11:41
9/2/2018

Od dnia 31.03.2018 Polkomtel przestanie świadczyć usługę poczty elektronicznej Plusnet. Na szczęście – jak ustaliliśmy – domeny z nią związane nie zostaną uwolnione.

Poczta od Plusa miała swoje zalety, zwłaszcza informowanie SMS-em o otrzymanym e-mailu. Z tego powodu niektóre osoby podawały adres w poczcie Plusa bankom, ubezpieczycielom, dostawcom prądu, sklepom itd. Wyłączenie usługi z końcem marca oznacza, że trzeba będzie zarchiwizować pocztę i podać usługodawcom nowe dane.

Gdyby Plus uwolnił domeny plusnet.pl i simplusnet.pl, ktoś mógłby przejąć pocztę wysyłaną na te adresy z powodu niedopatrzeń. Czytelnicy zwrócili nam na to uwagę, a my spytaliśmy Plusa o sprawę. Rzecznik Plusa Arkadiusz Majewski napisał, że “nie ma planów zwolnienia domen i nadal mają pozostać w zarządzaniu przez Polkomtel“.

To świetna wiadomość, bo uwolnione cenne domeny mogą być przejęte błyskawicznie. Klub Parlamentarny PIS przekonał się o tym w bolesny sposób.

 

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Tylko ta poczta trzymała mnie jeszcze w plusie. By by plus…..

 2. Ciekawa instrukcja archiwizacji maili ze skrzynek pocztowych Plusnet
  (z wykorzystaniem przykładowego klienta pocztowego).
  “W przypadku pojawienia się ostrzeżenia o certyfikacie należy zaznaczyć checkbox
  ROZUMIEM RYZYKO i nacisnąć przycisk GOTOWE”

 3. Ostatni operator, u którego usługa mail2sms działała niezawodnie. Świetnie się nadawała do powiadomień nagiosa. Jedyna rzecz, która mnie jeszcze w plusie trzymała.

  • To teraz czas przejsc na PushOver. W dobie smartfonow mail2sms nie jest juz tak super mocno potrzebne. Jak nie chcesz PushOver, to mozna sie przeniesc na jakas platforme chocby TextMagic i za pare groszy miec te smsy wysylane nadal. API + bash, czy cokolwiek tam chcesz dzialaja pieknie i bezproblemowo. Sktypty nawet sam dostawca uslugi dostarcza.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: