14:43
3/7/2016

Warto odnotować, że 2 tygodnie temu 64 bitowy kernel iOS, do tej pory szyfrowany (bo źli hackerzy) został opublikowany bez szyfrowania.

Albo Apple chce zachęcić społeczność do szukania dziur, które z reguły służą do stworzenia jailbreaka, w celu podniesienia bezpieczeństwa sytemu (co może mieć sens, patrząc na ostatnie wydarzenia związane ze zmuszeniem Apple do rozszyfrowywania telefonu terrorysty), albo inżynier odpowiedzialny za publikację kodu kernela przeżywa właśnie najgorszy w swojej historii miesiąc (być może nawet już spakował się w kartonowe pudło).

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. dobrze, że w kartonowe a nie w drewniane, albo jeszcze gorzej “bez pudła”

  2. Może tak dodacie co Apple na to?

  3. “The kernel cache doesn’t contain any user info, and by unencrypting it we’re able to optimize the operating system’s performance without compromising security,” an Apple spokesperson told TechCrunch.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: