21:01
12/1/2014

Syryjska Armia Elektroniczna nie ustaje w wysiłkach. Po atakach na Skype, redakcj gazet Time i New York Times a także agencję Associated Press w końcu dopadli Microsoft.

Syryjczycy przejęli konto Microsoft na Twitterze: @MSFTnews oraz @XboxSupport a także oficjalny blog Microsoftu (blogs.technet.com).

Wygląda na to, że ataku dokonano poprzez reset hasła na e-mail. SEA opublikowała bowiem także screenshoty z konwersacji e-mailowej pomiędzy pracownikami Micorosoftu …tej dotyczącej właśnie włamania:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

23 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Należało się :)

  • Uważaj, bo ostatnio prokuratura na nowo odkryła art. 255 §3 k.k. Dziennik Internautów ma na ten temat kilka artykułów.

  • PS. Ten art. 255 §3 i podobne ‘zapomniane’ artykuły kodeksu oraz innych ustaw, które bardzo łatwo naruszyć w internecie to byłby ciekawy temat na poniedziałek z prawnikiem.

  • A jak. Nawet jak nie za pojmowanie prywatności w sposób inny niż 99% ludzi na świecie, to na pewno za fuckup z Windows Łosiem. Nie chcę PRZYCISKU start. Nie chcę EKRANU start. Ja chcę, kurwa, pierdolone MENU start. I nie, nie mogę ściągnąć z internetu apki bo a) będzie nie tak dobrze zintegrowana jak by było gdyby to była integralna część systemu b) będzie po angielsku (z tego co wiem, nie ma żadnej polskiej aplikacji typu menu start) i c) będzie kosztować $$$. Nie ma co ukrywać, Stardock jest najlepszą firmą od tych rzeczy, a ich produkty (WindowBlinds, itd.) kosztują ciężkie pieniądze.

  • >A jak. Nawet jak nie za pojmowanie prywatności w sposób inny niż 99%

   z tego co wiem, to tylko prawo Islandii definiuje coś takiego jak “prywatność”, a większość języków nie ma prezycyjnej definicji nawet.

  • @SuperTux

   http://www.programosy.pl/program,start-menu-x.html

  • Kto Ci każe używać windowsa? Ich produkt, ich pulpit, Ty sobie tylko licencje na to kupujesz.

  • Classic Shell

  • Wg mnie najlepszy jest “Start is back”. Wszystko
   przetłumaczone + jeszcze kilka opcji ułatwiających pracę. Tańszy i
   lepszy od Start8. A swoją drogą, czy się należało czy nie, znowu
   tytuł jest rodem z Faktu. W końcu nie MS zhackowali, a jakiś tam
   ich podrzędny i mało znaczący serwis.

  • “Należało się.” – to akurat nie jest nawoływanie. Jako obrońca wystarczy polonista, który analfabetom objaśni poszczególne części mowy wraz z przykładami…

  • Po prostu wyrażam moje zdanie na ten temat. Narobili sobie wrogów to teraz muszą się z nimi borykać.

  • @BloodMan
   No to polonista by się ładnie poniżył. Paragraf 3. mówi o pochwalaniu przestępstwa.

  • @uluwatu: poleciałby wniosek do trybunału ze skargą na niekonstytucyjność tego zapisu – a jak nie starczy to wyżej (do PE, MOPC, itd) za naruszenie wolności słowa i praw człowieka.
   Skoro chcą sie zajmować pierdołami, to bym im zrobił tą przyjemność – z rozmachem.

  • > Kto Ci każe używać windowsa? Ich produkt, ich pulpit, Ty sobie tylko licencje na to kupujesz.

   No niestety autorzy Unity (silnika do gier). Nie ma edytora na Linuksa, jest tylko eksport do Linuksa.

 2. ciekawe czy SAE sponsorowana przez CIA, tak jak Al-Kaida … W końcu prowokacja z bronią chemiczną się nie udała teraz pewnie próbują wykonać cyberatak na Amerykę… W końcu uchwalili że cyberatak może być powodem konfliktu zbrojnego …

 3. @SuperTux

  Rozwiązaniem kwestii menu start w Win 7/8 był darmowy program “Classic Shell” do czasu kiedy się w cholerę nie posypał. Od kilkunastu wersji nie nadaje się do użytku, blokuje wyświetlanie ikon na pasku zadań, na zasadzie że “raz się wyświetlają, innym razem nie”.

 4. Wydaje mi się że taki email jest całkowicie prawidłowy w tej sytuacji. Jak myślicie?

 5. A ja nie chcę przycisku Start. Niepotrzebny bzdet i tyle.w końcu się go pozbyli. Może w latach 90tych miał sens, teraz w ogóle niepotrzebny. Przynajmniej wg mnie :-)

 6. A propos tych wszystkich komantarzy o menu start: A ja mam Debiana. Ty też możesz mieć Debiana! Tam możesz mieć własną nakładkę graficzną, a nawet jej nie mieć!
  To tak tytułem łopatologicznego wyjaśnienia ostatecznego rozwiązania kwestji windowsa.

  • Też mam linuxy!
   Linuxy są super!
   Linuxy są darmowe!
   Linuxy są legalne!
   Linuxy wyglądają tak jak zechcesz i działają o wiele szybciej niż windowsy!
   Na linuxy nie ma wirusów!
   Linuxy są cool i jazzy!

  • Spoko, Bronek. Niech mi ten twój debian odpali moje wszystkie korporacyjne raporty do obróbki, głównie Excel+jakaś DB.

  • Włączysz na wirtualnej maszynie albo Wine. :D

 7. […] koniec przypomnijmy, że ostatnimi ofiarami SEA były Microsoft i […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: