9:47
17/10/2017

…i w ten sposób zainfekowała wojskową sieć Południowej Korei i wykradła jej tajne dokumenty. Żeby było śmieszniej, “zhackowany” przez Północnokoreańczyków antywirus (firmy Hauri) był zainstalowany w sieci odciętej od internetu, która jednak przez rok była do internetu podłączona. Na skutek błędu ludzkiego — po pracach serwisowych nie odpięto kabelka, który łączył intranet z internetem… To umożliwiło kradzież danych.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet w naszym internetowym sklepie.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. coraz modniejszy wektor ataku przez hack vendora AV.
  chyba dochodzimy powoli do momentu gdzie odinstalowanie AV znacznie zmniejsza powierzchnie ataku ;) (pomijajac fakt ze juz teraz przez wszystkie parsery roznych typow plikow w silnikach AV mamy wiele podatności łącznie z RCE co na bieżąco udowadnia Travis)

  • To jeszcze ci zostało kilka wirusów w tym największy trojan -windows ,a bym zapomniał UEFI :) , i jeszcze trochę syfu w routerach :). Po za tym root telefonu :)

  • Grzesio, na co Ci root telefonu, skoro modem wykonuje swój dziurawy firmware? Tu warto dążyć do w pełni audytowanego i możliwego do audytowania, otwartego sprzętu, ale w warstwach, które chroni amerykańska “własność intelektualna” amerykanie mają własne luki.

 2. Ale nie dawajcie linków do treściami za paywallem, pls…

  • https://archive.is/7BC5H – bez paywalla. Ogólnie super by było, gdyby Niebezpiecznik zaczął dodawać linki z archive.is do artykułów z linkbloga, ponieważ czasem oryginały znikają.

  • bez przesady. w 2 minuty na uBlocku powycinałem te skrypty i mam full tekst… strona ładuje się z pełnym tekstem i po załadowaniu skrypty wycinają zawartość. to jest chwila żeby to odblokować ;)

  • polecam noscript

  • W Firefiksie nawet nie trzeba noscripta czy uBlocka. Wystarczy kliknąć na ikonkę “Reader View”. Co nie znaczy że można podawać linki do paywallowanych stron; A przynajmniej, wzorem /., dobrze by było dodać linka do publicznie dostępnej wersji.

  • W przypadku WSJ wystarczy wyłączyć javascript.

  • “Zawartość zablokowana przez Twoją firmę
   Przyczyna:
   Ta kategoria stron internetowych jest blokowana: Suspicious host blocked by XXXXX. URL:
   https://archive.is/7BC5H“

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: