9:47
17/10/2017

…i w ten sposób zainfekowała wojskową sieć Południowej Korei i wykradła jej tajne dokumenty. Żeby było śmieszniej, “zhackowany” przez Północnokoreańczyków antywirus (firmy Hauri) był zainstalowany w sieci odciętej od internetu, która jednak przez rok była do internetu podłączona. Na skutek błędu ludzkiego — po pracach serwisowych nie odpięto kabelka, który łączył intranet z internetem… To umożliwiło kradzież danych.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. coraz modniejszy wektor ataku przez hack vendora AV.
  chyba dochodzimy powoli do momentu gdzie odinstalowanie AV znacznie zmniejsza powierzchnie ataku ;) (pomijajac fakt ze juz teraz przez wszystkie parsery roznych typow plikow w silnikach AV mamy wiele podatności łącznie z RCE co na bieżąco udowadnia Travis)

  • To jeszcze ci zostało kilka wirusów w tym największy trojan -windows ,a bym zapomniał UEFI :) , i jeszcze trochę syfu w routerach :). Po za tym root telefonu :)

  • Grzesio, na co Ci root telefonu, skoro modem wykonuje swój dziurawy firmware? Tu warto dążyć do w pełni audytowanego i możliwego do audytowania, otwartego sprzętu, ale w warstwach, które chroni amerykańska “własność intelektualna” amerykanie mają własne luki.

 2. Ale nie dawajcie linków do treściami za paywallem, pls…

  • https://archive.is/7BC5H – bez paywalla. Ogólnie super by było, gdyby Niebezpiecznik zaczął dodawać linki z archive.is do artykułów z linkbloga, ponieważ czasem oryginały znikają.

  • bez przesady. w 2 minuty na uBlocku powycinałem te skrypty i mam full tekst… strona ładuje się z pełnym tekstem i po załadowaniu skrypty wycinają zawartość. to jest chwila żeby to odblokować ;)

  • polecam noscript

  • W Firefiksie nawet nie trzeba noscripta czy uBlocka. Wystarczy kliknąć na ikonkę “Reader View”. Co nie znaczy że można podawać linki do paywallowanych stron; A przynajmniej, wzorem /., dobrze by było dodać linka do publicznie dostępnej wersji.

  • W przypadku WSJ wystarczy wyłączyć javascript.

  • “Zawartość zablokowana przez Twoją firmę
   Przyczyna:
   Ta kategoria stron internetowych jest blokowana: Suspicious host blocked by XXXXX. URL:
   https://archive.is/7BC5H“

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: