17:00
2/2/2015

Jak być może pamiętacie z reklam, które w końcówce poprzedniego roku pojawiały się na Niebezpieczniku, Unizeto otwiera niebawem swoją platformę chmurową: UniCloud. My już dziś mamy do niej dostęp i zostaliśmy nominowani do wyznaczenia testerów, który spróbują ją “spenetrować” w zamian za drobne upominki :-)

Na czym polega zadanie konkursowe?

Generalnie pomysł jest taki, żeby potestować chmurę UniCloud (niekoniecznie pod kątem bezpieczeństwa) i napisać z tych testów krótką recenzję, która zostanie opublikowana na Niebezpieczniku. Możecie sprawdzić wydajność maszynek, porównać ją z innymi Wam znanymi, albo ocenić funkcjonalność panelu. Generalnie każda konstruktywna krytyka jest mile widziana.

Ponieważ spodziewamy się, że chętnych do testów może być więcej niż miejsc (na etapie beta testów jest ograniczona liczba zasobów), testerów musimy wybrać na zasadzie konkursu. “Sitkiem” jest odpowiedź na poniższe pytanie:


Jeden Heros lubi siekać i swawolić bez przeszkód w PaaS. Inny wybierze drogę studiowania ksiąg i administratorskich dysput na temat IaaS. A Ty? Gdybyś miał zdecydować – PaaS czy IaaS? Którą przełęczą wyruszyłbyś w informatyczną podróż?

Wśród osób, które zdekodują te czteroliterowe skróty i nadeślą uzasadnienie swojej decyzji do 4 lutego na adres niebezpiecznik@ffwcommunication.pl, wylosowani zostaną Ci, którzy uzyskają:

  – dostęp do beta testów zaawansowanej wersji UniCloud
  – 6 miesięcy bezpłatnego dostępu do tego wyjątkowego artefaktu IT
  – oraz możliwość napisania recenzji Platformy Automagicznej na Niebezpieczniku

Regulamin konkursu znajduje się tutaj. Życzymy powodzenia.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

15 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Gdyby to tak zależało od Herosa, a to przecież decyzja biznesowa. Raczej niełatwo byłoby Herosowi przekonać swego pracodawcę (z branży non-IT) do wybrania IaaS. Czy też nie?

 2. Genialny pomysł! Jak w firmie będziemy chcieli zrobić testy to po co płacić kasę za nie wystarczy ogłosić konkurs na niebezpieczniku i dać jakieś pendrivy + kubek z podpisem prezesa jako nagrody.
  Z drugiej strony czy firma która robi takie coś jest poważną firmą? Widziałem już różne konkursy ale zazwyczaj nagrody były adekwatne do tego żeby przyciągnąć ludzi z wiedzą i doświadczeniem a to pachnie amatorszczyzną na kilometr.

  • To nie są testy, tylko zwykła akcja marketingowa.

  • Pewnie,że marketing, ale za to jaki skuteczny… Niektórzy się zastanawiali tygodniami o co u diabła chodzi z tą reklamą,zapadła w pamięć. Przy okazji opinie eksperckie też przecież mogą się im przydać,bo co osoba z zewnątrz to osoba z zewnątrz.

   Tylko problem raczej w tym,żeby nie trafili się nieuczciwi testerzy.Porządna dziura dotycząca bezpieczeństwa w czymś takim dawałaby naprawdę SPORE możliwości naprawdę bystremu crackerowi…

   Co do pytania – nie jestem specjalistą,co więcej nie trudźcie się mailem jak co (zresztą będzie to narzekanie na PaaS który chyba stosuje ta firma),ale chyba wybrałbym też pewnie IaaS. Dlaczego ? Prosta kwestia zajrzenia do wikipedii w kwestii PaaS:

   “W tym przypadku, klient nie troszczy się o system operacyjny (w tym jego utrzymanie, zarządzanie, patchowanie) a zajmuje się pisaniem aplikacji i ich utrzymaniem. ”

   W przypadku IaaS też wirtualizacja i dużo podobieństw,ale zrozumieć z tekstu można,że firma jest wtedy chyba “bliżej sprzętu”,bardziej przypomina mi wyleasingowanie kompów.
   Osobiście gdybym zarządzał (hipotetycznie) firmą informatyczną to mimo wszystko wolałbym uniknąć jakiegoś zamieszania prawnego czy braku wpływu na możliwe zmiany infrastruktury. Potem z tego opóźnienia mogą być czy kłótnie albo i procesy – a po co to komu ?

   No ale IaaS pewnie więcej kosztuje i pewnie nie można tak dynamicznie przebierać w zasobach z dnia na dzień,a PaaS daje więcej zasobów za mniej – mam rację ?

   Aha – Panie Piotrze,uważaj na ewentualne próby ściągania (w mniej informatycznym znaczeniu) od Rackspace (chodzi o 35). Powinni własnymi słowami.

  • OBOSZE LUDZI OKRADAJO!1!jedenaście
   Jak ktoś ma wolny czas i chce go poświęcić na coś takiego, to co Cię to boli? Na pewno nikt nie będzie Ci siedział kilka dni roboczych aby to przetestować tylko zrobi to “przy okazji” w ramach hobby, przez określony czas. Weź zmień podejście na mniej cebulaste a okaże się ,że twoje życie może stać się pozytywniejsze.

 3. Wasze sito albo jest dziurawe, albo konta już dawno rozlosowane wśród kolegów :-)
  Pozdrawiam.

 4. To te unizeto z rosyjskim właścicielem?

  • tak, to samo.

  • Te Unizeto, której prezesem jest honorowy konsul Rosji Andrzej-Bendig Wielowiejski, w której praktykantem był prawnik zatrzymany za szpiegostwo na rzecz Rosji, te, które pomimo cofnięcia certyfikatów bezpieczeństwa przez ABW umożliwiających dostęp do tajnych informacji, dalej realizowało kontrakty w obszarach bezpieczeństwa państwa.

  • Ładne kwiatki… Już wiemy po co ten PR stunt.

 5. Czyś ten artykuł nie powinien być oznaczony jako reklama ? :)

 6. heheszki, a ja mam konto beta + na 2 miesiace usluge za free, ktos chetny skorzystac ?bo ja i tak z tego pozytku nie zrobie:)

 7. Najlepsze, że kiedyś była akcja e-mailowa na zasadzie gry w magiczny grom cloudowości. Dałem się złapać (lubię pograć z wykorzystaniem wiedzy), a okazało się, że to właśnie testowanie platformy. Mam konto i mogę sobie działać w chmurce. Zgadzam się ze wszystkimi. To marketing jest.

 8. Witajcie,
  co w temacie konkursu? Pytania były banalnie proste ;)

 9. […] już zwycięzców naszego konkursu dotyczącego chmury UniCloud. Wygrywa Mikołaj P., ale dodatkowo wyróżnionych zostało 3 kolejnych uczestników […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: