10:08
17/9/2010

…i znów jest to robota Polaków. Tym razem trafiło na Poznań. Jak poinformowało nas kilkunastu czytelników, wczoraj o czwartej nad ranem w powietrze wyleciał Euronet na os. Orła Białego.

Sukces metody “na Polaka”

Jak podaje serwis epoznan.pl “Siła wybuchu była tak duża, że jedna z części maszyny wbiła się w mur bloku na wysokości 3 piętra!” podając też, iż jest to już 8-my przypadek wysadzenia w powietrze bankomatu w Polsce. Metoda “na Polaka” chyba staje się coraz bardziej popularna…

Poznań. Wysadzenie bankomatu w powietrze

Poznań. Wysadzenie bankomatu w powietrze -- zdjęcia Łukasza Ogrodowczyka na epoznan.pl.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce twierdzą, że w okolicy można było znaleźć kilkanaście drobnych banknotów. Firma Euronet nie ujawniła jednak, ile pieniędzy znajdowało się w bankomacie w chwili wybuchu.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z demolki.

Info podesłali: Łukasz Rożek, Piotr Zdziarski, Szymon, FaUst, JeZZoo, T. i kilkunastu anonimów ;-)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

20 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Robimy zakłady, które miasto będzie następne?

 2. pewnie ci kradzieje czytają Niebezpiecznika i widząc skuteczność metody “na Polaka” (w końcu już kilka razy o tym tu było) sami się też za biorą mając nadzieję, że i im się uda podobnie tym tu przedstawionym wcześniej :P

 3. Ciekawe czy “zamachowcy” zostali ranni ;D.

 4. Tak. To był samobójczy zamach na bankomat. ;-)

 5. Ze zdjęć można wysnuć prosty wniosek: nie parkuj koło bankomatu, bo możesz nieźle oberwać ;)

 6. hm, taki atak ‘brute force’

 7. Może to Ci rumuni, którym zabrano skimmery? ;) Trzeba się z tym przejść do urzędu patentowego “Obejście zabezpieczeń urządzeń dystrybujących gotówkę za pomocą sprzętu górniczego celem dokonania redystrybucji zawartych w urządzeniu dóbr”.

 8. Piotr Konieczny:
  Ta, a ten kto wygra zaklad, moze przypadkiem spodziewac sie wizyty smutnych panow? :)
  Nie dziekuje!

  (ps. obstawiam Wroclaw, ale csss)

 9. Proponuję zrobić ankietę z głównymi miastami Polski lub chociażby z województwami.

 10. Przy takim wybuchu kasa przetrwa? Jeśli nie to jaki sens takiego działania?

 11. @Sergi: :’D
  Tez mam dziwne przeczucie, ze trafi na Wroclaw:P

 12. To kto zlinkuje tutorial na YouTubie na temat przygotowania srodkow wybuchowych? ;) Cos tam z nitrogliceryna jest, o mentosie do kokakoli jest, a jakis produkt godny konfliktu izraelsko-palestynskiego? :D

 13. Niech postawią przy każdym krzyż to nikt nie ruszy :)

 14. @redhot to nie wiesz, że krzyż już zabrali?
  @PK ja myślę, że to będzie Poznań znowu!

 15. Słyszałem że w takich przypadkach bankomaty zdążą jeszcze oznaczyć pieniądze, tj. nadziurawić je w jednym miejscu lub chlapnąć farbą i że jest to właśnie zabezpieczenie przed siłową próbą sforsowania takiego urządzenia.

 16. właśnie wracam z miasta gdzie po wprowadzeniu pinu i wybrania kwoty wyjebalo jakis blad wyswietlil sie windows95 na 5 sec i karte zjadlo ”out of order do no enter ur pin”

 17. Fachowa robota. Kwiaciarnia prawie nie uszkodzona z tego co słyszałem.

  W dodatku wg nieoficjalnych informacji pieniądze do tego bankomatu były wkładane w okolicy 4:05 rano, a ok. 4 :15 rabusie wysadzili ten bankomat.

  Ciekawy zbieg okoliczności…

 18. “Siła wybuchu była tak duża, że jedna z części maszyny wbiła się w MUR bloku na wysokości 3 piętra!”

  Ten mur to zwykly styropian którym ocieplili blok.

 19. Złapali gościa od wysadzania. link do artykułu: http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101201/REG10/609704149

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: