9:45
14/9/2013

Ostatnia poprawka od Apple łata błąd w 10.8.x i 10.7.x, który polegał na przekazywaniu naszej nazwy użytkownika i hasła w plaintext jako argumentów do procesu “mdmclient” podczas logowania się. Inni użytkownicy lokalni mogli podejrzeć nasze hasło robiąc prostego grepa:

while true; do ps auxww | grep '[m]dmclient mcx_userlogin'; done

Instalujcie przedwczorajszą łatę :)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. “Inni użytkownicy lokalni…”??? To chyba dotyczy serwerów Mac, bo wątpię, aby do jednego Maca zalogowanych było więcej niz 1 osoba w tym samym czasie.

    • Jedna osoba, moze tak… Ale czy to aby napewno luka, czy moze zaawansowana blokada rodzicielska? xD Np. “rodzic” moze sprawdzic co jego pociecha, ktora tylko przelaczyla konto, ma w folderze domowym ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: