17:53
13/6/2010

W ramach naszego cotygodniowego video na weekend, w tę niedzielę prezentujemy webcast poświecony Metasploit Express — narzędziu wspomagającemu pracę pentestera.

Metasploit Express Webcast

O Metasploicie pisaliśmy na łamach Niebezpiecznika już wielokrotnie (por. np. zdalne wykradanie zdjęć z kamer). Poniżej znajdziecie zapis Webcasta przedstawiającego rozwiązanie Metasploit Express, które łączy moc frameworku Metasploit z łatwością obsługi i wsparciem technicznym. Poruszone tematy to problematyka (automatyzacji) testów penetracyjnych, podejście Metasploita do testowania podatności oraz praktyczne demo możliwości Metasploit Express.

[flv:http://download2.rapid7.com/media/metasploit-general_4.flv 500 350]

Ciekawe rzeczy zaczynają się od mniej więcej 6-tej minuty :-)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. automatycznie odpalany filmik prawie doprowadził mnie do zawału serca :(

    • @Lorek: strasznie Cię przepraszamy, sami nie znosimy autoplaya… Fuckup wynika z żartu prima-aprilisowego — wtedy na potrzeby żartu włączyliśmy globalnie autotmatyczne odtwarzanie filmów… ;-) Oczywiście autostart jest już wyłączony.

  2. Lorek, słowo-klucz na dziś: flashblock :)

  3. Kurde, to się nazywa pionierstwo. 60% polskich domostw nie zostało spenetrowane Internetem. Wielu polskich przedsiębiorców nie ma stron internetowych, a tu HD Moore sprowadza “penetration testing to the more mainstream audience”. ;)

  4. Chyba mainstream audience jest zdana na pozyskiwanie klienta do pentestowania w postaci dostawców energii i posiadaczy samochodów. ;))) Trzeba zamówić odpowiednie moduły metasploita na zacofany rynek. ;)

  5. Czy jak testuje pióra do pisania to też jestem pentesterem?

  6. Jasne, szczególnie te od pentel’a

  7. Szkoda, że nie można od razu do 6stej minuty przewinąć ;]]]

  8. Niezależnie od durnego narzekania z komentarza wyżej, narzędzie sensownie wyglądające, konkretne i wykorzystujące mocno budujące się przez ostatni zwłaszcza czas moduły do Metasploita. Tylko gratulować…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: