23:00
17/4/2014

Problemem jest blokada “zgrywania danych”. Dane zgrywał nowy operator (bikeu) z aplikacji poprzedniego operatora (nextbike) — który “zorientował się” i zablokował dostęp :-)

PS. Mamy nadzieję, że Pan Piotr Hamarnik, rzecznik Zarządu Infarstruktury Komunalnej i Transportu, zmienił po nagranej na wideo przez dziennikarzy demonstracji swój PIN i …numer telefonu:

Kraków__rowerowy_falstart_miasta__System_KMK_Bike_nie_wypalił__WIDEO__-_Gazetakrakowska_pl

Dziękujemy Jędrzejowi za zwrócenie uwagi na to nagranie :-)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. BikeU importował do bazy dane użytkowników starego systemu, a NextBike twierdzi, że to naruszyło integralność systemu i przez to musieli uruchamiać go w trybie awaryjnym i inne brednie :) Żeby było śmieszniej to podobno baza jest ZIKiTu więc nie wiem do czego uprawnia ich ta licencja jeśli nie do zarządzania własną bazą.

  2. to co nie będzie można korzystać z nextbike’a w Krakowie? Multicity jest (było) fajne :)

  3. Rzecznik może i zmienił pin. Nie sądzę jednak, by przy takiej konstrukcji urządzenia poznanie kolejnego pinu innej osoby stanowiło większy problem ;).

  4. a – kto powiedział że to stara baza? w artykule tego nie ma.

    b – czy w przetargu było jasno powiedziane jak będzie używany system i kwestie bazy danych?

    c – zdobycie, kradzież czy inny dostęp do cudzej bazy danych klientów jest stratą najważniejszych danych dla właściciela.

    d – Jeśli Nextbike wrzucał dane do jednej bazy danych, ze swoimi klientami, to pytanie czy nie jest to jeden z ciekawszych błędów logiki biznesowej. Skupować wrażliwe dane które w wyniku błędu należy udostępnić konkurencji :) .

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: