14:24
28/2/2011

TVNWarszawa opisuje ciekawy pomysł, na jaki wpadli łódzcy złodzieje. Rabusie wysyłają siebie samych firmą kurierską, zamkniętych w dużej paczce. Kiedy firma kurierska wstawia paczkę na noc do magazynu, złodzieje z niej wychodzą, kradną z magazynu inne cenne, ale mniejsze przesyłki …i zamykają się z nimi w swojej paczce.

Man in the box

Człowiek w pudełku

Człowiek uwięziony w innym pudełku...

Jak donosi TVN Warszawa, mózgiem przedsięwzięcia okazał się być 26-latek, który policji tłumaczył, że do kradzieży zmusiła go ciężka sytuacja w kraju…

Podobną metodę “ludzkich wstrzyknięć” do strzeżonych obiektów stosują krakowscy bezdomni. W ciągu dnia chowają się w toaletach w ogólnodostępnych biurowcach, aby móc w cieple spędzić noc.

Swego czasu, od jednej z osób, która była na naszym szkoleniu słyszałem też historię o rumuńskich dzieciach, które zostają na noc w tamtejszych hipermarketach …żeby do rana się najeść do syta. Wygląda na to, że czasem warto zainwestować w dobre czujniki ruchu.

Przeczytaj także:

 

35 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Klasyczny koń trojański, dobrze że w końcu wracamy do korzeni :>

  • “Klasyczny koń trojański, dobrze że w końcu wracamy do korzeni :>”

   Bardzo dobrze powiedziane :P

 2. “Podobną metodę “ludzkich wstrzyknięć” do strzeżonych obiektów stosują krakowscy bezdomni. W ciągu dnia chowają się w toaletach w ogólnodostępnych biurowcach, aby móc w cieple spędzić noc.”

  Autorze troche szacunku dla bezdomnych, każdy z nas może tak skończyć…

  • Gdzie tu widzisz brak szacunku do bezdomnych?

  • Szacunku dla bezdomnych? WTF? Bezdomni to w większości nieroby i pijaki.

   Skąd ten kult menelstwa w naszym narodzie?

  • IMHO bezdomność w dzisiejszych czasach to nie jest kwestia “skonczenia”. To kwestia wyboru, pewien stan umysłu (nie koniecznie w znaczeniu pejoratywnym).

  • Ja również nie dopatrzyłem się w artykule przejawów braku szacunku dla bezdomnych.
   Noname Znajdziesz pracę w kształtujących się w naszym kraju organach cenzury. Bankowo ;-)

  • Każdy miał praktycznie tyle samo czasu aby do czegoś dojść. Zamiast nieustannie tłumaczyć dlaczego się czegoś nie zrobiło/nie robi lepiej zadać sobie pytanie jak do czegoś dojść by mieć to o czym się marzy.

 3. Ludzkich wstrzyknięć!?

  Pfe!

 4. poczekajcie 35 lat, będą pierwsze przypadki DoS przez zjedzenie paczki przez nanoroboty :)

 5. Pomysł fajny, ale jak się nad tym zastanowić to ma sporo minusów. Tak jak z całowaniem lwa: ryzyko duże (opóźnienia w dostawie, czujniki ruchu, pomiar wagi paczki przed/po, problemy z “zapakowaniem się” bez śladów, puste łupy itp) a przyjemność średnia.

  • i jeszcze kradziej moze kradzieja ukraść :)

  • lajt, rozwaliłeś mnie totalnie tym textem xDDD

 6. Człowieka lotniczą nadać :D

  • Nie przejdzie -,- skanowanie paczek na lotniskach :)

  • zawsze można w kontenerze wysłać :D

 7. Jeszcze chwila i hakerzy będą montować się wewnątrz modemów i routerów. Siedzi potem taki haker – latarka, ołówek, zeszyt i notuje co ciekawsze pakiety TCP. Plus DNS spoofing pełną gębą (dosłownie i w przenośni) :-)

  A i na kurierów padł blady strach. Teraz za niedostarczenie paczki w terminie mogą odpowiadać jak za nieumyślne spowodowanie śmierci (“Heniu, co z tym pudłem? A nie wiem, wystaw na zewnątrz i przykryj czymś ciężkim żeby wiatr nie porwał, po weekendzie się pomyśli co dalej…”).

  • Charyzjusz Chakier już chyba takie podstępy stosował… :>

 8. Takie rzeczy to już w “scooby doo” robili, żadna nowość. Swoją drogą o ile pamiętam to ten z newsa “wpadł” bo komórkę zgubił w rzeczowym magazynie

 9. Heh.. tak się składa że około 1 – 2 miesiące temu oglądałem na BBC Entertaiment program “Prawdziwe przekręty” i tam było coś takiego tylko w różnych wersjach, np. babka chowała się w kanapie ,a 2 facetów tą kanapę przywieźli do jubilera… On tego nie zamawiał lecz oni przekonali go że ktoś zamówił i kanapa musi zostać u niego (w sklepie :D) no i gdy gościu wyszedł – babka wyszła spod kanapy i okradła sklep, schowała się ,a wspólnicy (2 facetów) powiedzieli jubilerowi że to pomyłka i zabrali kanapę z łupem ;]

 10. Stary news.. chyba z pol roku ma?

  • Starsze, ale na głównej wykopu było, więc “internet” odkrywa na nowo.

 11. – Dzień dobry tu kurier mamy w paczce Pani męża o której możemy go dostarczyć ?

  Hehe pomysłowość ludzka nie zna granic :)

 12. Gdzie są pełne magazyny bez kamer w środku ? ^^ a wykop to tylko odkrywanie czegos co juz jest/bylo wiec prosze sie tu nim nie poslugiwac tylko czerpac ze zrodel.

 13. @up Dobry pomysł na teściową [wredną]

 14. A przypadkiem w firmach kurierskich paczki nie siedzą nocą na jakiś sortowniach, gdzie kręci się dużo ludzi?

 15. Dlaczego przy każdym newsie na początku widzę pierwszy akapit, a po chwili on znika ? W telefonie na Operze Mini mam wszystko dobrze :D

  • Ech, widać, że ludzie się nie znają na zwykłych kotwicach. Sama takie stosowałam na jednym portalu w swoim profilu, gdzie dużo rzeczy umieściłam – wystarczył krótki spis treści i odpowiednie linki.
   (Żeby to 15-latka rozumiała o co chodzi, a niektórzy ‘znawcy’ nie? Pomińmy to, że wiedziałam o kotwicach już duuużo wcześniej, z 3 lata temu conajmniej.)

   A pomysł tych złodziei ciekawy. Tylko jak schowają się z łupami w paczce z powrotem, to jak się wydostają z magazynu? Nie jest o tym wspomniane w tekście (lub jestem ślepa).

  • Podejrzewam że ktoś “wysyłał go” do wspólnika, a magazyn był tylko obowiązkowym punktem przestankowym. Kurierzy zwożą tam paczki, zaś w nocy/na drugi dzień są “hurtem” wysyłane do magazynu najbliższego odbiorcy (samolot/ciężarówka/etc, zależy od dystansu, ilości i rozmiarów przesyłek oraz dostępnych dróg transportu (jak są np tory to można wysłać pociągiem towarowym) ,i stamtąd są dostarczane. Przecież to nie jest tak że kurier odbiera paczkę i pędzi cały kraj (albo i za granicę) żeby ją dostarczyć.

  • Piotrze, u niektórych domena facebook jest permanentnie zablokowana (i bardzo dobrze). Odsyłaj nas proszę do innego źródła.

  • Ciężko odesłać do posta na facebooku w inne miejsce niż do facebooka.

 16. Swego czasu to jeszcze rumunskie dzieci byly uzywane do atakow na kontenery na odziez DAR ;)

 17. Ci “Rumuni” to prawie na pewno Cyganie, którzy zasiedlają Rumunię milionami, ale Rumunami nie są. Współczuję Rumunom, że przez ignoramtów spada na nich cygański “prestiż”.

  • Zan: zupełnie nie. Dokłądnie o Rumunów z Rumunii chodzi. Podobnie jak carderami też w dużej mierze są mieszkańcy jednej wioski w Rumunii, a nie Cyganie.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: