20:38
29/12/2012

Dziś w radio usłyszałem, że:

“Rosyjskim żołnierzom, którzy ukradli ofierze katastrofy smoleńskiej kartę kredytową z kodem PIN grozi 6 lat więzienia”.

Myślę sobie, WTF? Jak to kartę z PIN-em? Ładnie pan Andrzej Przewoźnik musiał dbać o bezpieczeństwo swoich pieniędzy, skoro PIN trzymał razem w portfelu z kartami…

Ciekawe czy szyfrował dysk swojego laptopa? A jeśli tak, to czy karteczka z hasłem była przyklejona do ekranu…?

donald tusk laptop hasło

Hasło na laptopie Donalda Tuska – niebieski7

Na Facebooku zażartowałem, że ci rosyjscy żołnierze powinni zostać twarzami reklam PayPassa… :>

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

14 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Można przeprowadzić Niebezpiecznik Fail Ranking 2012, ciekawe które miejsce by to zajęło :P

  • Dobry pomysł

 2. Mnie dziwi jedno. Dlaczego zasłaniacie zawsze wszystkie hasła, hashe, zdjęcia, a hasła i loginu premiera nie :-)

  • Ponieważ Premier RP jest osoba publiczną:D Placimy podatki mamy prawo wiedziec jakie haslo uzywa nasz premier!:D

 3. Ten ‘news’ ma grubo ponad dwa lata. To chyba jakiś rekord archeologii…

  • 2 lata temu nie zwróciłem uwagi, a dziś usłyszałem w radio, że zwinęli karty z PIN-ami. W radio pewnie o tym mówią w kontekście nowych etapów śledztwa albo innych przepychanek/odpowiedzi na wniosku polskiej prokuratury.

  • Wcześniej była mowa o kradzieży kart, nie było mowy o PIN-ach. Ostatnio, w kontekście aresztowań żołnierzy-sprawców, była mowa o tym, że jeden buchnął portfel, w środku znalazł karty i PIN-y, po czym namówił kolegów na wykorzystanie tej podatności.

 4. W radiU, nie w radiO!

  • Sprawdź w słownikU

  • Obie formy poprawne.

  • Powiem więcej, starsze formy (w radio, w studio) są bardziej eleganckie i świadczą o wyższych kompetencjach językowych ;-) Te nowsze, odmienialne formy zostały uznane za poprawne wyłącznie siłą uzusu.

   A czepianie się, że niby “w radiU, nie w radiO!” jest przejawem ignorancji.

 5. A skąd wniosek, że PIN do karty był w portfelu, a nie np. w notesie? Argumentum ex silentio?

  • ta… w notesie z dopiskiem “PIN do mojej karty kredytowej” ;)

 6. […] miała miejsce pod Smoleńskiem — kilku rosyjskich żołnierzy płaciło w internecie kartami polskich polityków, którzy zginęli w katastrofie rządowego samolotu). Dodatkowym źródłem zarobku hien mogą być dane uzyskane z nieszyfrowanych dysków laptopów […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: