17:21
16/7/2014

Klon OpenSSL-a, nad którym rozpoczęto prace po luce Heartbleed, zbiera sprzeczne opinie. Jedni go zachwalają, inni zwracają uwagę na niebezpieczeństwo z racji problemów z generatorem liczb pseudolosowych — choć problem już rozwiązano.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Devowie OpenBSD przeciez oglosili ze to nie jest wersja produkcyjna, i ze prosza o komentarze. Otrzymali komentarz, i wszystkie techniczne serwisy z tego robia sensacje.

 2. Nie wiem czy moj poprzedni komentarz przeszedl, zapostuje jeszcze raz.

  Devowie OpenBSD oglaszali ze to nie jest wersja produkcyjna, i ze prosza o komentarze. Dostali komentarz i wszyscy z tego robia sensacje.

 3. Jeżeli twórcom problem sprawia stworzenie mechanizmu, który będzie poprawnie generował liczby pseudolosowe w różnych wątkach to ja nie chcę myśleć co tam jeszcze spieprzyli :P.
  I /dev/urandom w zastępstwie… no super :P.

  • Weź pod uwagę, że oni to piszą w oparciu o OpenBSD, gdzie wszystkie /dev/*random są zasilane przez arc4random.

  • Jak to podsumował deweloper OpenBSD:
   “Having Linux fix the PRNG situation would be the best solution. As I said in the post, this mess is evidence of a design flaw in Linux. However, LibreSSL has to do the best with what it’s given.”

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: