14:45
1/8/2016

Jak informują nas czytelnicy Michał, Daniel, Jarosław i kilku innych, którzy zastrzegli dane do wiadomości redakcji, od kilku dni na skrzynki Polaków rozsyłana jest wiadomość, w której ktoś podszywając się pod Ministerswo Finansów, zapowiada kontrolę ze względu na ukrywanie dochodów:

ziJLotE

E-maile przychodzą z różnych adresów e-mail i mają różne tematy oraz następującą treść:

“Dzien dobry, W trakcie naszych kontroli ujawnilismy ukrycie Pana/Pani dochodow, w zwiazku z czymbedzie przeprowadzona kontrola podatkowa. Dokument wskazujacy na naruszenia o skladaniu falszywego dochodow zalaczony we-maile.Sankcja na przeprowadzenie sciagania podatkowego rowniez jest zalaczona dodokumentu. Prosimy o stawiennictwo do nas do biura w dniu 01.08.2016 do 14:00 ze wszystkimiswoimi dochodami za rok 2016, a takze interesuja nas niektore transakcjeprzeprowadzane w roku biezacym.W razie
jakichkolwiek pytan prosimy o kontakt telefonicznie lub przez e-mail. Danekontaktowe znajduja sie ponizej, nalezy podac w pismie numer sprawy i osobisty kod.Ministerstwo Finansowul. Swietokrzyska 1200-916 WarszawaNIP: 526-025-02-74REGON: 000002217”

W załączniku plik JavaScript infekujący nasz komputer złośliwym oprogramowaniem szyfrującym pliki. Na koniec przypomnijmy, że podobne odwołanie do strachu występowało w ramach niedawnych malspamów podszywających się pod Urząd Skarbowy.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Za rok 2016 będziemy się rozliczać w 2017 – nie można ukrywać dochodów za rok 2016, bo jeszcze nie jest rozliczony :)

    • “…ze wszystkimiswoimi dochodami za rok 2016…” – z walizką “kapuchy”? :D

  2. Wasz OCR nie poradził sobie w paru miejscach:
    “czymbedzie” “we-maile” “dodokumentu” “wszystkimiswoimi” “transakcjeprzeprowadzane” “Danekontaktowe”

    Plus przy stopce w każdej linijce (zastanawiałem się co to za kod pocztowy ten 1299-916 ;) )

    • Naturalny bełkot urzędniczy. Dałbymsienabradź :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: