11:04
22/9/2014

Kilka ciekawych technik ominięcia narzędzi do whitelistingu aplikacji, tak chętnie stosowanych na Windowsach XP z racji zakończenia okresu wsparcia.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Nie wiem czy to bedzie działać na XP (bo właśnie dla celów kompatybilności z XP zostało zaimplementowane na Win7) ale mozna wykorzystac funkcjonalnosc o nazwie Shim – w skrocie przy odpowiedniej modyfikacji systemu mozna uruchomic notepad.exe (zwhitelistowany) ktory z kolei uruchomi dowolna aplikacje. Nie sprawdzalem, nie wiem jak sie to ma do whitelistingu ale moze dzialac.

  2. Czy ktoś mógłby wyjaśnić, co dokładnie zrobili panownie z NII Consulting i jakimi założeniami się kierowali?
    Zakładam, że nie zrozumiałem albo niedoczytałem – ponieważ cześć testów wykonali przy już posiadanym dostępie do praw administracyjnych, a kwestia odpalania czegoś z zewnętrznych nośników – hmm, a czy coś się zmieniło od czasów gdy dostęp fizyczny == game over?
    I nie widzę tam w zasadzie eksploatacji samego mechanizmu white-listingu.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: