19:36
21/9/2011

Legalny i darmowy obraz Windows XP, Windows Vista i Windows 7 udostępnia sam Microsoft. Może przydać się do testów, zwłaszcza, że ponoć można go odpalić pod VirtualBox.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. “Password1” :)

 2. Hmm ciekawe wypuścili te obrazy po to by można było.. testować strony na różnych wersjach IE – przynajmniej tak wynika z opisu na stronie MS. Swoją drogą nawet sami podają w opisie “trick” z rearmem

 3. kolejny chwyt M$, udostępnić swoje produkty za darmo – tylko kto to chce ? Era monopolu się skończyła a z nią szczera chęć posiadania produktów M$. Jestem szczęśliwym (naprawdę szczęśliwym) posiadaczem Linuxa i od kiedy mam kontakt z OpenSource doceniam wolność, którą mi daje korzystanie z alternatywy produktów z rodziny M$.
  Trudno to znaleźć gdzieś indziej – fakt dla zwykłego użytkownika (wychowanego na Windows), trzeba czasu żeby się przyzwyczaić ale szczerze mówiąc czy aż tak dużo to kosztuje czasu i wiedzy (przykładowo Debian[oraz wszelakiej mutacje takie jakie Ubuntu] praktycznie klikany system z sporadycznymi elementami konsoli dla chcącego).

 4. Ciekawe czy w XP zmienili licencję, bo z tego co pamiętam to nie wolno instalować go na VMach.

 5. @munio
  Kto to chce? Cóż. Jeżeli dobrze pamiętam, większość świata… Niezależnie od wszelkich animozji wobec firmy M, oni ciągle mają i długo mieć będą przewagę.

  A W7 to już naprawdę niezły system, udostępnienie go dla webdevów jest, jak dla mnie, świetnym pomysłem!

 6. “Expires: This image will shutdown and become completely unusable on November 17, 2011”

  Nowy ficzer MS, destabilizacja systemu po danym terminie – idealne aby zachęcić do kupna nowego systemu :-)

 7. Te obrazy dostępne są od dawna, a maja na celu pomoc tym, którzy tną strony i chcą je sprawdzić pod rożnymi przeglądarkami. Niestety MS nie Oferuje możliwości instalacji różnych wersji IE pod jednym systemem, więc wypuszczają obrazy z systemem ważne kilka miesięcy. Kiedy obrazy wygasną, wrzucają nowe z kolejnym terminem.

  Co do działania w VirtualBoxie, nie jest to zgodne z licencja. Pobierając obraz mamy możliwość uruchamiania go tylko pod VirtualPC. Oczywiście pod VirtualBoxem obraz technicznie możemy uruchomić (od jakiegoś czasu VirtualBox wspiera vhd), ale system taki będzie krzyczał, że trzeba go aktywować.

 8. Zaje…billa gatesa…kiedy wkoncu powstanie grupa ktora w ramch 2020 coronavirus chalange price za wynalezienie szczepionki w podziece zafunduje mu paintball..

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: