11:31
22/4/2020

Ze względu na koronawirusa, od lutego szkolimy także przez internet, zdalnie. Mamy już ponad trzystu “absolwentów” naszych kilkudniowych technicznych szkoleń zdalnych z OSINT-u, Atakowania i Ochrony Webaplikacji oraz Bezpieczeństwa Sieci Komputerowych, a także 32 tysiące uczestników naszych 3 webinarów.

Tak widać trenera, z konta uczestnika szkolenia.

Rejestracji na wszystkie nasze szkolenia zdalne możecie dokonać w naszym sklepie (tu możliwa jest płatność kartą) lub przez naszą podstronę szkoleniową, wybierając szkolenie i jego termin lub klikając na przycisk poniżej:

Zobacz jak szkolimy!

Przejście na szkolenie 100% online nie było trudne, bo nasze środowiska labowe są od zawsze oparte o maszyny wirtualne, do których (nawet przed atakiem koronawirusa) uczestnicy dostawali dostęp przed startem szkolenia.

Niczego nie wyrzuciliśmy z programu żadnego ze szkoleń — w każdym zostały wszystkie laby/pokazy, choć lab z atakiem na sieci Wi-Fi w ramach szkolenia z bezpieczeństwa sieci — przyznajemy — stracił trochę na uroku, bo trener zdalnie nie może potrollować połączenia uczestników z “klasowym” accesspointem ;) a raz czy dwa, (płoniemy ze wstydu), zapomnieliśmy wyszerować ekranu po przerwie. Szczęśliwie, można na trenera krzyknąć głosowo, żeby mu zrestartować mózg ;)

Dzięki temu, że na platformę szkoleniową wybraliśmy Zooma, szkolenia idą sprawnie. Dlaczego Zoom? Bo działa, oferuje doskonałą jakość dźwięku i obrazu, nie pożera zasobów jak inne platformy do “spotkań online”, a jeśli ktoś nie chce niczego instalować u siebie, to może do szkolenia dołączyć przez standardową przeglądarkę.

Podsumowując, uczestnicy szkoleń “zdalnych” są zadowoleni. Na dowód przytoczmy kilka opinii:

Opinie uczestników szkoleń zdalnych

“Sposób prowadzenia tematu… lekki przekaz z ciekawymi przykładami. Ponadto forma on-line rewelacja, Bardzo lekkie i wesołe podejście do trudnego i poważnego tematu. Prawdziwe przykłady i ciekawostki. Ponadto słyszeć o jakiejś luce bezpieczeństwa, a osobiście wykorzystać ją by zaatakować bank, to ogromna różnica !!! :)”
— Andrzej, uczestnik szkolenia Atakowanie i Ochrona Webaplikacji

Na prawdę warto, najlepsze szkolenie w jakim brałem udział. Każdy kto chodź trochę jest zainteresowany OSINT-em powinien wziąć udział w tym szkoleniu. Każdy dział był rozbudowany, a nie robiony po “łebkach”. Masa stron/informacji nieznanych i przydatnych podana. Od razu podawane były odpowiedzi na pytania przez prowadzącego, a nie na sam koniec szkolenia.”
— Maciej, uczestnik szkolenia OSINT / Biały Wywiad, pozyskiwanie szczegółowych informacji na temat ludzi i firm (nie tylko z internetu)

Brałem udział w innych technicznych szkoleniach, jednak do tej pory żadne nie dorównało poziomowi tym od ekipy Niebezpiecznika. Tam, gdzie
u innych jest akademicki wykład, u Niebezpiecznika jest praktyka podparta pasją. Żadne szkolenie nie nauczy danej tematyki w całości,
ale Niebezpiecznik przekazuje naprawdę solidne podstawy do dalszego rozwoju.
— Krzysztof

Wiedza przekazana w bardzo przystępny sposób, z ciekawymi przykładami i możliwością własnoręcznego przeprowadzenia kilku różnych ataków. Szczególnie polecam początkującym programistom, którzy nie chcą narazić firmy dla której pracują na skuteczny atak (a zdarza się największym serwisom).
— Łukasz, uczestnik szkolenia Atakowanie i Ochrona Webaplikacji

“Szkolenie przeprowadzone przez specjalistów b.wysokiej klasy w swojej dziedzinie a takich warto posłuchać i uczyć się od nich. Jak to
mawiają “jak chcesz się czegoś nauczyć zadawaj się z NAJLEPSZYMI”. Polecam warto, super kontaktowi instruktorzy z ogromną wiedzą praktyczną, uwierzcie mi będziecie przecierali oczy ze zdumienia co można zrobić i czego się dowiedzieć na tym kursie. Polecam jeszcze raz polecam i nie szczędźcie kasy warto wydać te pieniądze, na “Tą ucztę intelektualną dla umysłu i wiedzy”
— Marek, uczestnik szkolenia Bezpieczeństwo Sieci Komputerowych (testy penetracyjne)

“Czekałem głównie na etap jak przeprowadzić rekonesans w sieci przed/za firewallem, jak szukać podatności i wykorzystywać je i w konsekwencji jak się przed nimi bronić – nie zawiodłem się. Nie wyszczególniłbym tutaj konkretnego labu – każdy był dobry i logicznie połączony z poprzednim. Szczerze nie spodziewałem się wzmianki o assemblerze (duży + za to!). Czyli praktycznie cały dzień 2 i 3 szkolenia dla mnie genialny, podobał mi się też 1 dzień z OSINTEM. Trenerzy odpowiadają chyba na każde pytanie nawet luźno związane z omawianym tematem, atmosfera jest luźna ale sprzyjająca pracy – Robicie to dobrze :)”
— Kamil, uczestnik szkolenia Bezpieczeństwo Sieci Komputerowych (testy penetracyjne)

“Mimo, że szkolenie było online i było długie – nie czuło się znudzenia.”
— Krzysztof, uczestnik szkolenia OSINT

“Konkretna, bez zbednego owijania wiedza przekazana na faktycznych dzialaniach. Naprawde warto! Chetnie zarejestruje sie na kolejne szkolenia w formie online. Podrawiam z Londynu.
— Marek, uczestnik szkolenia OSINT

Tutaj możecie zobaczyć nasz 60 sekundowy, profesjonalny klip, z trwającego 57600 sekund szkolenia “Atakowanie i Ochrona Webaplikacji“:

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu online?

W skrócie:

 1. Nic nie tracisz z merytoryki: program (teoria i praktyka) jest taka sama jak w szkoleniach, które realizujemy z danego tematu stacjonarnie.
 2. Możesz wziąć udział z dowolnego miejsca. Także z zagranicy i innych miejscowości, do których nigdy nie dotrzemy z naszymi szkoleniami stacjonarnymi (pozdro Sosnowiec!).
 3. Nie poniesiesz kosztów podróży ani noclegu, z przyczyn wiadomych. Nie usłyszysz, że PKP “uprzejmie przeprasza” za “zwiększenie doznanego opóźnienia” i szybciej wrócisz do rodziny (chociaż jeśli potrzebujesz alibi na to, żeby pobyć jeszcze przez chwilę sam przed komputerem, daj znać trenerowi — potwierdzi współdomownikom, że szkolenie się przeciągnęło ;).
 4. Będzie Ci wygodniej. Do naszych sal szkoleniowych mało kto przychodził z własnym monitorem (i nikt z własnym krzesłem ;). W szkoleniu zdalnym możesz siedzieć na swoim najwygodniejszym fotelu przed swoimi 4 ekranami. Potwierdzamy, że niektórzy wzięli już udział w szkoleniu prosto ze swojego łóżka :)
 5. Nie będziesz czekał w kolejce do toalety. Każdy uczestnik szkoleń zna ten ból jednoczesnego DDoS-a na jedną hotelową łazienkę :-)
 6. Też dostaniesz torbę ;) Zadziwiająco dużo osób o to pyta, więc potwierdzamy. Każdy uczestnik otrzymuje przed szkoleniem naszą niebezpieczną torbę, która zwiera materiały szkoleniowe i zestaw naszych gadżetów. Co więcej, teraz torba jest w wariancie “koronawirusowym”, podwójnie dezynfekowanym.

 7. Masz większy kontakt z trenerem. Możesz mu zadać pytanie głosowo na forum lub prywatnie na czacie 1:1, także po szkoleniu. Zauważyliśmy, że dzięki funkcji prywatnego czata, pytań jest jakby trochę więcej. Faktycznie, podczas standardowego szkolenia, takiej “poufności” jest trochę mniej. Wiele uszu dookoła słucha…
 8. Pośmiejesz się z talentu graficznego trenera. Kiedy zamiast na flipczarcie flamastrem, rysować będzie w Gimpie myszką :)
 9. Zapłacisz mniej szkolenia online są tańsze, bo nie musimy do nich doliczyć kosztu cateringu, wynajęcia sali i podróży oraz noclegu trenera.

 
Zwłaszcza ten ostatni punkt (wraz z trzecim) pokaż swojemu przełożonemu, który akceptuje Twój firmowy budżet szkoleniowy :-)

Zapisz się na szkolenie zdalne!

Jeśli rozważałeś udział w naszych szkoleniach, zapraszamy! Już oficjalnie możemy potwierdzić: formuła online się sprawdziła, czekamy więc na Ciebie w internecie :)

Oto najbliższe terminy naszych szkoleń:

Bezpieczeństwo Sieci Komputerowych (testy penetracyjne) – 3 dni

3 dniowe mocno praktyczne szkolenie. Dajemy na nim samo mięso. Otrzymasz wszystko, co jest potrzebne, aby samemu przeprowadzać testy penetracyjne i analizy pod kątem bezpieczeństwa swojej sieci i maszyn w niej się znajdujących. Wprowadzenie w świat pentestów, exploitów i narzędzi oraz moduł formalno-prawny, który może się przydać przy realizacji takich usług (lub ich zamawianiu) załatwiamy pierwszego dnia do lunchu. A potem zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki! Do końca trzeciego dnia uczestnicy pracują w naszym labie, symulującym prawdziwą sieć firmową. Wykonują pentest krok po kroku i szkolenie kończą ze zrootowanymi wszystkimi hostami (poprzez różne techniki i metody ataku). Muszą też omijać pułapki zastawione przez administratora atakowanej sieci, a czasem zmodyfikować exploita, aby zadziałał (bez obaw, pokażemy jakie to proste, (czasem)). To szkolenie realizujemy je regularnie od ponad 8 lat i do tej pory przeszkoliliśmy ponad 3100 adminów, devopsów, ptesterów a nawet programistów, którzy chcieli “wiedzieć więcej”.

  ZDALNIE: 03-05 lipca 2024r. — UWAGA: zostały tylko 2 wolne miejsca
  Ostatnio ktoś zarejestrował się 12 czerwca 2024r. → zarejestruj się na to szkolenie

   3899 PLN netto (do 14 czerwca)
   4399 PLN netto (od 15 czerwca)

Atakowanie i Ochrona Webaplikacji – 2 dni

2 dniowe szkolenie pokazujące jak poprawnie i kompleksowo przetestować serwis internetowy pod kątem bezpieczeństwa. Uczestnicy wykonują ataki własnoręcznie, włamując się na nasz testowy serwis internetowy, a potem uczą się jak poprawnie tworzyć webaplikacje i jakie zabezpieczenia mogą zaimplementować w kodzie oraz na serwerze, aby utrudnić życie atakującemu. Aż 80% szkolenia to praktyczne laboratoria. Prezentowane są zarówno techniki programistyczne jak i konkretne narzędzia ułatwiające ataki i ochronę przed nimi. To szkolenie to nasz bestseller. Uczestnicy (ostatnich kilku terminów) ocenili szkolenie na: 9,64/10. Nic dziwnego, szkolenie prowadzone jest przez osoby, które mają doświadczenie pentesterskie i w trakcie szkolenia ujawniają tajniki swojego warsztatu.

  ZDALNIE: 23-24 lipca 2024r. — zostało 7 wolnych miejsc
  Ostatnio ktoś zarejestrował się 13 czerwca 2024r. → zarejestruj się na to szkolenie

   2399 PLN netto (do 14 czerwca)
   2699 PLN netto (od 15 czerwca)

OSINT (Biały Wywiad) Techniki pozyskiwania informacji o ludziach i firmach – 1 dzień

To szkolenie trwa tylko 1 dzień, ale jest on zapakowany na maksa praktycznymi poradami dotyczącymi tego gdzie i jak szukać informacji. Nie tracimy czasu na mało istotne kwestie teoretyczne typu “czym jest OSINT?”. Od razu przechodzimy do praktyki ucząc konkretnych technik służących do zdobywania informacji na temat “celu” (osoby lub firmy) z setek publicznych i niepublicznych źródeł. Pokazujemy też dziesiątki narzędzi, z których można skorzystać aby sobie te poszukiwania (i późniejszą analizę danych) ułatwić. Szkolenie jest idealne nie tylko dla prywatnych detektywów czy analityków pracujących w organizacjach finansowych, organach ścigania, służbach specjalnych lub prokuraturze. Ta wiedza przyda się każdemu kogo praca polega na wyszukiwaniu informacji, czyli headhunterom/rekruterom, ubezpieczycielom, prawnikom i dziennikarzom lub komornikom a także miłośnikom prywatności, aby wiedzieli jakich błędów nie popełniać korzystając z internetu, czy kupując dom. Ponieważ techniki i narzędzia wykorzystywane do OSINT-u czasem znikają tak szybko jak się rodzą, każdy uczestnik dostaje wieczysty dostęp do zamkniętej grupy absolwentów, w ramach której można wspólnie poruszać tematy związane z OSINT-em i pomagać sobie wzajemnie z analizą/ustalaniem informacji.

  ZDALNIE: 09 września 2024r. — UWAGA: zostały tylko 3 wolne miejsca
  Ostatnio ktoś zarejestrował się 10 czerwca 2024r. → zarejestruj się na to szkolenie

   1399 PLN netto (do 14 czerwca)
   1599 PLN netto (od 15 czerwca)

Rejestracji na wszystkie nasze szkolenia zdalne możecie dokonać przez naszą podstronę szkoleniową, wybierając interesujące Cię szkolenie i pasujący Ci termin lub klikając na przycisk poniżej:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. […] Możliwości różnych wpadek w tym zakresie jest naprawdę sporo. O wielu z nich mówimy na naszym szkoleniu z “Atakowania i Ochrony Webaplikacji”, teraz także w wersji online! […]

 2. dodam, że Zoom wprowadził ostatnio możliwość dodania własnego tła (bez tzw. “blue boxa”) i działa to nadzwyczaj dobrze

 3. Bardzo fajna opcja w aktualnej sytuacji :)

 4. […] chcecie wiedzieć co pokazujemy na szkoleniu z OSINT-u, to tu znajdziecie opis agendy, a tutaj opinie uczestników :-) A poniżej znajdziecie najbliższe terminy tego […]

 5. A z ciekawości, używacie Zoom Meeting, czy rozszerzonej wersji Zoom Video Webinar?
  Szukam platformy dla siebie a to jak wyglądają Wasze szkolenia bardzo mi odpowiada. Przy okazji gratulacje. Chyba nigdy w życiu nie byłem na lepszym i tak dobrze poprowadzonym szkoleniu, jak to o bezpieczeństwie iPhona.

  • Korzystamy z obu wariantów Zooma, a także ze Streamyarda https://nbzp.cz/streamyard – możesz streamować na zamkniętą grupę na FB lub “prywatnie” na YT. W obu przypadkach możesz autoryzować osoby, ale wymogiem jest posiadanie przez uzytkownika konta na jednym albo drugim serwisie.

 6. […] Opinie uczestników ostatnich terminów tego szkolenia możecie przeczytać tutaj, a ponieważ szkolenie jest przydatne w pracy, to gdybyście potrzebowali argumentów do […]

 7. […] uczestników ostatnich terminów tego szkolenia możecie przeczytać tutaj, a dla osób, które czytają do końca, jak zwykle prezent ;) Jeśli zarejestrujecie się z kodem […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: