19:23
4/1/2010

Wystartowała piąta edycja zabawnego konkursu programistycznego, w którym należy napisać z pozoru niewinnie wyglądający kod, wyrządzający jednak jak największe szkody.

W tym roku uczestnik konkursu Underhanded musi wcielić się w pracownika lotniska odpowiadającego za transfer bagaży. System sortowania otrzymuje dane związane z każdym bagażem oraz instrukcje co do jego transferu. Należy tak zmodyfikować algorytm sortowania bagażu, aby niezauważenie zgubić, nie wysłać lub celowo umieścić bagaż w złym samolocie, jeśli przy rekordzie bagażu znajdzie się umówiony komentarz od pracownika check-inu.

Kod programu musi oczywiście przejść code-review, a więc przede wszystkim wyglądać niewinnie. Ekstra punkty można dostać, jeśli ze złego zachowania naszej aplikacji będzie można się sensownie wytłumaczyć, zrzucając winę na jeden z popularnych błędów programistycznych lub zwykłe niedopatrzenie.

Nagrodą w konkursie jest bon na 100 USD, do wykorzystania w serwisie ThinkGeek. Zgłoszenia należy nadsyłać do 1 marca 2010 na adres cottCraver@gmail.com.

Przeczytaj także:

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. $100 na ThinkGeeka? Troszkę mało (przesyłka do Polski kosztuje $100) :).
  Byłem pewien, ze takie “konkursy” są lepiej “nagradzane” ;).

 2. No fakt, za taką wiedzę i produkt należałoby się trochę więcej niż stawka kodera za parę godzin pracy… ;]

 3. Tu nie o nagrodę chodzi a o prestiż.

 4. Prestiż to także wysokie zarobki. 100$ to chyba na paczkę czipsów jest :F

 5. @szczypmen
  W TG nie sprzedają czipsów.
  Możesz kupić fajną koszulkę ;).
  Albo inne nikomu-nie-potrzebne-rzeczy-które-jednak-dziwni-ludzie-kupują ;).

 6. Tak, czy owak nie o nagrodę chodzi a sam fakt wygrania.

 7. […] taką tylną furtkę w system operacyjny, która ułatwi pracę służbom. Wspomnijmy tu, że są specjalne konkursy tzw. niewinnego programowania, które ma na celu, w razie odkrycia błędu, uniemożliwić udowodnienie, że było to celowe […]

 8. […] 7 edycja konkursu podstępnego programowania, polegającego na pisaniu niewinnego programu, który na pierwszy rzut oka nie zawiera żadnych […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: