15:50
15/10/2013

Po to aby umożliwić starym klientom zgranie swoich danych. Firma została zmuszona do zamknięcia, ale jej właściciel do ostatniej chwili bronił prywatności swoich użytkowników, grając NSA na nosie.

Przy okazji, polecamy ciekawy wykład video twórcy Lavabitu:

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Szkoda że nie na dłużej, bo natychmiast wykupiłbym tam konto. Właściciel udowodnił że jest kimś, komu nie boję się powierzyć bezpieczeństwa moich maili.

  • Właściciel Lavabitu wyraźnie dał do zrozumienia, że nie należy obecnie już powierzać nikomu w USA swojej poczty, ja to rozumiem, że włącznie z Nim. On może i naraził siebie na kilka procesów i zarzuty, być może wyrok kilku lat, ale raczej nie poświęci już więcej. I tak dużo zrobił, szacunek dla Niego.

  • może powstanie coś podobnego do lavabitu, ja przynajmniej na to liczę :)

  • od tego samego autora rzecz jasna :S

 2. “The court ordered a $5,000-a-day fine and on Aug. 7, Levison finally relented, handing over digital copies of the keys.”

 3. Kolejny hosting zamkął się, aby NSA nie zażądało kluczy
  SSL:
  http://arstechnica.com/information-technology/2013/10/cryptoseal-vpn-shuts-down-rather-than-risk-nsa-demands-for-crypto-keys/

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: