13:37
11/6/2011

* LulzSec przechwycił hasła do NHS

LulzSec uzyskali dostęp do brytyjskiej National Health Service — grupa podesłała NHS-owi e-maila, w którym ujawnia, że ma dostęp do haseł. Na opublikowanym przez LulzSec screenshocie hasła te zostały zamazane. LulzSec twierdzi, że NHS nie jest ich celem i dodaje, że grupa jest w posiadaniu wielu haseł administracyjnych do wielu serwisów — w tym np. do stron pornograficznych.

LulzSec NHS

LulzSec i dane NHS - email.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. No jakby cos zamieszali z NHS to w uk tez by zycia nie mieli…

  2. Teraz już mnie nic nie zdziwi. Niedługo włamią się na serwery DNS i wywalą wszystkie strony rządowe USA tak jak USA blokowało “pirackie” serwisy. Choć to by było lamerskie, ale taka-tam zemsta…

  3. A ja uważam, iż LulzSec zwyczajnie robi sobie lans. Prawda jak zwykle jest pośrodku. Ja też mogę stwierdzić, iż mam hasła do odpalenia rakiet, a na dowód pokażę wpis w Twitterze, pochwale się na Facebooku i załączę PrnScr z wysłanego maila z zamazanymi danymi. I drżyjcie, narody!

  4. Mnie tylko zastanawia jedna rzecz. Na przestrzeni lat było wielu słynnych i mniej słynnych hakerów (w luźnym tego słowa znaczeniu), którzy włamali się do paru miejsc i gdzieś tam w końcu wpadli – a tu nagle pojawia się LulzSec i rozwala wszystko jak leci i nikt nawet nie wie o co chodzi i kto to robi? Oczywiście wielki szacunek dla nich za umiejętności, aczkolwiek wygląda to co najmniej dziwnie.

    • Dokładnie. Złapali Mittnicka, nawet paru Anonymousów, ale LulzSec jest poza ich zasięgiem? LUL?!

  5. […] Nawoływanie do anarchii z ust LulzSec brzmi groźnie, bo grupa ta już nie raz udowodniła, że potrafi przełamać zabezpieczenia całkiem, wydawać by się mogło, poważnych instytucji; Sony, CIA i FBI, stacji telewizyjnej PBS czy brytyjskiego funduszu zdrowia. […]

  6. Może tą grupę wymyśliły maerykańskie służby specjalne, żeby za jakiś czas mieć uzasadnienie do wprowadzenia cenzury Internetu

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: