21:38
6/11/2011

Microsoft wydał advisory dot. luki wykorzystywanej przez Duqu. Bład w parsowaniu czcionek TrueType, które nota bene odbywa się w ring0 (!!!), może pozwolić na eskalacje uprawnień. Microsoft nie wydał jeszcze patcha/poprawki, ale podał obejście problemu: zablokowanie dostępu do T2EMBED.DLL.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. I to parsowanie czcionek w ring0 odbija się Microsoftowi czkawką już któryś raz. W tym roku były łatane już co najmniej dwie takie dziury: MS11-041 i MS11-077.

 2. TTF w ring0? Tego się spodziewałem jedynie jak ktoś się uczy pisać system operacyjny, a nie w produkcyjnym najpopularniejszym Windowsie O.o

  • No tak, żeby było szybciej. AFAIK obsługę GUI wciągnięto do kernela jeszcze w NT4

  • I żeby nie było, że zmyślam, informacja o przesunięciu GDI do kernela w NT4 wraz z motywacją developerów (wydajność):
   http://www.windowsitpro.com/article/windows-client/windows-nt-4-0

 3. Microsoft ciągle udoskonala jądro więc pewnie niejeden taki projektowy kruczek w środku jeszcze jest..

  • hah. gdyby troche pomysleli, to by tak nie zrobili.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: