytkownika zostaną skasowane. Powodzenia :)

  • Reset tabletu działa również na telefony dziękuje za pomoc

  • Dzięki!!

 44. Witam,
  Tutaj macie jak obejść blokadę w Samsunga Galaxy Mini poprzez factory reset:
  http://www.youtube.com/watch?v=MKvPrdfAixA
  Powinno działaś w innych modelach Samsunga. W Sony Ericssonach zamiast przycisku Home używamy przycisku BACK.
  Pozdrawiam,

 45. Witam. Na początku chciałbym zaznaczyć ze przeczytałem
  artykuł. Mój problem polega na tym, że mam LG L5 jest to telefon
  dziewczyny wpisałem źle kod zbyt wiele razy, prosi mnie o meila,
  którego pamiętam i jestem go pewien, ale ani z oryginalnym hasłem
  ani wpisując “null” nic się nie dzieje. Czy ten kod “null” to po
  porostu 4 znaki ‘null’ czy używacie jakiegoś skrótu ciągu znaków.
  Panie Piotrze Konieczny na Pana screenie jest więcej znaków czy to
  jakieś określone zaki czy Pana haśło do konta gmail?

 46. dziendobry mam problem z tabletem mytab 7 zapomniałemm kodu blokowania a tam trzeba wppisac email i nie pamiętam ani emaila prosze o pomoc

 47. Mam taki sam problem o ktorym pisaliscie telefon po
  kilkakrotnym wpisaniu blednego wzoru prosi o podanie login z
  googla, ale mam wylaczna transmisje danych:( i telefon twierdzi ze
  wszystko jest bledne. Czy w tym wypadku opcja z null tez zadziala?
  Mam wpisac samo null czy w cudzslowie? A moze ktos ma jakis inny
  pomysl? Chce uniknac factory reset bo mam na telefonie
  zdjecia.

 48. Witam.
  Mam podobny problem jak osoby powyżej. Zrobiłam sobie to hasło “na kropki” i niestety nie zapamiętałam go zbyt dobrze… Tzn myślałam, że wpisuję dobrze, a cały czas mi pokazywało, że to jest błędne.. Po kilku próbach niestety również wyskoczyło mi : Zbyt wiele prób wpisania symbolu ! I proszą o email i hasło do konta gogle, którego ja niestety nie mam ;c Próbowałam już chyba wszystkiego, nic nie pomaga. Nawet ten twardy reset nie pomógł, znaczy go nawet nie mogę zrobić, bo wyświetla mi się tylko “RAMDUMP mode (ARM9 mode)” w białym prostokącie, a pod tym logo SAMSUNG. ;/ Już naprawdę nie mam pojęcia co mam robić, telefoN mam dopiero miesiąc ;/ Może jest ktoś kto jest mi w stanie pomóc .?

 49. Pomocy ! zablokowalam kolezance wpisujac wielokrotnie zly kod odblokowujacy telefon lg swift 5 co zrobic???!! prosi o jakies zalogowanie przez google …

 50. Mama samsunga y i kumpel bawił się kluczem no i zablokował mi telefon w taki sposób że woła o de mnie login i hasło. wpisuje prawidłowo i nic co mam zrobić ???????????

 51. Niestety musiałam oddać telefon do muzyka. Zrobił to w jakieś 3 dni, wziął za to 35 zł. Żadne kody nie działały na odblokowanie itd. Teraz już się nie bawię w żadne blokowanie na kropki, bo się zwyczajnie boję, że znowu zapomnę kombinacji i będzie powtórka z rozrywki ;d Pozdrawiam ; )

 52. Najlepiej poczytaj o ADB ;)

 53. Mam problem, kilkakrotnie wpisałam zły szlaczek i teraz motorola razr chce loginu i hasła do gmail. Znam je i jest dobre ale nie chce zalogować , pewnie przez to że mam wyłączone wifi…… \\Pomóżcie !!!! :( :(

  • Witaj, podaj model telefonu to coś poradzimy na ten problem :)

 54. Jestem pewien że 90% ludzi siedzących na tym forum najnormalniej zapierdoliła komuś telefon ale wy nie rozumiecie że nie da się tego obejść jedyne co to iść do serwisu np do lombardu ja tak zrobilem ale ja w porównaniu do was nic nie kradłem.Nie istnieją takie wymówki że się zapomniało bo jeśli naprawde zapomniałeś to albo nie używasz telefonu że nie znasz kodu albo jesteś kretynem….

  • Skoro sam zapomniałeś kodu to znaczy, że sam jesteś kretynem… w sumie jesteś kretynem skoro myślisz, że się nie da tego obejść, i jesteś kretynem myśląc, że 90% os. z tym problemem to złodzieje. Od ponad 5 lat zajmuje się telefonami i z tym problemem napotkałem się kilka razy. A, że różne modele mają różne kombinacje klawiszy na dostęp do trybu recovery tak więc często muszę szukać info na necie.

 55. W takim razie jestem kretynką. Spoko, dzięki za info. Pozdrawiam pana powyżej środkowym palcem ^^

  • Izabela, podaj model telefonu to może coś zdziałamy. Tylko musisz się liczyć z tym, że telefon wróci do ustawień fabrycznych, czyli wszystkie sms, historia połączeń zostaną usunięte.
   I nie przejmuj się dzieciakami którzy nie mają własnego życia tylko siedzą na forach i rzucają bluzgami myśląc, że to riposta. Są ludzie i taborety..

 56. ja juz nie wiem gdzie szukac pomocy…. wyslalam na
  reklamacje konsole z androidem – nie znajdowalo wifi, a pan ktory
  mial to naprawic stwierdzil, ze jest tam blokada ekranu – ja nie
  mam pojecia jaka! a on nie potrafi w zwiazku z tym nic zrobic i
  konsole mozna wyrzucic! czy nie ma mozliwosci jakos tego obejsc???
  czy czlowiek z serwisu nie mialby wiedziec jak to naprawic?
  pomozcie…..:(:(

 57. Telefon który nie ma dostępu do internetu lub który miał wyłączone wifi a żąda login i hasło, może w niektórych modelach mieć opcję włączenia dostępu do internetu pod przyciskiem power on/off
  PS.
  Dajcie zarobić serwisowi, to nie jest duży wydatek

 58. Jak już wspominałam wyżej byłam z tym już w serwisie o mam
  sprawny telefon z powrotem. Nie wydałam na to dużo ani nie musiałam
  długo czekać, więc wielkie konsekwencje nie były, ale człowiek się
  uczy na błędach ; ) Pomocy już nie potrzebuję, ale stwierdziłam, że
  jeszcze podyskutuję, bo może komuś pomogę, ale z ludźmi bez
  szacunku nie chce mi się użerać, bo sensu w tym nie widzę . Także
  adios i pozdrawiam ; )

 59. Witam.. Mam taki sam problem.. Założyłam hasło do telefonu.. HTC Magic. I tak po prostu stuknęłam “zapomnienie wzoru” czy coś.. No i prosi mnie o podanie e-maila i hasła do konta google.. Niestety nie pamiętam ani hasła, ani e-maila :( Nie wiem jak go teraz odblokować.. Proszę o Pomoc! (Nie działa żadne przytrzymanie klawiszy power i vol-)

 60. Hey. Też piszę z problemem. Nie jestem złodziejem ani kretynem. Bardziej jestem roztrzepana a moje dziecko mi pomogło w tym problemie. Mam LG L5. Mam blokadę wpisywana słownie. Mnie tel nie pyta o maila tylko ciągle mam wpisywać durne hasło które wiem jak brzmi mimo to tel mam zablokowany 2 dzień. Co robić. Czy tylko serwis jest mi w stanie pomóc?

 61. siemka mam problem mój brat wpisał za dłużo razy hasło . włączyło mi się zbyt wiele prób wpisania symbolu i musze podać hasło i login do g-maila którego pamiętam . weszłam w google na komputerze i to hasło i login działa ale jak wspisuje na komórce to nie .. Pomużcie PROSZE !!

  • Podaj markę i nr. modelu smartphonea to coś poradzimy na to

 62. telefon na dotyk LG E610 mój kochany synek zaczoł rysować i zablokował dałam go do serwisu ale za odblokowanie chca kase nie znam ani e-mail ani hasła czy mógłbyś mi pomoc?? jest jakaś szansa zeby samemu odblokowaćć???
  pozdrawiam

 63. Witam, posiadam tablet ACER ICONIA TAB A211, po wpisaniu wielokrotnie złego wzoru woła o login i hasło do google, zero reakcji. Proszę o podpowiedź jak przywrócić ustawienia fabryczne lub wykonać całkowity reset. Pozdrawiam

 64. A ja miałem podobny problem jak większość osób tutaj i pomógł mi taki oto sposób:
  1. Jak już mnie prosił o ten email to przytrzymałem przycisk Power
  2. Włączyłem tryb sieci danych
  3. Wpisałem mój gmail i (Najnowsze) hasło do niego
  4. I w tym momencie on sprawdził w necie czy dobrze napisałem
  Co prawda w tym sposobie można stracić parę groszy jak ktos ma na kartę, ale lepsze to niż hard reset

  • No mistrzu, potwierdzam twój sposób zadziałał – zanim sam do tego doszedłem zabrało mi to 2 dni, a chwilę później doczytałem tą listę a tu wszystko na tacy … ;)

   ufff

 65. Witam
  Mam tel motorola motolux, matka kupiła mi go na abonament jak bylem w irlandii. Gdy go dostałem to już był gotowy do użytku w sensie że nie musiałem żadnych kont zakładać. Wróciłem do pl, ustawiłem blokadke na kuleczki i z nudów tak długo układałem wzorki żę mi się zablokował. Ani ja nie znam tego maila ani moja mama mówi że nic nie zakładała. wtf. W serwisie gość powiedział że tak na prawde to już tej zawartości telefonu nie ma i jedyne co może zrobić to wgrać nowy system za 50 zł. Mi zależy jedynie na numerach w telefonie:(

 66. mam problem z samsung galaxy mini s5360 mam to samo z tym loginem i haslem bo mam sie bawila telefonem i zle haslo wprowadzala , jak wlaczyc tryb avaryjny i jak to ustawic proszę o pomoc

  • Było już wałkowane kilka razy.
   1. Wyłącz telefon
   2. włącz kombinacją klawiszy: home+power
   3. wykonaj hard reset (stracisz wszystkie dane na telefonie. Kontakty i kalendarz powinien być zsynchronizowany z serwerami google).

 67. witam mam problem z my phone a 320 nie moge odblokowac klawiatury jest jakis inny sposob?

 68. witam was posiadam tableta funtab 7.0 i zle mi sie wpisalo ten znak kropkowy.jest jakis sposob aby go odblokowac?jakis progran/serwis

 69. witam mam ten sam problem co amelka93 źle wpisałam kod wzór ( kropkowy ) nie potrafię odblokować telefonu – pomocy proszę

 70. Czy ktoś potrafi odblokować klawiaturę w iphonie 5 oczywiscie nieznam kodu bo telefon znalazlem. Proszę o info na maila. Dziekuje

  • 1. Temat dotyczy omijania blokady telefonów z Androidem
   2. Raczej nikt Ci nie pomoże obejść blokadę znalezionego telefonu. Takie coś zgłasza się na Policje do biura rzeczy znalezionych.

  • Podaj jawnie majla bo nie mam jak Ci wysłać instrukcji :-)

 71. Każdy telefon powinien posiadać coś takiego jak recovery (coś podobnego do komputerowego biosu). Żeby uruchomić recovery trzeba użyć kombinacji klawiszy. Dla różnych modeli są różne kombinacje (np. home+power, back+volUp+power, etc.). Wystarczy użyć google i poszukać.
  Następnie robimy hard reset i mamy czysty system jak podczas pierwszego uruchomienia. WSZYSTKIE DANE ZNAJDUJĄCE SIĘ NA TELEFONIE ZOSTANĄ USUNIĘTE. Zaleca się wyjęcie karty SD i karty SIM (nie powinno się nic usunąć ale nigdy nic nie wiadomo).

 72. posiadam telefon sony xperia tipo.. nie moge odblokować telefonu.. zapomniałem kodu kropkowego i wyskoczyło mi że mam wpisać dane konta google.. nie znam ich.. czy ktoś zna jakiś program abym mógł odblokować ten telefon???

 73. Witam siostrzeniec zablokował tablet apollo 732 próbowałem
  coż można z nim zrobić

 74. Mam ogromny problem. Dziś rano zablokowałam dziecku tablet
  Tracer OVO rysując niepoprawny kod kilka razy. Pojawił się
  komunikat o wpisanie e – maila i hasła. Wpisałam poprawnie, a i tak
  wyświetla się komunikat błędny e- mail lub hasło. Co mam
  robić?

 75. jaki jest wzór na odblokowanie zabezpieczeń w telefonie gt
  i5500

 76. Mam HTC desire X zablokowal mi sie telefon po parokrotnym
  mazaniu wzoru i prosi o maila i haslo do google, jak mozna to
  obejsc w tym modelu proszeeeeeeeeee pomocyyyyyyy

 77. mam ten sam problem tylko u mnie galaxy S5360 kuzyn się bawił i mi go zablokował wpisywałem kilka razy hasło i login ale mi wyskakuje nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło. Proszę o pomoc

 78. Juz zrobione w serwisie :) nie oplaca sie czekac na pomocna wiadomosc to kosztuje tylko 20zl co prawda usuwaja wszystkie dane ale jest warto

  • a jednak można inaczej, za darmo i nic nie kasujesz … ;)

   trzeba tylko ze zrozumieniem czytać powyższe wpisy – jeden z nich to banalnie proste rozwiązanie :)

   u mnie był problem z Samsungiem

 79. Dzięki Bartek za podpowiedź!:D

 80. witam mam problem wpisalem kilka razy zly wzor i zablokowal
  mi sie telefon marka telefonu SONY XPERIA J. Probowalem wpisac te
  kody ale nie dzialaja nie mam konta google moze ktos mi pomoc?? Czy
  tylko pozostaje serwis??

 81. Witam mam Navroad Nexo tableta, mam podobny problem zbyt
  wiele orob narysowania wzoru, chce maila i passwordd niema
  internetu. ale wzor znam 1. jak moge zrobic zeby jeszcze raz wzor
  pisac? 2. jak wejsc na tryb awaryjny lub cos takiego. 3. jak
  resetowac tableta? 4. jak wejsc do menu systemowego czy recovery
  menu? dziekuje, czekam

 82. A jeżeli pamiętam wzór, a wyświetla mi się bym wpisała konto google, gdzie telefon mam taty. A mój tata konto to pewnie zakładał nie na trzeźwo. I co mam zrobić ?

 83. Witam mój tablet manta mid14 został zablokowany po kilku nieudanych próbach wpisania wzoru przez mojego genialnego kuzyna uruchomił się nakaz wpisania konta google którego nie pamiętam proszę o pomoc

 84. Mam problem syn wpisał za dłużo razy hasło . włączyło mi się zbyt wiele prób wpisania symbolu i musze podać hasło i login do g-maila którego pamiętam . weszłam w google na komputerze i to hasło i login działa ale jak wspisuje na komórce to nie działa. co zrobić. Proszę o pomoc.

 85. nie opłaca się czekać aż ktoś wam podpowie miałem tez problem z zablokowanym telefonem ale oddałem go do serwisu i odblokowali mi go w 30 minut i zapłaciłem 30zł

 86. cześć, mam problem, zapomniałam kodu do telefonu, i próbowałam już wszystkiego, a nie mam konta google, pomóżcie, mój telefon to SAMSUNG GT 15500, mogę go nawet zresetować, ale nawet tego nie da się zrobić … !! ;(

 87. Prestigio MultiPad PMP5080CPRO Jak odblokować? ma tylko
  przycisk zgłaśniacza i włączania. Hasło do konta Google nie
  działa.

 88. Mam problem koleżanka wpisała za dużo razy hasło . włączyło mi się zbyt wiele prób wpisania symbolu i muszę podać hasło i login do g-maila którego wpisując na komórce nie działa. co zrobić. Proszę o pomoc.

 89. Tez mialem raz tak zablokowane i wszystkiego probowalem, caly internet przeszukalem ale nic nie zadzialalo.. jedynie serwis.. niewielki koszt bo 15zl, szybko, tanio i skutecznie..

 90. mam problem zbyt dużo razy narysowałem wzór na tablecie z androidem 4.1.1 i wyskoczyło mi żebym wpisał email i haslo gmail wpisuje dobrze ale wyskakuje mi że źle wpisane a na komputerze mi wchodzi proszę o pomoc :C

 91. ej mój brat bawil sie tabletem miale wzor bawil sie nim pisal byle co i haslo ilogin wpisywalem dobeze i cionle zle haslo albo login pomocy?

 92. http://www.youtube.com/watch?v=iMpKQRzeJm8 dziala na galaxy pro

 93. Witam ja mam jeszcze inny problem moj byly maz pozmienial mi wszystkie hasla do googlei ustawil pin na odblokowanie klawiatury nie wiem co mam robic..haslo jest chyba cztrocyfrowe..jak je obejsc?czy musze od poczatku wsztstkie konta zakladac?

 94. Bawiłam się telefonem mojej koleżanki próbując odgadnac jej szlaczek. Po kilku probbach nie udało mi sie. Telefon sie zablokowal i trzeba zalogowac sie na konto Google. Problem w tym że koleżanka nie pamięta hasła . Proszę o pomoc:)

 95. Siema mam tablet colorovo City Tab Lite i wpisałem pare razy zły wzór i pokazało mi się że trzeba wpisać email i hasło.Za karzdym razem wpisuje dobrze ale wyskakuje mi że nieprawidłowy adres email lub hasło i nie da się włączyć internetu.POMURZCIE MI NIE WIEM CO ZROBIC

 96. Hej mam 13 lat :( dostałam od mamy telefon dotykowy huawei…
  Mam go niecały miesiąc..
  Dziś zablokował mi się bo złe pisałam hasło…
  Każą mi się zalogować z gimalia ;(
  Nie pamiętałam hasła wiec zmieniłam go sb na komputerze chciałam się wlogowac a to nie działa!!!
  Nikomu o tym nie powiedziałam bo to był zakup bardzo drogi..
  Boje się że nigdy mi się to nie odblokuje ;( jestem w kropce :(
  Pomożecie ??
  Nie wchodzi mi nic z tych tu podanych pomysłów :(

  Nie mam internetu na telefonie, tylko internet wi -fi.

 97. Mam LG GT540 Android
  miałem problem z odblokowaniem panelu dotykowego przez szlaczek i nie dało rady wpisywanie e-mali , ani hasła ,i jest tylko jedna możliwość tylko wszystkie dane zapisane w telefonie zostały utracone takie jak numery , zdjęcia, muzyka , ale telefon mi działa normalnie przywróciłem ustawienia fabryczne po przez skróty klawiszy takich jak domek i flesz aparatu

 98. Jak znasz hasło i login do gogle, to wystarczy odpalić w telefonie/tablecie internet – jak go nie ma to telefon się nie połączy, aby zweryfikować hasło … ;)

  Jest taki oto sposób:
  1. Jak widzisz ekran z pytaniem o email i hasło to przytrzymaj przycisk Power
  2. Włącz tryb sieci danych (u mnie 2. pozycja) i telefon ma już dostęp do internetu
  3. Wpisz adres gmail i hasło do niego
  4. I w tym momencie on sprawdził w necie czy sa poprawne dane – trwa to dłuższą chwilę
  5. Pojawia się ekran do ponownego odblokowania ekranu (szlaczek lub kod)
  6. I tyle – powodzenia :)

 99. Potwierdzam, działa! Jak nie pamietacie hasła to sprobujcie je odzyskać na kompie a potem kroki 1-6.

 100. błagam o pomoc, problem jak u większości, nie mogę się zalogować na konto google, mój telefon to myphone q smart, nie mogę w nim znaleźć trybu sieci danych, czy to możliwe że po prostu nie mam możliwośći przełączenia telefonu w ten tryb?

 101. wciśnij przycisk z boku telefonu i wybierz tryb sieci danych

 102. jeśli by odzyskać hasło logujemy się na konto google to ono nam wysyła odpowiedź dzięki której możemy to hasło zresetować. Da się tą odpowiedź jakoś przechwycić i wysłać np z swojego serwera ?

 103. ja zapomiałem kodu pin do ekranu klawiatury

 104. witam,
  mam problem z motorola razr xt910, bawilem sie tel dziewczyny i po kilkukrotnym wyrysowaniu nieprawidlowego wzoru blokujacego tel, pokazał sie komunikat: “zbyt wiele prob narysowania wzoru”, niestety nie pamietamy danych do konta google. Jak mozna odblokowac tel. od razu wspomnę, że hard reset nie wchodzi w grę, bo na tel sa dok i kontakty z pracy. pomocy

 105. Mam samsung galaxy j5 2016 i miałam literowy pin ale wyskakuje mi błąd ze “klawiatura samsung przestała działać”.
  Nie miałam zainstalowanej klawiatury swiftkey.

 106. Mam problem bo zapomniałam wzór odblokowanie tel ale cały czas mam jedna próbę wpisania i jak źle wpisze to pisze spróbuj za 60 min i nie wiem jak ten tel odblokować pomóżcie plis bo nic nie działa nawet nie mam możliwości żeby zalogować się przez ten tel na meila itd bo cały czas pisze spróbuj za 60 min odp

 107. […] ekranu. Dotyczy to zarówno iOS jak i Androida. Można to zrobić np. tak, tak, tak, tak, tak albo tak i na jeszcze kilka sposobów, m.in. przez pozyskanie kluczy parowania z komputerów, do których […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: