9:38
7/2/2018

WordPress wydał wersję 4.9.4, która usuwa poważny problem z modułem automatycznej aktualizacji, jaki został wprowadzony w wersji 4.9.3. Poważny bo automatyczna aktualizacja od wersji 9.4.3 przestała działać. Innymi słowy, aby przywrócić automatyczne aktualizowanie się WordPressa, musicie samodzielnie wgrać paczkę 4.9.4 na swój serwer (wystarczy kliknąć w “check updates”, a potem “install”). A jeśli nie możecie tego zrobić (bo to shared hosting) to musicie o to poprosić swojego administratora. I warto to zrobić, bo w przyszłości może pojawić się poważny błąd i Wasz WordPress sam się przed nim nie zabezpieczy.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet w naszym internetowym sklepie.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. nie rozumiem “A jeśli nie możecie tego zrobić (bo to shared hosting) to musicie o to poprosić swojego administrator”
  jaki by to hosting nie był oczywistym jest, że nie używa się automatycznych instalatorów dostarczonych przez panel

 2. To dziwne, weszłam właśnie do panelu administratora i jest napisane, że mam wersję 4.9.4–en_GB, updatowane przed chwilą, więc jak to jest?

 3. Nie trzeba wrzucać paczki na serwer. Wystarczy kliknąć w panelu administracyjnym, by WordPress się zaktualizował. Bug jest taki, że wymagane jest jedynie to kilka kliknięć więcej, nic nie trzeba uploadować.

 4. A to dobrze, że przestanie działać dopiero od 9.4.3. Przez kilka lat mogę spać spokojnie ;-)

  • Zauważ, że “Tagi: fail, wordpress” ¯\_(ツ)_/¯

 5. Ostatnio miałem 15000 prób ataków na Wordpresa
  wp-login.php
  xmlrpc.php
  choć strona na Joomli
  Szczęka mi opadła.

 6. Dalej użwajcie php-a który jest jednym wielkim exploidem.
  Przecież są alternatywy w Pythonie..

  • Są nie tylko w Pythonie. Ale ludzie chcą mieć komentarze, klikalny panel sterowania i edytor WYSIWYG do pisania. Która alternatywa to zapewnia?

  • Python ma jakieś zabezpieczenia antymalware’owe? Pierwsze słyszę.

   BTW. Mamy 2018 rok, czasy PHP 4 minęły ponad 10 lat temu

 7. A sluszales o PHP5.x albo wlasciwie nawet 7.x?

  Poza tym podaj WP podobna alternatywe w pytonie, z duza iloscia wtyczek. OpenSource.

 8. Drogi Niebezpieczniku,

  niepotrzebnie siejesz FUD – albo nie zrozumiałeś tego, coś podlinkował, albo opis podlinkowanego błędu się zmienił.

  WordPress nie przestał się aktualizować w wersji 4.9.3. W wersji 4.9.3 zepsuto jedynie aktualizację szablonów i wtyczek – aktualizacje szablonów i wtyczek zostaną sprawdzone wtedy i tylko wtedy, gdy będzie dostępna nowa wersja WordPressa. A że została wydana wersja WordPressa 4.9.4, to i aktualizacje szablonów i wtyczek zadziałały.

  Nie trzeba nic wgrywać na serwer – kompletnie nic nie trzeba robić, poza wyklikaniem aktualizacji w kokpicie, tak jak zawsze.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: