12:44
21/1/2020

* LastPass przestał działać

Część użytkowników straciło dostęp do swoich haseł przechowywanych w managerze haseł LastPass. Winny był błąd, który firma usunęła po kilku dniach. Z managerów haseł warto korzystać. Warto jednak rozważyć takie managery haseł i takie ich konfiguracje, dzięki którym zawsze możemy skorzystać z naszych haseł lokalnie, bez dostępu do internetu (serwera producenta).

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

17 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Lastpass to już chyba dłużej nie działa jak należy – np. zgłasza losowo co jakiś czas prośbę o pozwolenie na zbieranie urli, dajemy accept a on i tak o to zawraca głowę po jakimś czasie.

 2. Bitwarden – open source, działa offline, aczkolwiek płatny w różnych wyższych opcjach (teams, on-premise).
  Passbolt – open source, darmowy nawet w opcji dla grup (teams) i we własnej instalacji (on-premise), aczkolwiek dużo uboższy od Bitwardena.

  • Polecam Bitwarden. Można bez problemu postawić swój serwer i trzymać wszystko u siebie.

 3. Świetna chmura, świetna. Przecież 100 serwerów nie może się mylić ;)

 4. Ciekaw jestem, co myślicie o Keepassie i przechowywaniu jego bazy chronionej hasłem i kluczem w chmurze (Gdrive, Onedrive, etc.).

  • Sam tak korzystam – KeePass + plik bazy na Dropboxie. Plik leży lokalnie na dysku a tylko synchronizuje się przez net. Imo warto pamiętać o okresowych backupach ;P

 5. Nie lepiej KeePass – baza w pliku lokalnym, a synchronizować sobie tylko plik z bazą na kilku urządzeniach dla bezpieczeństwa?

 6. czy ktoś naprawdę nieironicznie przetrzymuje hasła w chmurze? a komu to potrzebne?

  • A ktoś jeszcze zadaje pytania o to, czemu ludzie mają rezygnować z wygodnych rozwiązań?

  • w jaki sposób to jest wygodniejsze niż KeePass???

 7. Ale przecież lastpass działa offline

 8. Keepass od wielu lat, jeszcze nigdy nie zawiódł.

 9. Najlepszy sposób na synchronizowanie Keepass’a “bez chmury” ? Pendrive na którym trzymamy i modyfikujemy bazę, a po modyfikacji każdorazowo ręcznie wrzucamy aktualną wersję na urządzenia.

  • Aplikacje Syncthing polecam.

 10. Alternatywa ogarniająca Yubikey na PC, iPhone, MacBook i Android? Wszystko musi ogarniać :)

 11. Keepass i synchronizacja sftp / ftp!

 12. […] (przypis red.) Niestety, polski Niebezpiecznik chyba nie poleca już więcej LastPass. zobacz tu . […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: