23:24
5/12/2013

* TIME zhackowany przez SEA

Hacktywiści z SEA (Syrian Electronic Army), przejęli Twitterowe konto magazynu TIME i zamieścili apel o… “lepszy opis Syryjskiego prezydenta [red. Bashara Al-Assad’a]”…
Chodzi o ten opis, który jest związany z aktualnymi wyborami “Człowieka roku” przez magazyn TIME.

Nie do końca wiadomo jak atakujący z SEA, wierni Al-Assad’owi zdobyli dostęp do konta twitterowego, ale najprawdopodobniej był to phishing, który stosowali już przy przejęciu Twitterowych kont BBC i CBS w kwietniu, gdzie informowali o (fałszywych) wybuchach w Białym Domu.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. […] Armia Elektroniczna nie ustaje w wysiłkach. Po atakach na Skype, redakcj gazet Time i New York Times a także agencję Associated Press w końcu dopadli […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: