14:45
1/8/2016

Jak informują nas czytelnicy Michał, Daniel, Jarosław i kilku innych, którzy zastrzegli dane do wiadomości redakcji, od kilku dni na skrzynki Polaków rozsyłana jest wiadomość, w której ktoś podszywając się pod Ministerswo Finansów, zapowiada kontrolę ze względu na ukrywanie dochodów:

ziJLotE

E-maile przychodzą z różnych adresów e-mail i mają różne tematy oraz następującą treść:

“Dzien dobry, W trakcie naszych kontroli ujawnilismy ukrycie Pana/Pani dochodow, w zwiazku z czymbedzie przeprowadzona kontrola podatkowa. Dokument wskazujacy na naruszenia o skladaniu falszywego dochodow zalaczony we-maile.Sankcja na przeprowadzenie sciagania podatkowego rowniez jest zalaczona dodokumentu. Prosimy o stawiennictwo do nas do biura w dniu 01.08.2016 do 14:00 ze wszystkimiswoimi dochodami za rok 2016, a takze interesuja nas niektore transakcjeprzeprowadzane w roku biezacym.W razie
jakichkolwiek pytan prosimy o kontakt telefonicznie lub przez e-mail. Danekontaktowe znajduja sie ponizej, nalezy podac w pismie numer sprawy i osobisty kod.Ministerstwo Finansowul. Swietokrzyska 1200-916 WarszawaNIP: 526-025-02-74REGON: 000002217”

W załączniku plik JavaScript infekujący nasz komputer złośliwym oprogramowaniem szyfrującym pliki. Na koniec przypomnijmy, że podobne odwołanie do strachu występowało w ramach niedawnych malspamów podszywających się pod Urząd Skarbowy.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Za rok 2016 będziemy się rozliczać w 2017 – nie można ukrywać dochodów za rok 2016, bo jeszcze nie jest rozliczony :)

    • “…ze wszystkimiswoimi dochodami za rok 2016…” – z walizką “kapuchy”? :D

  2. Wasz OCR nie poradził sobie w paru miejscach:
    “czymbedzie” “we-maile” “dodokumentu” “wszystkimiswoimi” “transakcjeprzeprowadzane” “Danekontaktowe”

    Plus przy stopce w każdej linijce (zastanawiałem się co to za kod pocztowy ten 1299-916 ;) )

    • Naturalny bełkot urzędniczy. Dałbymsienabradź :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: