16:48
26/9/2013

17 października kolejne spotkanie OWASP-u. Rejestracja tutaj.

W agendzie: nowa lista OWASP Top 10 i nowy ASVS, rekrutacja poprzez grę komputerową stworzoną przez administratora IT oraz dyskusja dot. Snowdena i tego, jak jego doniesienia mogą wpływać na pracę developerów i administratorów systemów IT.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Mam nadzieję, że będzie streaming :)

 2. Raczej streamingu nie będzie, chyba że ktoś pomoże go zrobić. Zapraszam do współpracy :)

 3. Było całkiem nieźle, co prawda aby trafić trzeba było przejść mały labirynt wytyczony przez zespół Google Security. Rekrutacja na stanowisko admina przez wciągnięcie go do gry została zaprezentowana z dużą pasją:-)

  Dyskusja o Snowdenie potwierdziła starą prawdę, że swoją pracę należy wykonywać solidnie i perfekcyjnie ponieważ wtedy mamy zminimalizowane ryzyko utraty informacji.

  Ciekawostka to fakt, iż większość firm wykonujących aplikacje m.in. dla banków ma w dużej części dziurawe produkty. Wynika to z tego, że większość paczek używanych do kodowania to gotowce, które mają znane od lat podatności.

  Wygląda na to, że firmy zamawiające aplikacje u dostawców powinny zastanowić się nad audytem tych aplikacji przez niezależne firmy zajmujące się audytem aplikacji i pentestami:-)

  Wprzeciwnym wypadku będą mieć dziurawe oprogramowanie…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: