12:24
16/6/2016

Cóż mogłoby pójść nie tak?

cctv

Fotografia pochodzi od naszego czytelnika, Karola.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

34 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A…. może kamera jest na wysokości 7 metrów ?

 2. No ale o co kaman – przecież wszystko się nagrywa ;) Jak zobaczą, że ktoś się zbliza do kamery/gniazdka, to przybiegnie jakiś ochroniarz w wersji lite i zapobiegnie utracie wizji ;)

 3. W zasadzie nie widzę problemu :P nawet jeśli byłoby to poprawnie zrobione – kable schowane itd. to zawsze istnieje prosty sposób na unieszkodliwienie każdej kamery – paintball :)

 4. Cable managment, you’re doing it wrong!

  • Why? There is no wire spaghetti, nor is the cable interfering with anything in particular.

 5. Powinna być druga kamera zwrócona na gniazdko słurząca do diagnostyki utraty obrazu z pierwszej kamery

  • A pierwsza kamera, powinna służyć do diagnostyki drugiej kamery :D

  • Znając życie, podłączą ją pod ten sam kabel :D

  • Brr… służąca, służąca, służąca, … i tak 1000 razy ;).

   A swoją drogą, w szpitalach widuje się lepsze rozwiązania, jak szafki ze sprzętem sieciowym, w tym rejestratory monitoringu łatwo otwieralne ogólnie dostępnymi kluczami Molex, BKT itp., a położone na korytarzach lub półpiętrach klatek schodowych, na których nie ma kamer ;).

  • Ty sie nie smiej bo gdzies w UK byla taka akcja, ze na jedna kamere skierowali druga specjalnie w tym samym miejscu postawiona, bo ta pierwsza ciagle ktos sprayem malowal :D

 6. problem w tym ze byle wróbel może ja zhackowa©…

 7. Bedzie sie krecic i wyrwie ja z gniazdka?

 8. :)))) troszku, ale nie dużo – żenuła.

 9. Nic się nie znacie. To Honeypot. Ten kto odłączy wtyczkę myśli, że nic się nie rejestruje a tu figa!

  • fakt

  • Yes!
   Onboard UPS + bateria Li-Ion + rtsp over wifi

 10. Witajcie, widzę że nic nie ujdzie uwadze kolegów, chciałem wyjaśnić że kamerki są tymczasowo powieszone w celu przeprowadzenia statystyki.
  Bardzo proszę o zostawienie ich w spokoju.
  Dzięki i pozdrawiam
  jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem

  • A jakie to statystyki? Przed szczytem NATO, czy SDM? :-)

  • Ani te, ani te – związane z przebudową Dworca.

 11. Kamera tymczasowa a nie stały monitoring… A poza tym posiada też wbudowany akumulator :)

 12. No akurat nie ma w tym nic śmiesznego, bo monitoring projektuje się w taki sposób aby właśnie jedna z kamer widziała drugą (krzyżowo)
  Przykładowo, jeżeli masz dwa obiekty/obszary do śledzenia oznaczone + to wariant 1 rozmieszczenia kamer jest złym wariantem.

  1. + >o o< +
  2. + oo +

  • Tyle że większość monitoringów z jakimi miałem styczność była projektowana przez “januszów”. Wystarczyło się dobrze rozejrzeć i tyle ślepych punktów że aż (nie) miło. Z tych monitoringów tylko jeden był zrobiony poprawnie (kamery krzyżowe, brak ślepych punktów). W lokalnym spożywczaku. Urząd miejski? Wolne żarty. Siedziba zusu? Jak się idzie przy ścianie to ochrona nie obaczy. Szpital? Kamer brak albo niepodłączone (to widać jak się dobrze popatrzy).

 13. w Płocku w jednym z przejść od również jest kamera która patrzy w sufit od ponad roku,na parkingu Galerii Mazovia też można się z tym spotkać. Będę w mieście to porobię zdjęcia ;)

 14. 1: Kamery znajdują się na wysokości kilku metrów
  2: Ochrona raczej by zareagowała gdyby ktoś podstawił sobie tam drabinę i próbował przeciąć kabel
  3: @Piotrek zgadzam się lepiej użyć markera Paintballowego
  4: Lub kominiarki :)

  • 1. Fajnie.
   2. Nożyce teleskopowe (można kupić, samemu też dość łatwo zrobić), ew. przymocowane do patyka od selfie.
   3 i 4. Albo duże (takie na pół twarzy) ciemne okulary i czapeczka. Kominiarka może być podejrzana, bo kto normalny w czymś takim chodzi “na codzień”, a okulary/czapkę można wytłumaczyć ochroną przed letnim słońcem.

  • Nożyce teleskopowe z patyka od selfie? Sterowane bluetoothem pewnie? ;p

 15. >Nożyce teleskopowe

  Trochę przekombinowane. Powinno wystarczyć przerzucić przez ten kabel jakiś inny kabel lub sznurek (dość długi aby po przerzuceniu móc chwycić go za oba końce) i dość mocno szarpnąć.

  • A co to da? Może, przy hamerykańskiej czy angielskiej wtyczce elektrycznej dałoby się w ten sposób odłączyć, ale nasze dobre europejskie wtyki trzymają mocno nawet jak się szarpnie a kontakt jest do góry nogami.

 16. Może to “zmyłka”?

 17. Poweekendowa radosna twórczość architekta obarczona jest błędem. Dobrze że budynków nie pomylił ale z instalatora gapa zamiast poprawić lub zwrócić uwagę.

  Może to ma inny głębszy sens np. sznur do suszenia prania? W WARSie może się pasażer oblać np. kawą a tu proszę może Pan wysuszyć sobie. Już niedługo w reklamie IC/Pendolino pranie z suszeniem.

 18. Ciekawe co można by ciekawego odkryć w sieci wewnętrznej po podłączeniu się pod takie gniazdko

 19. Gigabajty zrzutow ekranu z co lepszymi ujeciami. Raczej na nic wiecej bym nie liczyl. Prawidlowo powinna to byc siec wydzielona od innych chocby z racji umiejscowienia gniazd.

 20. jednak Polska jest to rzeczywiście kraj kombinatorów i chodzących? przekrętów :)
  Kombinatorstwo we krwi wyssane z mlekiem matki :)
  mistrzostwo świata w informatyce/hackingu :)
  to Tylko Polak potrafi obejść każdy system :D

 21. No tak, ale co chcecie od instalatora? Tłumaczy się ludziom po x tysięcy razy, ale kamery kosztują, montaż koryt i kabli też, a Klient nasz pan…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: